Війна Їфтаха з Єфремом
1 Тоді зібралися мужі з покоління Єфрема, прибули в Цафон, і сказали Їфтахові: Чому ти пішов воювати з аммонійцями, а нас не покликав із собою? Ми спалимо твій дім разом з тобою! 2 А Їфтах їм відповів: У мене й мого народу була дуже велика ворожнеча з аммонійцями. Я посилав за вами, але ви не врятували мене від їхніх рук. 3 Побачивши, що від вас допомоги не дочекаюсь, я, ризикуючи своїм життям, вирушив на аммонійців, і ГОСПОДЬ віддав їх у мої руки. З якої ж причини ви прийшли до мене сьогодні воювати зі мною? 4 Тож Їфтах зібрав усіх гілеадських воїнів, і вступив у битву з Єфремом. Гілеадські мужі громили нащадків Єфрема ще й за те, що ті називали їх перебіжчиками від Єфрема, оскільки Гілеад знаходиться поміж нащадками Єфрема і поміж нащадками Манассії. 5 Гілеадські воїни захопили переправи до Єфремовських йорданських поселень, відрізавши шлях єфремовцям, котрі втікали з поля бою. І коли вони просили: Дозвольте мені перейти, – то гілеадські воїни їх питали: А ти часом не втікаючий єфремовець? – і коли той відповідав: Ні! – 6 то вони йому казали промовити слово: Шібболет! І якщо той говорив: Сібболет, бо інакше не міг вимовити, то його хапали, і вбивали прямо біля переправи через Йордан. І полягло тоді з племені Єфрема сорок дві тисячі воїнів .
7 Отже, Їфтах був суддею Ізраїлю шість років. Коли ж Їфтах з Гілеаду помер, то його поховали в своєму рідному місті, в Гілеаді.
Судді: Івцан, Елон та Авдон
8 Після нього суддею Ізраїлю був Івцан з Вифлеєма. 9 У нього було тридцять синів. Тридцять своїх дочок він видав заміж у інші родини; так само взяв тридцять жінок заміж за своїх синів з інших родин. Він був суддею в Ізраїлі сім років. 10 Після смерті Івцан був похований у Вифлеємі.
11 А після нього суддею Ізраїлю став Елон з племені Завулона. Він був суддею Ізраїлю десять років. 12 Коли ж завулонець Елон помер, то його поховали в Аялоні, що в краю нащадків Завулона.
13 Далі суддею Ізраїлю став Авдон, син Гіллела з Піратона. 14 У нього було сорок синів і тридцять онуків, котрі їздили на сімдесятьох ослах. Він був суддею в Ізраїлі вісім років. 15 Після смерті піратонієць Авдон, син Гіллела, був похований у Піратоні, що в краю племені Єфрема, на амалекійському узгір’ї.
1 Зібралися сини Єфрема і пішли до Сефіна, і звернулися до Єфти: Як це, що ти пішов воювати із синами Аммона, а нас не закликав іти з тобою? Ми спалимо твій дім вогнем! 2 А Єфта відповів їм: Чоловіком-оборонцем був я і мій народ, а сини Аммона дуже наглумилися наді мною. І закликав я до вас, та ви не врятували мене з їхньої руки. 3 І побачив я, що не було спасителя, і поклав я мою душу у свою руку, і пішов на синів Аммона, і Господь передав їх у мою руку. Навіщо ж прийшли ви до мене в цей день воювати зі мною?
4 І Єфта зібрав усіх ґалаадських мужів, і воював з Єфремом. І ґалаадські мужі побили Єфрема. Вони вбивали втікачів , бо казали: Ви, які врятувалися, — з Єфрема (Ґалаад посеред Єфрема і посеред Манасії). 5 І ґалаадські мужі захопили переходи єфремської частини Йордану, і було, коли говорили ті, які врятувалися з Єфрема: Ми хочемо перейти! — то ґалаадські мужі їх запитували: Хіба ви не з Єфрема? А ті казали: Ми не є! 6 І тоді їм говорили: Скажіть: Завіт ! Однак вони не могли так вимовити. Тож їх хапали, і вбивали їх на переходах Йордану; і полягло в той час з Єфрема сорок дві тисячі.
7 Єфта судив Ізраїль шість років. І помер Єфта, ґалаадець, і похований був у своєму місті Ґалааді.
8 Після нього Ізраїль судив Есевон з Вифлеєму. 9 У нього було тридцять синів і тридцять дочок, яких віддав за межі міста , і тридцять жінок ввів своїм синам з-за міста. Він судив Ізраїль сім років. 10 І помер Есевон, і був похований у Вифлеємі.
11 А після нього Ізраїль судив завулонець Елон. І він судив Ізраїль десять років. 12 Помер завулонець Елон, і поховали його в Елімі, у землі Завулона.
13 А після нього судив Ізраїль Лавдон, син Селлима, фраатонійця. 14 У нього було сорок синів і тридцять синів його синів, які сиділи на сімдесятьох ослах. І він судив Ізраїль вісім років. 15 І помер Лавдон, син Селлима, фраатонієць, і був похований у Фраатоні, у землі Єфрема, на горі Ланака.