У темряві Світло засяє
1 Народ, який ходить у темряві, побачить велике сяйво! Над тими, котрі живуть у країні смертної тіні, засяє світло.
2 Ти намножив народ, Ти збільшив йому радість; вони веселитимуться перед Тобою, як радіють під час жнив, і як тішаться ті, котрі ділять здобич.
3 Тому що Ти розламав ярмо його тягаря і палицю, якою били по його плечах, – жезл його гнобителя, як за днів Мідіяна.
4 Адже всякий чобіт військовий , що гучно крокує, і одяг заплямований кров’ю, будуть спалені, – віддані на їжу вогню.
Дитя народилося нам
5 Тому що Дитя нам народилося, – нам дано Сина. Влада на Його плечах, і дадуть Йому ім’я: Дивовижний Порадник, сильний Бог, Отець вічності, Владика миру.
6 Потужною буде влада і нескінчений мир на престолі Давида і в усьому царстві, оскільки влада буде закріплена й утверджена на правді і правосудді – відтепер і на віки вічні! Це учинить ревність ГОСПОДА Саваота!
Витягнена ще Господня рука, щоб карати
7 Мій Владика послав слово проти Якова, і воно впало на Ізраїль;
8 почув його і зрозумів весь народ, – Єфрем і мешканці Самарії, котрі з гордістю і зарозумілістю серця кажуть:
9 Цегляні стіни рухнули, побудуємо їх з тесаного каменя, сикомори зрубали, замінимо їх кедрами.
10 Але ГОСПОДЬ підніме проти нього ворогів Реціна та спонукає його ворогів:
11 Арамійців – зі сходу, а филистимців – із заходу; вони пожиратимуть Ізраїль повним ротом. І після всього цього не відвернувся Його гнів, і Його рука ще простягнута.
12 Та народ не навернувся до Того, Хто його карав, і не шукав ГОСПОДА Саваота.
13 Тому ГОСПОДЬ відітне від Ізраїлю голову і хвіст, пальму і тростину в один день.
14 Голова ­– це старійшини і поважні особи, а хвіст – лжепророки, які навчають беззаконня.
15 Стали відступниками провідники цього народу, тому ви, котрі піддалися відступництву, також будуть пожерті.
16 Через це мій Владика не тішитиметься їхніми юнаками, не щадитиме їхніх сиріт та їхніх вдів, оскільки всі вони нечестивці та злочинці; кожні уста сповнені блюзнірства. І після всього цього не відвернувся Його гнів, і рука Його далі простягнута.
17 Беззаконня розгорілось, як вогонь, пожирає терен та колючий чагарник, і запалює лісові хащі, так що піднімаються клуби диму.
18 Від гніву ГОСПОДА Саваота горітиме земля, і люди стануть поживою вогню. Ніхто не щадитиме навіть свого брата.
19 Рубатимуть праворуч, та залишатимуться голодними, пожиратимуть ліворуч, але не будуть ситими, – людина пожиратиме тіло свого рамена :
20 Манассія – Єфрема, Єфрем – Манассію, а потім обидва разом підуть проти Юди. І після всього цього не відвернувся Його гнів, і рука Його залишається простягнутою.
1 Народ, який ходить у темряві, погляньте на велике світло! Ви, котрі живете в країні та в тіні смерті, — на вас засяє світло. 2 Безліч народу, який Ти вивів у Твоїй радості, і він веселитиметься перед Тобою, як ті, хто радіє в жнива, і як ті, хто ділить здобич. 3 Тому що буде забране ярмо, що лежить на них, і палиця, що на їхній шиї. Адже Господь розбив палицю тих, які вимагають, як у дні Мадіяма, 4 бо вони заплатять за будь-який одяг, зібраний оманою, і одяг зі зміною, і вони бажатимуть, якщо були спалені вогнем.
5 Адже дитина нам народилася, і нам даний був син, якого влада була на його плечах, і його ім’я буде: Ангел великої поради. Адже Я наведу мир на володарів, мир і здоров’я для нього. 6 Його влада велика, і його мирові немає меж — на престолі Давида та його царстві, щоб зробити його прямим і підняти його в праведності та в суді відтепер і до віку часу. Ревність Господа Саваота це зробить!
7 Господь послав смерть на Якова, і вона прийшла на Ізраїль, 8 і пізнає весь народ Єфрема, і ті, які перебувають у Самарії з гордістю і високим серцем, — ті, хто каже: 9 Цегляні стіни впали, але давайте висічемо каміння, зрубаємо сикомори та кедри і збудуємо собі башту. 10 І Бог розіб’є тих, хто повстає проти гори Сіон, і розіб’є ворогів, 11 Сирію — зі сходу сонця і греків — із заходу сонця, які пожирають Ізраїль усіма устами. І після всього цього не відвернувся гнів, але рука Господа ще піднесена.
12 І народ не відвернувся, аж доки не був зранений, і не шукали Господа. 13 І Господь забрав у Ізраїля голову і хвіст, великого і малого в один день: 14 старця і тих, які поважають особу, — це — голова, і пророка, який навчає беззаконня, — це хвіст. 15 І буде, що ті, котрі, зводячи, називають цей народ блаженним, і зведуть, щоб їх пожерти. 16 Через це над їхніми молодими Бог не радітиме, їхніх сиріт і їхніх вдів не помилує, бо всі беззаконні та лиходії, і всякі уста говорять неправедне. І після всього цього не відвернувся гнів, але рука Господа ще піднесена.
17 І беззаконня розгориться, як вогонь, і, як суха трава, буде пожерте вогнем. І запалає в хащах лісу, і пожере все те, що довкола пагорбів. 18 Через гнів Господньої люті згоріла вся земля, і буде народ, наче спалений вогнем. Людина не помилує свого брата, 19 але зверне направо, бо голодуватиме, і їстиме зліва, і людина не насититься, споживаючи плоть своєї сили. 20 Адже Манасія їстиме Єфрема, Єфрем же — Манасію, бо разом воюватимуть проти Юди. І після всього цього не відвернувся гнів, але рука Господа ще піднесена.