Розкаяння Йова: Я ближче Бога не знав
1 Відповідаючи, Йов сказав ГОСПОДУ:

2 Я знаю, що Ти можеш усе, –
в Тебе нездійсненних задумів не буває.
3 Бо й справді, хто може затьмарити Твої задуми своїм віданням?
Я говорив усе те тому, що не розумів пречудових, неосяжних для мене речей, –
про те, чого я не знаю.
4 Тепер послухай мене Ти, що я скажу, –
я Тебе запитаю, а Ти мене навчи.
5 Про Тебе раніше я лише чув,
а тепер своїми очима Тебе побачив,
6 тому я всього сказаного раніше зрікаюсь
і каюсь у поросі та попелі...
Бог виправдує Йова
7 Так сталося, що після того як ГОСПОДЬ закінчив розмову з Йовом, ГОСПОДЬ звернувся зі словами до теманійця Еліфаза: Палає Мій гнів на тебе і на двох твоїх друзів за те, що ви не говорили про Мене правди так, як Мій слуга Йов. 8 Тому зараз візьміть собі сім тельців та сім баранів і підіть до мого слуги Йова, й принесіть їх у жертву всепалення за себе, а Мій слуга Йов помолиться за вас, адже лише його молитву Я візьму до уваги, щоб не вчинити з вами чогось лихого, тому що ви не говорили про Мене правди, як мій слуга Йов. 9 Тому теманієць Еліфаз, шухієць Білдад та наамієць Цофар пішли й зробили так, як їм наказав ГОСПОДЬ. ГОСПОДЬ же був прихильним до молитви Йова.
10 Тому ГОСПОДЬ повернув добробут Йова, коли він помолився за своїх друзів. Отже, ГОСПОДЬ примножив усе, що було в Йова, вдвічі. 11 Тоді прийшли до нього всі його брати, всі його сестри, а також усі, котрі знали його раніше, й бенкетували разом з ним у його домі. Вони висловлювали йому своє співчуття й потішили з приводу всіх тих нещасть, які ГОСПОДЬ на нього допустив. І кожен дав йому по одній кесіті й по одній золотій обручці. 12 ГОСПОДЬ же поблагословив останні роки Йова більше, ніж були його попередні роки. В нього було чотирнадцять тисяч овець, шість тисяч верблюдів, тисяча пар (упряжок ) волів, тисяча ослиць. 13 Він мав також сім синів і три дочки. 14 Першу він назвав Єміма (Голубка ), а другу – Кеція (Приємний Аромат ), а третю – Карен Гаппук (Пляшечка Парфумів ). 15 В усьому краю не було таких гарних дівчат, як дочки Йова. І їхній батько дав їм спадщину нарівні з їхніми братами. 16 Після цього Йов жив ще сто сорок років. Всього Йов прожив двісті сорок вісім років. Йов бачив своїх синів, онуків і правнуків до четвертого покоління. 17 Помер Йов у дуже похилому віці, наситившись життям.
1 Підхопивши, Йов каже Господу: 2 Я знаю, що Ти все можеш, і в Тебе нічого неможливого немає . 3 Бо хто є той, який від Тебе скриває раду? Хто щадить слова і думає заховатися від Тебе? Хто ж сповістить мені те, чого я не знав, велике і дивовижне, чого я не пізнав? 4 Послухай же мене, Господи, щоб і я міг сказати. Я Тебе запитаю, Ти ж мене повчи. 5 Адже слухом вуха я почув про Тебе раніше, а тепер моє око побачило Тебе. 6 Тому я вважав себе за ніщо і поник, і вважаю я себе за землю і попіл. 7 І сталося, що після того, як Господь сказав усі ці слова Йову, то Господь промовив до Еліфаса, теманійця: Ти, і двоє твоїх друзів згрішили. Адже ви не сказали нічого праведного переді Мною, як Мій слуга Йов. 8 Тож тепер візьміть сім телят і сім баранів і підіть до мого слуги Йова, і він принесе за вас жертви. Мій слуга Йов помолиться за вас, бо прийму хіба що його особу. Адже якщо б не він, Я вигубив би вас, бо ви не говорили правди супроти мого слуги Йова. 9 Тож Еліфас, теманієць, Валдад, савхетієць, і Софар, мінеєць, пішли і зробили так, як їм наказав Господь, і Він простив їм гріх задля Йова.
10 А Господь учинив Йова великим. І коли він помолився за друзів, Бог простив їм гріх. Господь же дав подвійно від того, що було спочатку в Йова, у подвоєння.
11 А всі його брати і сестри його почули все, що трапилося з ним і прийшли до нього, і прийшли всі, хто його знав раніше. Коли вони їли і пили в нього, то потішили його, і були охоплені подивом щодо всього, що Господь на нього навів. І кожний дав йому одне ягня і чотири некарбовані золоті драхми. 12 Господь же поблагословив останнє Йова більше, ніж попереднє. Його худоба була: чотирнадцять тисяч овець, шість тисяч ослів, тисяча пар волів, тисяча дійних ослиць стада. 13 І в нього народилося сім синів і три дочки. 14 І він назвав першу День, а другу — Касія, третю ж — Амалтеїн Ріг. 15 І в піднебесній не знайти кращих за них — за дочок Йова. А батько дав їм спадок урівень з братами. 16 Йов пожив після ураження сто сімдесят років, а прожив він усіх років — двісті сорок вісім. І Йов побачив своїх синів і синів своїх синів до четвертого покоління. 17 І Йов помер старим, у похилому віці. 17a А записано, що він знову встане з тими, кого Господь воскресить. 17b Цей описаний в Сирійській книзі, а живе в Асійській землі в околицях Ідумеї та Аравії, раніше ж було йому ім’я Йовав. 17c Він, взявши жінку-аравійку, породив сина, ім’я якому Еннон, а цей був батьком Зари, сином синів Ісава, і матері Восорри, так що був він п’ятий від Авраама. 17d А це царі, котрі царювали в Едомі, у тій країні, якою він і правив. Перший — Валак, син Веора, назва його міста — Деннава. А після Валака був Йовав, прозваний Йовом. А після нього — Асом, володар, правитель з країни Теманітіди. Після нього — Адад, син Варада, який розбив Мадіяма на рівнині Моава, ім’я його міста — Ґеттем. 17e А ті друзі, які до нього прийшли: Еліфас з Ісава, цар синів теманійців, Валдад, тиран савхетійців, Софар, цар мінейців.