Льняний пояс зіпсутий
1 Так сказав мені ГОСПОДЬ: Іди й придбай собі лляний пояс, і підпережи ним свої крижі, але не клади його у воду!
2 За ГОСПОДНІМ велінням, я купив пояс, і підперезав ним свої крижі.
3 І знову було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
4 Візьми пояс, який ти придбав, та носиш на своїх крижах і, вставши, йди до Євфрату ; сховай його там у щілині скелі.
5 Я пішов і заховав йогобіля Євфрату, як і наказав мені ГОСПОДЬ.
6 І ось що було далі: після багатьох днів ГОСПОДЬ сказав мені: Встань, іди знову до Євфрату й візьми звідти пояс, який колись Я тобі наказав там заховати!
7 Пішовши до Євфрату, я знайшов те місце, де його заховав, і взяв пояс. Той пояс вже зітлів і ні на що не був придатним.
8 І було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
9 Так говорить ГОСПОДЬ: Так само буде знищена гордість Юдеї і надмірна зарозумілість Єрусалима.
10 Цей порочний народ, котрий відмовляється дотримуватися Моїх слів, і діє за впертістю свого серця, та йде вслід чужих богів, і, поклоняючись їм, служить їм, стане таким, як цей пояс, який ні на що вже не придатний!
11 Адже, як пояс прилягає до тіла людини, так Я наблизив до Себе весь дім Ізраїля і весь Юдин дім, – говорить ГОСПОДЬ, – аби вони були Моїм особливим народом – Моєю хвалою, і славою, але вони не послухались.
12 Тому перекажи їм оці слова: Так говорить ГОСПОДЬ, Бог Ізраїлів: Усякий бурдюк наповнюють вином. Вони ж скажуть тобі: Хіба ми не знаємо, що всякий бурдюк наповнюють вином?
13 На це скажи їм: Так говорить ГОСПОДЬ: Ось Я до оп’яніння напою всіх мешканців цього краю: царів, котрі сидять на Давидовому престолі, і священиків, і пророків, і всіх мешканців Єрусалима!
14 Я розіб’ю їх, зіпхнувши одного з іншим, – навіть батьків і синів між собою, – говорить ГОСПОДЬ. Не буде пощади нікому, не милуватиму і не жалкуватиму, що вони знищені.
15 Отже, прислухайтесь, будьте дуже уважні й не зазнавайтесь, тому що це говорить ГОСПОДЬ.
16 Віддайте славу ГОСПОДУ, вашому Богові, поки не потемніло, і поки ще ваші ноги не почали спотикатись у сутінках на горах; тоді будете очікувати світла, але Він оберне його на темноту, – перетворить на непроглядну темряву.
17 Якщо ви не прислухаєтесь до цього, то моя душа, – каже Єремія , – потайки плакатиме; через вашу гординю я гірко ридатиму, – мої очі проливатимуть сльози, тому що ГОСПОДНЯ отара відведена в полон.
18 Скажіть цареві та матері-цариці: Упокоріться і сядьте низенько, адже впала з вашої голови корона вашої слави!
19 Ваші південні міста замкнуті, й нікому їх відкрити. Уся Юдея взята в неволю, – цілковито відселена.
20 Підведи, дочко Сіону, твої очі та подивись на тих, що йдуть з півночі! Де довірена тобі Богом отара – славне твоє стадо?
21 Що ти скажеш, коли поставлять над тобою тих, кого ти сама привчила, аби вони були твоїми провідниками? Тоді тебе схоплять болі, як у породіллі.
22 І коли ти спитаєш себе: Чому все це мене спіткало, то знай : через безліч твоїх гріхів піднято поділ твоєї спідниці, і оголені твої ноги .
23 Хіба може кушієць (чорношкірий ) змінити колір своєї шкіри, чи леопард – свої плями? Так само і ви, котрі звикли чинити зло, хіба можете робити добро?
24 Тому Я розпорошу вас, як полову, що підіймає і розносить вітер пустелі.
25 Така твоя, дочко Сіону, доля і частка, визначена Мною, – говорить ГОСПОДЬ, – оскільки ти забула Мене, та понадіялась на обман.
26 Через те Я Сам підійму поділ твоєї спідниці аж на твоє обличчя, аби всі побачили твій сором.
27 Я бачив твій гидкий перелюб та твоє похітливе іржання, твою безсоромну розпусту на пагорбах і на полях. Горе тобі, Єрусалиме! Чи зможеш ти коли-небудь очиститися?!
1 Так говорить Господь: Іди і придбай собі льняний пояс, і підпережися ним по своїх стегнах, і нехай він не попаде у воду! 2 І я за Господнім словом придбав пояс, і підперезався ним по своїх стегнах. 3 І було Господнє слово до мене, яке наказувало: 4 Візьми пояс, що на твоїх стегнах, устань і йди до Євфрату, і сховай його там у щілині скелі. 5 І я його заховав біля Євфрату, як і наказав мені Господь. 6 І сталося, коли минуло багато часу, то Господь промовив до мене: Встань, іди до Євфрату і візьми звідти пояс, який Я тобі наказав там заховати! 7 І я пішов до ріки Євфрат, я викопав і взяв з того місця, де я його заховав, пояс, і ось він був зігнилий, який ні на що не придатний.
8 І було до мене Господнє слово, яке свідчило: 9 Так говорить Господь: Так знищу гордість Юди і гордість Єрусалима, 10 це горде місто тих, які не бажають слухатися Моїх слів, які пішли за чужими богами, щоб їм служити і їм поклонятися, і стануть такими, як цей пояс, який ні на що не придатний! 11 Адже так, як пояс пристає до стегон людини, так Я до Себе приєднав дім Ізраїля і весь дім Юди, щоб він був Мені славним народом і на похвалу, і на славу, та вони Мене не послухалися. 12 І скажеш цьому народові: Усякий бурдюк наповниться вином. І буде, коли скажуть до тебе: Невже ми не знаємо , що всякий бурдюк наповниться вином? 13 То скажеш їм: Так говорить Господь: Ось Я оп’янінням наповню тих, хто живе в цій землі та їхніх царів, синів Давида, які сидять на його престолі, і священиків, і пророків, і Юду, і всіх, хто живе в Єрусалимі! 14 Я розсію їх — чоловіка та його брата, і їхніх батьків, і їхніх синів у ньому. Не милуватиму, — говорить Господь, — не пощаджу і не помилую від їхнього знищення.
15 Послухайте, сприйміть вухом і не підносьтеся, бо Господь промовив. 16 Дайте славу вашому Господу Богові, доки потемніє, і поки зашпортаються ваші ноги на темних горах; і очікуватимете світло, а там — тінь смерті, і будуть покладені в темряву. 17 Якщо не послухаєте, скрито плакатиме ваша душа від лиця гордості, і ваші очі проливатимуть сльози, бо Господнє стадо побите. 18 Скажіть цареві та володарям: Покоріться і сядьте, бо з вашої голови забрано вінець вашої слави! 19 Міста, що на півдні, замкнені, і не було, хто відкрив би. Юда відселений, довершили повне відселення.
20 Підніми твої очі, Єрусалиме, і поглянь на тих, які йдуть з півночі. Де є отара, яка тобі була дана, вівці твоєї слави? 21 Що скажеш, коли навідаються до тебе? І ти їх навчила наук проти себе на володіння. Чи не переслідуватимуть тебе болі, як жінку, яка народжує? 22 І якщо скажеш у своєму серці: Чому це мене спіткало? Через безліч твоєї неправедності відкрито твої задні частини , щоб зробити приклад з твоїх стіп. 23 Чи ефіоп змінить свою шкіру і леопард свої плями? Тож хіба зможете ви робити добро, навчившись злого? 24 І Я їх розсіяв, як полову, що несена вітром у пустелю. 25 Так твій спадок і частина вашого непослуху Мені, — говорить Господь, — оскільки ти забула про Мене, і ти повірила обманові. 26 І Я відкрию тебе ззаду перед твоїм обличчям, і буде видно твоє безчестя 27 і твій перелюб, і твоє іржання, і відчуження твоєї розпусти. Я побачив твої гидоти на пагорбах і на полях. Горе тобі, Єрусалиме, оскільки ти не можеш очиститися за Мною! Як довго ще?