Закінчення слова: боввани будуть вигублені
1 Послухай, роде Ізраїлів, слова, які щодо вас проголошує ГОСПОДЬ!
2 Так говорить ГОСПОДЬ: Не привчайтесь до звичаїв народів (язичників ) і не бійтеся небесних ознак, яких бояться ті люди!
3 Адже звичаї інших народів – марнота! Бо ідол – дерево, зрубане в лісі й оброблене сокирою ремісника;
4 воно прикрашене сріблом і золотом, на чомусь укріплене цвяхами та молотком, щоб не впало й не хиталось.
5 Вони (ідоли ), як опудала на баштані: вони не розмовляють; їх неодмінно потрібно носити, оскільки самі не ходять! Тому не бійтеся їх, адже вони не заподіють зла, – та й добра від них не чекайте!
6 Немає подібного до Тебе, ГОСПОДИ! Ти Один величний, і навіть у Твоєму Імені потужна сила.
7 Хто Тебе не боятиметься, Царю народів? Лише Тобі належить поклоніння! Усі мудреці народів, у всіх їхніх царствах, не можуть зрівнятись з Тобою!
8 Всі до одного вони безумні й безглузді, тому їхнє уявне напоумлення – порожнеча, бо що візьмеш з дерева?!
9 Так само й коване срібло, доставлене з Таршішу, як і золото з Уфазу, – усе це виріб митця і руки золотаря. Та й одежа на них з блакиті й порфіру – ніщо інше як вироби вмілих митців.
10 Але ГОСПОДЬ є справжнім Богом; Він – живий Бог, Цар вічний! Від Його гніву здригається земля, а народи не здатні витримати Його обурення.
11 Отже, скажіть їм так: Боги, які не створили неба і землі, зникнуть зі землі, та з-під небес!
12 ГОСПОДЬ же створив землю силою Своєю, утвердив усесвіт Своєю мудрістю, і Своїм розумом розпростер небеса.
13 Щойно зазвучить Його голос, у небі починають шуміти води, з країв землі підіймаються хмари, блискавки звіщають про дощ, а з Його сховищ виривається вітер.
14 Стосовно ж людини та її знання, то вона іноді виявляється зовсім немудрою. Адже кожний плавильник золота мав би соромитись свого ідола, розуміючи, що його виріб – ніщо інше як обман, позбавлений духа.
15 Вони нікчемні й варті глузування, оскільки в час відплати будуть знищені.
16 Не таким є уділ Якова! Його майбутнє –Той, Хто створив усе; а плем’я Його спадку – Ізраїль! ГОСПОДЬ Саваот – Його Ім’я!
17 Отже, збирай свої пожитки (клунки ) в краю, який в облозі.
18 Адже так говорить ГОСПОДЬ: На цей раз Я відкину від Себе мешканців цього краю, завдам їм страждань, аби вони, шукаючи, знайшли Мене.
19 Горе мені в моїй скрусі! Мої рани невиліковні! Але я сказав: Це заслужена недуга, і я мушу її стерпіти!
20 Мій намет знищений, і всі мої шнури позривані. Мої діти відійшли від мене, і їх більше немає. Нема кому знову розіп’яти мій намет, й нікому повісити мої завіси.
21 Адже пастирі втратили глузд й не шукають ГОСПОДА, через що їм не пощастило, і всі їхні стада розпорошені.
22 Вже чути галас, – звістка про те, що він наближається! Великий гуркіт несеться зі сторони північного краю, аби обернути юдейські міста в руїни, – в поселення для шакалів.
23 Знаю, ГОСПОДИ, що не від волі людини залежить її дорога, і сама по собі людина не здатна керувати своєю ходою.
24 Напоумляй мене, ГОСПОДИ, але за Своїм правосуддям, і не в Своєму гніві, щоб мені не загинути.
25 Вилий Своє обурення на народи, які Тебе не знають, і на роди, які не прикликають Твого Імені. Адже вони проковтнули Якова; вони пожерли й знищили його, а поселення його спустошили.
1 Послухайте Господнє слово, яке Він сказав проти вас, доме Ізраїля! 2 Так говорить Господь: Доріг народів не навчайтеся і небесних ознак не бійтеся, бо вони бояться їхніх проявів! 3 Адже закони народів безглузді! Дерево вирубане з лісу, діло столяра чи вилитий виріб. 4 Сріблом і золотом прикрашене, цвяхами і молотами їх прикріпили, і вони не порушаться. 9 Вони — коване срібло, — не ходитимуть. Куте срібло прийде з Тарсіса, золото Мофазьке і рука золотарів, усе це — вироби митців. У синє сукно і порфіру їх нарядять. 5 Їх неодмінно будуть носити , бо вони самі не підуть! Тож не будете лякатися їх, бо вони не вчинять зла, — ні добра в них немає!
11 Так їм скажете: Боги, які не створили небо і землю, хай загинуть із землі та з-під цього неба! 12 Господь — це Він, Хто вчинив землю Своєю силою, Який простягнув Усесвіт у Своїй мудрості та Своїм розумом розпростер небо, 13 і безліч води в небі, і навів хмари з кінця землі, блискавки зробив для дощу і вивів світло зі Своїх сховищ.
14 Марною є кожна людина через брак знання, кожний золотар був засоромлений своїми литтями, бо вилили оману, — в них немає духу. 15 Вони марні, діла глуму, у час їхніх відвідин вони будуть знищені. 16 Не такою є частка Якова, бо Той, Хто створив усе, Він його спадок, Господь Йому Ім’я.
17 Він зібрав ззовні твою природу, що живе у вибраних посудинах . 18 Бо так говорить Господь: Ось Я нищу скорботою тих, які живуть на цій землі, аби знайти твою рану. 19 Горе у твоєму побитті, твоя рана болюча. І Я сказав: Насправді це Моя рана, і вона Мене охопила. 20 Мій намет у біді, і всі Мої шкіряні покривала розірвані. Моїх синів і Моїх овець немає, немає більше місця Мого намету, місця Моїх шкіряних покривал. 21 Адже нерозумні були пастирі й не шукали Господа! Через це вони не зрозуміли все стадо, і воно розсипалося. 22 Ось іде шум гуркоту і великий землетрус із північної землі, щоб призначити міста Юди на знищення і на поселення для горобців. 23 Знаю, Господи, що Твоя дорога не людська, і чоловік не піде, і не випростує своєї ходи. 24 Настанови нас, Господи, але в суді, а не в гніві, щоб Ти нас не зробив нечисленними. 25 Вилий Свій гнів на народи, які Тебе не знають, і на покоління, над якими не кликалося Твоє Ім’я, бо вони поглинули Якова і знищили його, а пасовисько його спустошили.