Пророцтво про Вавилонський полон
1 Слово, яке було Єремії від ГОСПОДА, коли цар Седекія послав до нього Пашхура, сина Малкії, і священика Софонію, сина Маассея, з такими словами:
2 Запитай, будь ласка, ГОСПОДА відносно нас, адже вавилонський цар Навуходоносор, воює проти нас. Може ГОСПОДЬ, як колись , учинить заради нас Свою гідну подиву справу, аби Навуходоносор відійшов від нас (Єрусалима ).
3 Єремія їм відповів: Скажіть Седекії,
4 що говорить ГОСПОДЬ, Бог Ізраїлів: Ось Я повертаю проти вас військову зброю, що у ваших руках, і якою ви воюєте з вавилонським царем та з халдеями, які вас оточили поза мурами, і введу їх усіх у це місто.
5 Я Сам воюватиму проти вас простягненою рукою і могутнім раменом у гніві й запалі та великому обуренні.
6 Я знищу всіх, котрі мешкають у цьому місті, – людей і тварин; вони загинуть від великої моровиці.
7 А після цього, – говорить ГОСПОДЬ, – Я видам юдейського царя Седекію, його можновладців , народ і всіх, котрі врятувались у цьому місті від моровиці, від меча і від голоду, в руки вавилонського царя Навуходоносора, – в руки їхніх ворогів, тобто в руки тих, котрі прагнуть їх смерті. Він (цар ) вбиватиме їх мечем, не щадячи їх, не співчуваючи, і не виявляючи милосердя.
8 А цьому народові скажи, що говорить ГОСПОДЬ: Ось Я пропоную вам вибір: дорогу життя і дорогу смерті.
9 Хто залишатиметься в цьому місті, той загине від меча, від голоду й від моровиці, а хто вийде і перейде до халдеїв, що вас оточили, той житиме, і життя такого буде йому як здобич.
10 Адже Я звернув Свій погляд проти цього міста на зло, а не на добро, – говорить ГОСПОДЬ, – і воно буде віддане в руки вавилонського царя, який спалить його вогнем.
Пророцтво на Юдин дім
11 А домові юдейського царя порадь вислухати ГОСПОДНЄ слово:
12 Доме Давидів! Так говорить ГОСПОДЬ: Із самого ранку (постійно ) чиніть правосуддя, рятуйте пригнобленого з рук злочинця, аби Мій гнів, через ваші погані вчинки, не спалахнув, як вогонь, і не розгорівся так, що ніхто не зможе загасити.
13 Ось Я виступаю проти тебе, мешканцю долини, скеле над рівниною, – говорить ГОСПОДЬ, – проти вас, що говорите: Хто посміє виступити проти нас? Хто увірветься в наші помешкання?
14 Знайте : Я вас покараю згідно з плодами ваших учинків, – говорить ГОСПОДЬ, – запалю вогонь у його (Єрусалима ) лісі, який пожере все, що довкола нього.
1 Слово, що було від Господа до Єремії, коли до нього цар Седекія послав Пасхора, сина Мелхії, і Софонію, сина священика Маассея, кажучи: 2 Запитайся за нас Господа, бо цар Вавилону виступив проти нас, чи вчинить Господь за всіма своїми гідними подиву ділами, і той відійде від нас? 3 І сказав їм Єремія: Так скажете Седекії, цареві Юди: 4 Так говорить Господь: Ось Я відвертаю воєнну зброю, якою ви воюєте з халдеями, що оточили вас ззовні муру, до середини цього міста, 5 і Я воюватиму проти вас простягненою рукою і сильною рукою з гнівом і великою люттю, 6 і Я поб’ю великою смертю всіх, що живуть у цьому місті, людей і худобу, і вони помруть. 7 І після цього, — говорить Господь, — видам Седекію, царя Юди, його слуг і народ, що залишився в цьому місті від смерті, від голоду і від меча, у руки їхніх ворогів, які шукають їхню душу, і порубають їх вістрям меча. Не пощаджу їх і не помилую їх.
8 І промовиш до цього народу: Так говорить Господь: Ось Я дав перед вашим обличчям дорогу життя і дорогу смерті. 9 Хто перебуває в цьому місті, помре від меча і від голоду, а хто вийде, щоб пристати до халдеїв, які вас оточили, житиме, і душа такого буде, як здобич, та житиме. 10 Тому що Я скріпив Моє обличчя проти цього міста на зло, а не на добро. Воно буде видане в руки царя Вавилону, і він його спалить вогнем. 11 Доме царя Юди, послухайте Господнє слово! 12 Доме Давида, так говорить Господь: Чиніть вранці суд і вихопіть пограбованого з руки того, що йому чинить зло, щоб Мій гнів не піднявся як вогонь і не розгорівся, і не буде того, хто загасить. 13 Ось Я до тебе, що живеш у долині Сор на рівнині, що говорите: Хто нас залякає? Чи хто ввійде до нашого помешкання? 14 Та Я запалю вогонь у його лісі, і він пожере все, що довкола нього.