Спадок Юдин
1 Племені нащадків Юди за їхніми родами наділ жеребкуванням сягав далеко на південь аж до кордонів Едому й пустелі Цін. 2 Їхній південний кордон починався від узбережжя Солоного моря, – тобто від затоки, що повертає на південь. 3 Далі кордон тягнеться на південь від Маале-Акраббім , проходить через пустелю Цін, підіймається південніше Кадеш-Барнеа, проходить через місцевість Гецрон, піднімається в напрямку Аддара і звертає до Каркаї. 4 Далі йде до місцевості Ацмон, простягається до Єгипетського Потоку, й закінчується на узбережжі Середземного моря. Таким буде ваш південний кордон. 5 Східним кордоном служить Солоне море до гирла ріки Йордану. Північний кордон починається від морської затоки при гирлі Йордану, 6 підіймається до Бет-Хоґли й проходить з північного боку Бет-Гаарави. Звідти кордон підіймається до Каменя Богана, Рувимового сина; 7 далі кордон підіймається з долини Ахор до Девіра, повертає на північ до Ґілґала, що навпроти підвищення Адуммім, на південь від потоку. Далі кордон проходить уздовж вод Ен-Шемеша й досягає джерела Ен-Роґель. 8 Після цього кордон підіймається долиною Бен-Гінном повз євусейців з півдня, – це Єрусалим. Після чого кордон підіймається на верхів’я гори, що навпроти долини Гінном на захід, і що в кінці Рефаїмської Долини на північ. 9 Від верхів’я гори кордон повертає до джерела води Нефтаах і тягнеться до міст нагір’я Ефрон. Звідти кордон повертає до Баали, тобто Кір’ят-Єаріма. 10 Від Баали кордон повертає на захід, до гори Сеір, проходить з північного боку гори Єарім, тобто Кесалону, спускається до Бет-Шамеша й проходить через Тімну. 11 Далі кордон сягає північного боку Екрона, повертає до Шіккарона й, минаючи гору Баали, виходить до Явнеїла. Кордон закінчується на узбережжі Середземного моря. 12 Західний кордон – це Велике Море. Отакі навколишні кордони території нащадків Юди за їхніми родами.
13 Халевові, синові Єфунея, за ГОСПОДНІМ наказом Ісусові, був даний наділ серед нащадків Юди, зокрема, місто Арба, за ім’ям батька енакіїв. Нині це Хеврон. 14 Халев прогнав звідти трьох енакійців – Шешая, Ахімана й Талмая, нащадків Енака. 15 Звідти він вирушив проти мешканців Девіра, – раніше місто Девір називалось Кір’ят-Сефер. 16 Але перед тим Халев оголосив: Хто здобуде Кір’ят-Сефер, й оволодіє ним, тому я віддам за дружину мою дочку Ахсу! 17 Захопив місто Отніїл, син Кеназа, брата Халева, тож він (Халев ) віддав свою дочку Ахсу йому за дружину. 18 Так сталося, що коли вона відходила, то її підмовили просити в свого батька поле! Коли ж вона зійшла з осла, то Халев запитав її: Що хочеш? 19 Вона ж відповіла: Дай мені в благословення придане : оскільки ти дав мені землю на півдні, то дай мені також і джерела води! Він дав їй як горішні джерела, так і джерела долішні.
20 Отака спадщина племені нащадків Юди за їхніми родами. 21 Пограничними містами племені Юдиних нащадків на південному кордоні з Едомом були: Кавцеїл, Едер і Яґур; 22 Кіна, Дімон і Адада; 23 Кедеш, Хацор та Їтнан; 24 Зіф, Телем і Беалот; 25 Гацор-Хадатт і Керіот-Хецрон, тобто Хацор; 26 далі Амам, Шема та Молада; 27 Хацор-Ґадда, Хешмон і Бет-Пелет; 28 Хацар-Шуал, Беер-Шева та Бізйотея; 29 Баала, Іїм та Ецем; 30 Елтолад, Хесіл і Хорма; 31 Ціклаґ, Мадманна та Сансанна; 32 Леваот, Шілхім, Аїн і Ріммон, – усього двадцять дев’ять міст з їхніми околицями.
33 Міста на рівнинах: Ештаол, Цора та Ашна; 34 Заноах, Ен-Ґаннім, Таппуах і Енам; 35 Ярмут, Адуллам, Сохо та Азека; 36 Шаараїм, Адітаїм, Ґедера і Ґедеротаїм, – усього чотирнадцять міст з їхніми околицями.
37 Далі Ценан, Хадаша та Міґдал-Ґад; 38 Ділеан, Міцпа та Йоктеїл; 39 Лахіш, Боцкат і Еґлон; 40 Каббон, Лахмас і Кітліш; 41 Ґедерот, Бет-Даґон, Наама та Маккеда, – всього шістнадцять міст з їхніми околицями.
42 Потім Лівна, Етер і Ашан; 43 Ївтах, Ашна та Неців; 44 Кеіла, Акзів і Мареша, – всього дев’ять міст з їхніми околицями.
45 Також Екрон і належні до нього міста та їхні околиці. 46 Від Екрону й до самого моря, – всі поселення, що навколо Ашдода з їхніми околицями.
47 Сам Ашдод зі своїми поселеннями та їхніми околицями; Газа зі своїми поселеннями та їхніми околицями до Єгипетського Потоку й Великого (Середземного ) Моря з узбережжям.
48 Далі на плоскогір’ї: Шамір, Яттір і Сохо; 49 Данна, Кір’ят-Санна, тобто Девір; 50 Анав, Ештемо й Анім; 51 Ґошен, Холон і Гіло, – всього одинадцять міст з їхніми околицями.
52 Потім Арав, Дума та Ешан; 53 Янум, Бет-Таппуах і Афека; 54 Хумта, Кір'ят-Арба, тобто Хеврон і Ціор, – усього дев’ять міст з їхніми околицями.
55 Далі Маон, Кармел, Зіф і Ютта; 56 Єзреел, Йокдеам і Заноах; 57 Каїн, Гіва та Тімна, – всього десять міст з їхніми околицями.
58 Далі Халхул, Бет-Цур і Ґедор; 59 Маарат, Бет-Анот і Елтекон, – всього шість міст з їхніми околицями.
60 Тоді Кір’ят-Баал, тобто Кір’ят-Єарім, і Рабба, – лише два міста з їхніми околицями.
61 Далі міста пустелі: Бет-Арава, Міддін і Секаха; 62 Нівшан, Місто солі та Ен-Ґеді, – всього шість міст з їхніми околицями.
63 Однак Єрусалима, який населяли євусейці, Юдині нащадки не змогли завоювати. Тому євусейці й досі живуть у Єрусалимі з нащадками Юди.
1 Границі племені Юди за їхніми родами були від границь Ідумеї, від пустелі Сін на півдні аж до Кадиса. 2 Їхні границі були від півдня аж до частини Солоного моря, від хребта, що йде на південь. 3 Границя виходить напроти Акравінського підйому, відходить від Сени, іде з півдня до Кадис-Варни, відходить від Асорона, іде до Адара, переходить на захід від Кадиса, 4 йде до Асемона і переходить аж до Єгипетської долини, а закінчення його границь — біля моря. Це є їхні границі з півдня. 5 А границі зі сходу: все Солоне море до Йордану. Їхні границі з півночі: від морського хребта і від частини Йордану, 6 виходять границі до Ветаґли і проходять на півночі до Ветарави, і сягають границі до Каменя Веона, сина Рувима, 7 і простягаються границі до четвертої частини долини Ахора, і спускаються до Ґалґала, що є напроти підходу до Адаміна, що до півдня долини, і переходять до Води джерела сонця, а його закінчення буде джерело Роґил. 8 Далі границя йде до долини Оном на півдні Євуса з півдня (це є Єрусалим), і переходять границі на верхів’я гори, це є напроти долини Гонома в напрямку моря, яке є із частини землі Рафаїна на півночі. 9 А з верхів’я гори границя проходить до джерела води Нафта, переходить до гори Ефрон. Границя приведе до Ваала (це є місто Ярім), 10 а від Ваала границя поверне біля моря і вийде до гори Асар на хребті, місто Ярім — з півночі (це є Хаслон), спуститься до Міста сонця і піде на південь. 11 Тоді границя піде позаду Акарона на півночі, а далі границя вийде до Сакхарона й промине гору Вали, і перейде до Явнела, а закінчення границі буде біля моря. 12 Їхні границі від моря : Велике море є границею. Це границі синів Юди навколо за їхніми родами. 13 І він дав Халевові, синові Єфонії, частку серед синів Юди через Божий наказ, і віддав йому Ісус місто Арвок, провідне місто енакімців (воно є Хеврон). 14 І Халев, син Єфонії, вигубив звідти трьох синів Енака — Сусія, Толмія і Ахіма. 15 Звідти Халев виступив проти тих, які жили в Давірі, а раніше ім’я Давіра було Місто писарів. 16 І сказав Халев: Хто візьме і знищить Місто писарів, і заволодіє ним, тому дам Ахсану, мою дочку, за жінку! 17 Захопив його Ґотоніїл, син Кенеза, молодший брат Халева, тож він дав йому Ахсану, свою дочку, — йому за жінку. 18 І сталося, коли вона відходила, то домовилася з ним, кажучи: Попрошу в мого батька поле! Та від’їжджаючи вона закричала з осла. І Халев запитав її: Що тобі потрібно? 19 Вона ж відповіла йому: Дай мені благословення, бо в землю Наґев віддав ти мене, дай мені Ґолатмаїн! І дав їй Халев верхній Ґолатмаїн і нижній Ґолатмаїн .
20 Ось — спадок племені синів Юди. 21 Їхні міста були: перше місто племені синів Юди біля границь Едома, біля пустелі, Кавсеїл, Едрей, Яґур, 22 Кіна, Дімона, Адада, 23 Кадис, Ітназіф, 24 Телем, Валот 25 і місто Асерон (це — Асор), 26 Амам, Самаа, Молада, 27 Асерґадда, Ветфалет, 28 Асарсула, Версавея, їхні поселення і їхні двори, 29 Вала, Авім, Асем, 30 Елтодад, Хасіл, Ерма, 31 Сікелеґ, Медевина, Сансана, 32 Лавот, Селеїм і Ремон, — двадцять дев’ять міст і їхні поселення. 33 На рівнині: Естаол, Сараа, Асна, 34 Рамен, Зано, Адіатаїм, Інаїм, 35 Єрімут, Одолам, Немра, Сохо, Азека, 36 Сарґарім, Ґадира і її поселення, — чотирнадцять міст і їхні поселення. 37 Сеннан, Адаса, Маґдалґад, 38 Далаан, Масфа, Єхтаїл, 39 Лахіс, Вазкат, Аґлон, 40 Хава, Ламас, Хатлос, 41 Ґадирот, Витдаґон, Нома і Макида, — шістнадцять міст і їхні поселення. 42 Атер, Левна, 43 Єфта, Асенна, Кеїла, 44 Несів, Ахзів, Мариса і Едом, — дев’ять міст і їхні поселення. 45 Аккарон, його поселення і його двори. 46 Від Аккарона Ємна і всі, що є поблизу Асдода, 47 його поселення і його двори. Ґаза, її поселення і її двори, аж до Єгипетського потоку. І Велике море є границею. 48 У горах: Сафір, Єтер, Сохо, 49 Рена, Місто писарів (воно є Давір), 50 Авов, Естемо, Анім, 51 Ґосом, Хілуон і Ґилон, — десять міст і їхні поселення. 52 Ерев, Рума, Есан, 53 Янум, Ветапфуе, Афака, 54 Хамата, місто Арво (це є Хеврон) і Сіор, — дев’ять міст і їхні поселення. 55 Маон, Хермел, Зіф, Єтта, 56 Єзраел, Єкдаам, Заноакім, 57 Ґаваа і Тамна, — дев’ять міст і їхні поселення. 58 Алул, Ветсур, Ґедор, 59 Марот, Ветанот, Елтекен, — шість міст і їхні поселення. 59a Теко, Ефрата (це є Вифлеєм), Фаґор, Етам, Кулон, Татамі, Сорис, Карем, Ґалім, Ветир і Манохо, — одинадцять міст і їхні поселення. 60 Каріятваал (це — місто Ярім) і Арева, — два міста, їхні поселення і їхні двори. 61 Вадарґіс, Витарава, Мадон, Сохоха, 62 Невсан, Місто солі та Інґаді, — сім міст і їхні поселення. 63 А в Єрусалимі проживав Євусей, і сини Юди не змогли їх вигубити. Тож євусейці залишилися жити в Єрусалимі аж до цього дня.