Суд у Йосафатовій долині
1 Адже в ті дні, – саме того часу, коли Я поверну полонених Юдеї та Єрусалима,
2 Я зберу всі народи та припроваджу їх у долину Йосафата, і судитимуся там з ними з приводу Мого народу, – Моєї спадщини, Ізраїлю, котрий розпорошили між народами. Вони поділили Мою землю.
3 Вони щодо Мого народу кидали жереб; давали юнака за блудницю, а дівчину продавали за вино, і пили.
4 Так само й ви, Тире й Сидоне, як і всі Филистимські околиці, – що ви хочете від Мене? Якщо хочете Мені відомстити, то Я дуже швидко вашу помсту скерую на вашу голову!
5 Адже ви забрали Моє срібло і Моє золото, а також коштовні ознаки Моєї влади (клейноди ) і занесли у ваші храми.
6 Ви продавали синів Юди та синів Єрусалима грекам, аби їх відіслати подалі від рідної землі.
7 Але Я їх знову підійму з тих місць, куди ви їх продали, а вашу помсту оберну на вашу голову.
8 Я віддам ваших синів і ваших дочок у руки синів Юди, які продадуть їх савіям – народові, що живе дуже далеко від вас, бо так сказав ГОСПОДЬ!
9 Оповістіть це серед народів, оголосіть священну війну, підійміть дух хоробрих воїнів ! Нехай виступлять і шикуються усі військові люди!
10 Перекуйте свої лемеші на мечі, а ваші серпи – на списи. Навіть немічний хай вигукне: Я – сильний!
11 Поспішайте і збирайтеся всі навколишні народи! Сходьтеся звідусіль! Туди, ГОСПОДИ, веди Своїх хоробрих!
12 Нехай же вирушать народи і прийдуть на Йосафатову долину. Саме там Я сяду, аби учинити суд над усіма навколишніми народами.
13 Тож пускайте серпи в діло, оскільки доспіло жниво! Приходьте, топчіть, бо виноградні давильні наповнені! Всі чани переливаються, бо намножилось у них зло.
14 Натовпи, великі натовпи в Долині Рішень, адже близько День ГОСПОДНІЙ у Долині Суду!
15 Сонце і місяць потьмяніли, а зорі втрачають свій блиск.
16 ГОСПОДЬ загримить зі Сіону, і подасть Свій голос з Єрусалима, так що затремтять небеса і земля. Але для Свого народу ГОСПОДЬ буде притулком, і твердинею для дітей Ізраїля.
17 І тоді ви переконаєтесь, що Я – ГОСПОДЬ, ваш Бог, Котрий перебуває на Сіоні, – на Моїй святій горі. Єрусалим стане святим, і жодні чужинці більше не ходитимуть по його вулицях.
18 У той день станеться таке, що гори сочитимуться виноградним соком, а пагорби потечуть молоком; всі юдейські річища наповняться водою, а з ГОСПОДНЬОГО Дому вийде джерело, яке напоїть Долину Шіттім .
19 Єгипет перетвориться в пустелю, а Едом стане безлюдним голим степом за жорстоке насильство стосовно синів Юди, оскільки вони пролили невинну кров на їхній землі.
20 Юдея ж на віки вічні буде заселеною, як і Єрусалим, – з покоління в покоління.
21 Я оголошу невинною їхню кров, яку ще не оголосив невинною. З того часу ГОСПОДЬ перебуватиме на Сіоні.
1 Тому що ось Я в ті дні і в той час, коли поверну полонених Юди і Єрусалима, 2 і зберу всі народи, і зведу їх у долині Йосафата, і судитимуся з ними там за Мій народ і Мій спадок, Ізраїль, які були розсіяні в народах. І вони розділили Мою землю, 3 і кинули жереби на Мій народ, і дали юнаків розпусницям, а дівчат продавали за вино і пили. 4 І що Мені до вас? Тир, Сідон і вся Галілея чужинців? Хіба ви віддаєте Мені віддачу? Чи ви сильно тримаєте проти Мене злу пам’ять? І Я швидко віддам вам відплату на ваші голови, 5 тому що ви взяли Моє срібло і Моє золото, і ви внесли до ваших храмів Моє добірне і гарне, 6 і ви віддали синів Юди та синів Єрусалима синам греків, тому що ви їх вигнали з їхніх околиць. 7 Ось Я їх підношу з того місця, куди ви їх віддали, і віддам вам віддачу на ваші голови, 8 і віддам ваших синів і ваших дочок у руки синів Юди, і віддадуть їх у полон до народу, що сильно віддалений, бо Господь сказав!
9 Сповістіть це в народах, освятіть війну, підніміть вояків! Прийдіть і вийдіть, усі військові мужі! 10 Перекуйте ваші плуги на мечі, а ваші серпи — на ножі. Нехай немічний скаже: Я — сильний. 11 Зберіться і ввійдіть, усі народи довкола, і зберіться там. Нехай лагідний буде бійцем. 12 Хай устануть і підуть усі народи до долини Йосафата, тому що там Я сяду, щоб судити всі народи довкола. 13 Пошліть серпи, бо настали жнива! Увійдіть, топчіть, бо виноградний чан повний! Хай бочки переливаються, бо їхнє зло переповнилося. 14 Звук видали в долині суду, бо близько Господній день у долині суду!
15 Сонце і місяць померкнуть, і зірки не дадуть свого світла. 16 І Господь заволає із Сіону, і з Єрусалима подасть Свій голос, і порушиться небо та земля. Та Господь пощадить Свій народ, і Господь укріпить синів Ізраїля. 17 І пізнаєте, що Я — ваш Господь Бог, Який поселився в Сіоні, на Моїй святій горі. І Єрусалим буде святий, і чужинці більше не перейдуть через нього. 18 І буде, що в той день гори капатимуть солодкістю, і горби дадуть молоко, і всі джерела Юди дадуть воду, і джерело вийде з Господнього дому, і потік напоїть очерет. 19 Єгипет буде на знищення, і Ідумея перетвориться на зруйновану рівнину через неправедності синів Юди, тому що вони пролили праведну кров у їхній землі. 20 А Юдея навіки буде заселена, і Єрусалим — на роди родів. 21 І Я помщуся за їхню кров, і не виправдаю. І Господь поселиться в Сіоні.