Останок юдеїв таки переселяється до Єгипту
1 Щойно Єремія скінчив звіщати всьому народові всі слова ГОСПОДА, їхнього Бога, з якими ГОСПОДЬ, їхній Бог, послав його до них,
2 як почали говорити Азарія, син Гошаї, Йоханан, син Кареаха, а також інші зухвалі мужі, які сказали Єремії: Ти неправду говориш, і тебе ГОСПОДЬ, наш Бог, не послав, аби сказати: Не йдіть у Єгипет, щоб там проживати.
3 Це Барух, син Нерії, налаштовує тебе проти нас, аби видати нас у руки халдеїв, аби ті нас убивали й запровадили нас у Вавилон.
4 Тож ні Йоханан, син Кареаха, ні військові провідники, ні всі інші люди не послухались наказу ГОСПОДА, щоб оселитись в Юдейському краю.
5 Всупереч попередженню , Йоханан, син Кареаха, і всі військові провідники, зібрали той невеликий залишок юдеїв, котрі повернулися з-посеред усіх народів, де вони були розпорошені, щоб замешкати в Юдейському краю,­ –
6 чоловіків, жінок і дітей, а також царських дочок, тобто всіх людей, яких Невузарадан, начальник охорони, залишив з Ґедалією, сином Ахікама, Шафановим онуком. Взяли також пророка Єремію та Баруха, сина Нерії,
7 і, наперекір ГОСПОДНЬОМУ велінню, пішли в Єгипет. Незабаром вони прибули до Тахпанхесу.
Єремія пророкує, що загине і Єгипетський край
8 І було ГОСПОДНЄ слово до Єремії в Тахпанхесі, такого змісту:
9 Візьми в свої руки великі камені, й на очах юдейських людей закопай їх під цеглинами на глиняному майданчику перед входом у палац фараона в Тахпанхесі.
10 Після цього скажи їм: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот, Бог Ізраїлю: Ось Я спроваджу вавилонського царя Навуходоносора, Мого слугу, й поставлю його престол на цих каменях, які я тут закопав, і він поставить над ними свій намет (балдахін ).
11 Він прийде і вдарить Єгипетський край: хто призначений на смерть, піде на смерть, а хто в полон, – піде в полон, а хто під меч, – піде під меч.
12 Він віддасть вогню храми єгипетських богів, і спалить їх, або забере їх (богів ) зі собою і так огорнеться в Єгипетський край, – як пастух огортається у свій плащ, – і вийде звідти з миром.
13 Він порозбиває стовпи Дому (храму ) Сонця (Геліополіса ), що в Єгипетському краю , і спалить вогнем доми (капища ) єгипетських богів.
1 У четвертий рік Йоакима, сина Йосії, царя Юди, було до мене Господнє слово, кажучи: 2 Візьми собі листок книги і запиши на ньому всі слова, які Я тобі сповістив про Єрусалим, про Юду і про всі народи від того дня, коли Я заговорив до тебе, від днів Йосії, царя Юди, і аж до цього дня. 3 Може почують у домі Юди все зло, яке Я задумую їм зробити, щоб звернули з їхньої поганої дороги, і милосердним буду до їхніх неправедностей і їхніх гріхів. 4 І Єремія закликав Варуха, сина Нирія, і він записав з уст Єремії всі Господні слова, які сказав йому, на листок книги. 5 І Єремія заповів Варухові, кажучи: Я стережений, не можу ввійти до Господнього дому. 6 А ти прочитай із цього сувою до вух народу в Господньому домі в дні посту, і до вух усього Юди, що приходять з їхнього міста, прочитай їм. 7 Може впаде їхнє милосердя перед обличчям Господа, і звернуть з їхньої поганої дороги, бо великий гнів і Господня лють, яку Він виказав проти цього народу.
8 І Варух зробив згідно з усім, що йому заповів Єремія, щоб прочитати з книги Господні слова в Господньому домі. 9 І сталося, що у восьмому році царя Йоакима, у дев’ятому місяці весь народ у Єрусалимі та дім Юди зібралися разом для посту перед обличчям Господа. 10 І Варух прочитав з книги слова Єремії в Господньому домі, у домі Ґамарія, сина Сафана, писаря, у горішньому дворі, при вході до нової брами Господнього дому до вух народу.
11 І почув Міхей, син Ґамарія, сина Сафана, усі Господні слова з книги. 12 І він зійшов до дому царя, до дому писаря, і ось там засіли всі володарі, Елісама, писар і Далея, син Селемії, і Йонатан, син Акховора, і Ґамарія, син Сафана, і Седекія, син Ананія, і всі володарі, 13 і сповістив їм Міхей усі слова, які почув, коли Варух читав до вух народу. 14 І всі володарі послали до Варуха, який є сином Нирія, Юдіна, сина Натанія, сина Селемія, сина Хусія, кажучи: Сувій, з якого ти з нього читаєш до вух народу, візьми його у свої руки і прийди. Тож Варух узяв сувій і прийшов до них. 15 І вони сказали йому: Знову прочитай до наших вух. І Варух прочитав.
16 І сталося, коли вони почули всі слова, то порадилися кожний зі своїм ближнім і сказали: Неодмінно сповістімо цареві всі ці слова. 17 І вони запитали Варуха, кажучи: Звідки написав ти всі ці слова? 18 І сказав Варух: Мені Єремія сповістив усі ці слова зі своїх уст, і я записав у книгу. 19 І сказали Варухові: Іди, сховайся, ти і Єремія! Хай не знає людина, де ви. 20 І ввійшли у двір до царя, і дали сувій на збереження в домі Елісама, і сповістили цареві всі слова. 21 І цар послав Юдіна взяти сувій, і взяв його з дому Елісама. І Юдін прочитав до вух царя і до вух усіх володарів, що стояли довкола царя. 22 Цар сидів у зимовому домі, а на решітці — вогонь перед його обличчям. 23 І сталося, що коли Юдін прочитував три чи чотири стовпці, то він відрізав їх писарським різцем і кидав у вогонь на решітці, аж доки не зник увесь сувій у вогні, що на решітці. 24 І вони не жахнулися, і не роздерли свого одягу, — цар і його слуги, які слухали всі ці слова. 25 І Елнатан, Ґодолій і Ґамарій підказували цареві не спалювати сувій. 26 Та цар заповів Єремеїлові, синові царя, і Сарею, синові Есріїла, схопити Варуха і Єремію. Та вони сховалися.
27 І Господнє слово було до Єремії після того, як цар спалив сувій, усі слова, які Варух записав з уст Єремії, кажучи: 28 Знову візьми інший сувій і запиши всі слова, що були в сувої, який цар Йоаким спалив. 29 І скажеш: Так сказав Господь: Ти спалив цей сувій, кажучи: Чому ти на ньому записав, кажучи: Неодмінно ввійде цар Вавилону і вигубить цю землю, і з неї зникне людина і худоба? 30 Через це так сказав Господь проти Йоакима, царя Юди: Не буде в нього того, хто сидить на престолі Давида, і його труп буде покинутий у спеці дня та в холоді ночі. 31 І Я навідаюся до нього, до його роду та до його слуг, і наведу на них і на тих, що живуть в Єрусалимі, і на землю Юди все зло, яке Я виголосив проти них, та вони не послухали! 32 І Варух узяв інший сувій, і записав на ньому з уст Єремії всі слова книги, які спалив Йоаким. І ще вони додали до нього більше слів від цих.