У долині жаху
1 Тоді ГОСПОДЬ мені сказав: Піди й придбай у гончаря випалений глиняний глечик; тоді візьми із собою кілька старійшин з народу та кілька старійшин зі священиків,
2 і піди з ними до долини Бен-Гінном, що при вході до Череп’яної Брами, і проголоси там слова, які Я тобі скажу.
3 Промов до них так: Слухайте ГОСПОДНЄ слово, юдейські царі, та мешканці Єрусалима. Так говорить ГОСПОДЬ Саваот, Бог Ізраїлю: Ось Я спроваджую на це місце таке лихо, що в кожного, хто про це почує, задзвенить у його вухах.
4 Це станеться через те, що Мене залишили і зробили це місце чужим, оскільки звершують тут кадіння ладаном перед чужими богами, яких не знали ні вони, ні їхні батьки, ні юдейські царі, наповнивши це місце кров’ю невинних.
5 І влаштували узвишшя Ваалові, щоб спалювати своїх дітей у вогні, як жертву всепалення для Ваала, чого Я не заповідав і не казав, і що на думку Мені не спадало.
6 Тому надходить час, – говорить ГОСПОДЬ, – коли більше не називатимуть це місце ні "Тофет", ні "Долина Бен-Гінном", але "Долина Вбивства"!
7 Все, що було задумано Юдою і Єрусалимом про це місце, оберну в ніщо. Я зроблю так, що вони впадуть від меча перед своїми ворогами, – від рук тих, що зазіхають на їхнє життя. Я віддам їхні трупи на їжу птаству небесному та польовим звірам.
8 Я учиню це місто страхіттям і посміховиськом, так що кожен, хто проходитиме повз нього, здригнеться і засвистить над усіма його руїнами.
9 Я допущу, щоб вони поїдали тіла своїх синів та тіла своїх дочок. Перебуваючи в облозі та в нещасті через пригноблення з боку своїх ворогів, котрі зазіхають на їхнє життя, люди їстимуть тіла своїх ближніх.
10 Після цих слів розіб’єш глечик на очах мужів, котрі прийшли з тобою,
11 і скажеш їм: Так говорить ГОСПОДЬ: Ось так Я розіб’ю цей народ і зруйную місто, як розбивається глиняний посуд, якого вже більше відновити неможливо. І ховатимуть мертвих у Тофеті, оскільки не вистачатиме належних місць для поховання.
12 Ось так Я учиню із цим містом, – говорить ГОСПОДЬ, – і з його мешканцями, так що воно (місто ) уподібниться Тофету .
13 Навіть житла в Єрусалимі, та палаци юдейських царів будуть, як місце Тофету; адже осквернені всі будинки, на дахах яких кадили ладаном усім небесним силам (сонцю, місяцю, зіркам ) і приносили жертви возливання чужим богам.
14 Коли Єремія повернувся з Тофета, куди посилав його ГОСПОДЬ, аби там пророкувати, то став у дворі ГОСПОДНЬОГО Дому, й промовив до всього народу:
15 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот, Бог Ізраїлю: Ось Я спроваджую на це місто та на всі міста околиці всі нещастя, про які Я їм провіщав, оскільки вони залишаються твердошиїми й відмовляються прислухатися до Моїх слів!
1 Тоді Господь сказав мені: Іди і придбай зліплений глиняний посуд, і приведеш зі старійшин народу та зі священиків, 2 і вийдеш до цвинтаря синів їхніх синів, що є при вході до Харсіт-брами , і прочитай там усі слова, які лиш тобі скажу, 3 і промовиш: Послухайте Господнє слово, царі Юди, мужі Юди і ви, що живете в Єрусалимі, і що проходите крізь ці брами. Так говорить Господь, Бог Ізраїля: Ось Я наводжу зло на це місце так, що в кожного, хто це почує, задзвенить у його вухах, 4 тому що Мене залишили і чужим зробили це місце, і в ньому приносили ладан чужим богам, яких не знали вони та їхні батьки, і царі Юди наповнили це місце невинною кров’ю 5 та збудували висоти Ваалові, щоб палити своїх синів у вогні, чого Я не заповів і не задумав у Моєму серці. 6 Через це ось приходять дні, — говорить Господь, — і це місце більше не назветься: Падіння і Цвинтар сина Еннома, але: Цвинтар різанини! 7 І витну раду Юди і раду Єрусалима на цьому місці, і повалю їх мечем перед їхніми ворогами та рукою тих, що шукають їхніх душ, і дам їхніх мерців на їжу птахам неба і звірам землі. 8 І поставлю це місто на знищення і на сичання. Кожний, хто проходить через нього, буде засмучений і засвистить над усією його раною.
9 І їстимуть тіла їхніх синів і тіла їхніх дочок, і кожний їстиме тіло свого ближнього в оточенні та в облозі, якою оточать їх їхні вороги. 10 І розіб’єш посуд перед очима мужів, що вийшли з тобою, 11 і скажеш: Так говорить Господь: Так розіб’ю цей народ і це місто, як розбивається глиняний посуд, який не можна більше відновити. 12 Так зроблю із цим місцем, — говорить Господь, — і з тими, що в ньому живуть, щоб поставити це місто як те, що впало. 13 І доми Єрусалима, і доми царів Юди будуть, як і це занепале місце, нечисте в усіх домах, в яких приносили ладан на їхніх дахах усьому небесному війську і звершували жертви виливання чужим богам.
14 І Єремія прийшов від Падіння, куди послав його Господь, щоб там пророкувати, і став у дворі Господнього дому, і сказав усьому народові: 15 Так говорить Господь: Ось Я наводжу на це місто і на ці села все зло, яке Я виказав проти нього, бо твердою зробили свою шию, щоб не слухатися Моїх заповідей.