Яких царів побив Ізраϊль
1 Ось царі краю, яких ізраїльтяни знищили, заволодівши їхніми землями на іншому, східному боці Йордану – від потоку Арнон до гори Хермон з усією східною долиною: 2 Сіхон, цар аморейців, який мешкав у Хешбоні, й владарював від міста Ароер, яке розташоване частково на березі потоку Арнон, а частково посередині потоку , та половиною Гілеаду, аж до потоку Яббок, – кордону з аммонійцями, 3 а також східною частиною Йорданської Долини – від східного берега Кіннеретського моря й до східного берега Моря рівнини, тобто Мертвого моря, – аж до Бет-Гаєшімота, й підніжжя гори Пісґи на півдні. 4 Далі кордони башанського царя Оґа, – одного з останніх рефаїмців, котрий мешкав у Аштароті та в Едреї. 5 Він владарював околицями гори Хермон, Салхою та всім Башаном аж до кордонів гессурійців та маахатійців, а також половиною Гілеаду, – до кордонів царя Сіхона, що мешкав у Хешбоні. 6 ГОСПОДНІЙ слуга Мойсей разом з ізраїльтянами розгромили їх, а їхні землі Мойсей, ГОСПОДНІЙ слуга, віддав у власність нащадкам Рувима, Ґада та половині племені Манассії.
7 А ось царі краю, яких переміг Ісус разом з ізраїльтянами на іншому (західному ) боці Йордану, починаючи від Баал-Гада, що в Ліванській Долині, і до гори Халак (Лисої гори ), що простягається до Сеіру. Ісус віддав його у володіння ізраїльським племенам, згідно з їхнім поділом, 8 на горах та низинах, у степах та на схилах гір, у пустелі й на півдні (Неґеві ), де мешкали хеттейці, аморейці, ханаанці, періззейці, гіввійці та євусейці. 9 Цар Єрихона – один; цар Ая, що неподалік Бетеля – один; 10 цар Єрусалима – один; цар Хеврона – один; 11 цар Ярмута – один; цар Лахіша – один; 12 цар Еґлона – один; цар Ґезера – один; 13 цар Девіра – один; цар Ґедера – один; 14 цар Хорми – один; цар Арада – один; 15 цар Лівни – один; цар Адуллама – один; 16 цар Маккеди – один; цар Бетеля – один; 17 цар Таппуаха – один; цар Хефера – один; 18 цар Афека – один; цар Лашарона – один; 19 цар Мадона – один; цар Хацора – один; 20 цар Шімрон-Мерона – один; цар Ахшафа – один; 21 цар Таанаха – один; цар Меґіддо – один; 22 цар Кедеша – один; цар Йокнеама на Кармелі – один; 23 цар Дора, що в Нафат-Дорі, – один; цар Ґоіма, що в Ґілґалі, – один; 24 цар Тірци– один.
Усіх царів було тридцять один.
1 Ось це царі землі, яких вигубили ізраїльські сини і успадкували їхню землю на другому боці Йордану зі сходу сонця — від долини Арнона до гори Аермона, і всю землю Арави зі сходу: 2 Сеон, цар аморейський, який жив у Есевоні, який володів від Ароіра, що є в долині, у частині долини, і половиною Ґалаада до Явока, границі синів Аммона, 3 і від Арави до моря Хенеретського на сході й до моря Арави, Солоного моря на сході, дорогою до Асімота, від Темана, що під Асидотом Фасґою. 4 І Оґ, цар Васана, який залишився з гігантів і проживав у Астароті та в Едраїні, 5 який був володарем від гори Аермона, від Селхи і всього Васана аж до гір Ґесурі, Махаті й половини Ґалаада, до границь Сеона, царя Есевона. 6 Мойсей, Господній слуга, та ізраїльські сини розгромили їх. І дав її Мойсей у спадок Рувимові, Ґадові й половині племені Манасії. 7 Ось це аморейські царі, яких вигубив Ісус та ізраїльські сини на другому боці Йордану біля моря Ваалґад на рівнині Лівану і до гори Хелка, коли йти до Сиїра. І дав її Ісус ізраїльським племенам, щоб успадкувати за їхнім жеребом, 8 на горі, на рівнині, в Араві, в Асидоті, у пустелі й у Неґеві, — хета, аморейця, ханаанця, ферезейця, евейця і євусейця. 9 Царя Єрихона і царя Ґая, що є біля Ветиля. 10 Царя Єрусалима, царя Хеврону, 11 царя Єрімута, царя Лахіса, 12 царя Елама, царя Ґазера. 13 Царя Давіра, царя Ґадера, 14 царя Ермата, царя Арата, 15 царя Левни, царя Одолама, 16 царя Макида, 17 царя Тафуґа, царя Офера, 18 царя Афека Саронського, 19 царя Асора, 20 царя Сумоона, царя Марона, царя Азіфа, 21 царя Кадиса, царя Танаха, 22 царя Маґедона, царя Єконама Хермельського, 23 царя Дора нафеддорського, царя Ґоіма галилейського, 24 царя Тарса. Цих усіх царів — двадцять дев’ять.