Вороги знову тиснуть Ізраϊля
1 Після Авімелеха для порятунку Ізраїлю виступив Тола, син Пуа, внук Дода, – муж з племені Іссахара. Він мешкав у Шамірі, що на узгір’ї Єфрема. 2 Тола був суддею Ізраїлю двадцять три роки. Коли він помер, то був похований у Шамірі.
3 Після нього постав гілеадець Яір. Він був суддею Ізраїлю двадцять два роки. 4 В нього було тридцять синів, котрі їздили на тридцяти молодих ослах. Вони мали тридцять міст, які й дотепер існують у Гілеадському краю й називаються Поселеннями Яіра. 5 Коли Яір помер, то був похований у Камоні.
6 Проте ізраїльтяни й далі чинили зло в очах ГОСПОДА. Вони служили Ваалам та Астартам, а також богам арамійським, богам сидонським, богам Моаву, богам синів Аммона і богам филистимців. ГОСПОДА вони залишили й не служили Йому. 7 Тож запалав ГОСПОДНІЙ гнів на Ізраїль, і Він віддав їх у руки филистимців та в руки синів Аммона. 8 Вони пригноблювали й поневолювали ізраїльтян того часу. Вісімнадцять років вони пригноблювали ізраїльтян, що мешкали на іншому боці Йордану, в аморейському краю, що в Гілеаді. 9 Тоді аммонійці перейшли Йордан, аби також воювати з Юдою, Веніяміном та домом Єфрема. І було Ізраїлеві дуже важко.
10 Тоді ізраїльтяни заволали до ГОСПОДА, промовляючи: Згрішили ми перед Тобою, оскільки ми залишили свого Бога, а служили Ваалам. 11 І ГОСПОДЬ відповів ізраїльтянам: Хіба Я не рятував вас від єгиптян, аморейців, аммонійців, филистимців, 12 сидонців, амалекітянців та маокійців, які пригноблювали вас? Адже щоразу, коли ви волали до Мене, Я вас рятував з їхніх рук! 13 Але ви знову й знову залишали Мене й служили іншим богам. Тому більше вже не спасатиму вас. 14 Ідіть і волайте до богів, яких ви самі собі обрали; нехай вони вас рятують у час вашої скрути! 15 У відповідь ізраїльтяни дуже заголосили до ГОСПОДА: Згрішили ми, – говорили вони , – роби з нами те, що Ти вважаєш за потрібне, лише спаси нас тепер! 16 Вони повикидали з-поміж себе чужих богів, і почали служити ГОСПОДУ. Він же не міг більше дивитись на страждання народу, і був засмучений недолею Ізраїлю.
17 І от аммонійці отаборились у Гілеаді, а ізраїльтяни, згуртувавшись, стали табором у Міцпі. 18 Тоді народ і старійшини Гілеаду домовились між собою: Хто з-посеред наших мужів поведе нас на битву з аммонійцями, той і стане вождем усіх мешканців Гілеаду?
1 Після Авімелеха постав Тола, син Фуї, син брата його батька, муж з племені Іссахара, щоби спасати Ізраїля. Він жив у Самарії на горі Єфрема. 2 І судив Ізраїля двадцять три роки, і помер, і був похований у Самарії. 3 А після нього постав Яір, ґалаадець, і судив Ізраїля двадцять два роки. 4 І було в нього тридцять два сини, які сиділи на тридцяти двох ослах, і в них — тридцять два міста, і назвав їх Поселення Яіра, які є аж до цього дня в Ґалаадській землі. 5 І помер Яір, і був похований в Раммі.
6 І продовжували сини ізраїльські чинити зло перед Господом, і служили ваалам, астартам, богам Сідона, богам Моава, богам синів Аммона і богам филистимців, а Господа залишили і не служили Йому. 7 І запалав Господь гнівом на Ізраїля, і передав їх в руки филистимців і в руки синів Аммона. 8 Ослабили і гнобили ізраїльських синів у той час вісімнадцять років, усіх синів ізраїльських на другому боці Йордану, у землі Аморея в Ґалаадиті. 9 І перейшли сини Аммона Йордан, щоб воювати проти Юди і Веніаміна, і проти дому Єфрема, і дуже пригнітили синів Ізраїля.
10 І заволали ізраїльські сини до Господа, кажучи: Згрішили ми проти Тебе, бо ми залишили нашого Бога і служили ваалам. 11 І промовив Господь до ізраїльських синів: Хіба не єгиптяни, амореї, сини Аммона і Моава, филистимці, 12 сидонці, Амалик і Мадіям гнітили вас? І ви закричали до Мене, і Я вас спас з їхньої руки. 13 А ви залишили Мене і служили іншим богам. Через це вже більше не спасатиму вас. 14 Ідіть і волайте до богів, яких ви собі обрали, і хай вони спасуть вас у час вашої скорботи! 15 І відповіли ізраїльські сини Господеві: Згрішили ми! Учини Ти нам за всім, що до вподоби перед Тобою, тільки, Господи, спаси нас у цей день! 16 І вони викинули чужих богів з-посеред себе, і служили Господу. Він не мав уподобання в народі, і зневірився в гніті Ізраїль.
17 І прийшли сини Аммона та отаборилися в Ґалааді, і вийшли ізраїльські сини та отаборилися в Масифі. 18 І сказали старійшини народу Ґалааду, кожний до свого друга: Хто той, котрий почне воювати із синами Аммона і буде головою всіх, які живуть у Ґалааді?