Спадок Йосифів, Єфремів
1 Нащадкам Йосифа жеребкуванням наділ випав від Йордану неподалік Єрихона, – зі східного боку Єрихонських Вод, – проходить по пустелі, піднімаючись з Єрихона до узгір’я Бетеля. 2 Від Бетеля сягає до Луза й тягнеться до кордонів аркійців у Атароті; 3 далі йде на захід до яфлетійських земель і кордонів Нижнього Бет-Хорона та Ґезера й закінчується на морському узбережжі.
4 Таким був загальний наділ, який успадкували нащадки обох синів Йосифа – Манассії та Єфрема.
5 Границі наділу нащадків Єфрема за їхніми родами такі: На сході границя їхньої спадщини починається від Атерот-Адара і простягається до Верхнього Бет-Хорона. 6 Далі кордон проходить у напрямку моря з північного боку Мікметата й повертає на схід до Таанат-Шіло й, обминаючи його зі східного боку, тягнеться до Яноаха; 7 від Яноаха сходить униз до Атарота та Наарата, сягає Єрихона й виходить до Йордану. 8 А з Таппуахи границя іде на захід до потоку Кана, й закінчується на узбережжі моря. Така спадщина племені нащадків Єфрема за їхніми родами. 9 Крім того, Єфремовим нащадкам були виділені міста посеред спадщини нащадків Манассії, – цілі міста із їхніми околицями. 10 Але вони (єфремовці ) не вигнали ханаанців, котрі мешкали в Ґезері; тож ханаанці живуть між єфремовцями аж до сьогодні і стали працювати на примусовій роботі.
1 Границі синів Йосифа були від Йордану поблизу Єрихону зі сходу, а від Єрихона границя піде до гір пустелі, до Ветиля Лузи, 2 підійметься до Ветиля і перейде до околиць Хатароті, 3 й перейде до моря до околиць Апталіма, аж до околиць Веторона нижнього, і її закінчення буде біля моря. 4 Це успадкували сини Йосифа — Єфрем та Манасія. 5 Границі синів Єфрема за їхніми родами були: границі їхнього спадку були від сходу Атарота і Ерока аж до верхнього Веторона і Ґазари. 6 А біля моря границі перейдуть до Ікасмона з півночі Терми, далі границя піде на схід до Тинаси та Селиса і перейде зі сходу до Янока, 7 до Маха, Атарота і їхніх поселень, піде до Єрихона і перейде до Йордану. 8 А від Тафи границі підуть до моря до Хелкани, і їхнє закінчення буде біля моря. Це — спадок племені Єфрема за їхніми родами. 9 Міста, виділені синам Єфрема, були посеред спадку синів Манасії, усі міста і їхні поселення. 10 Та Єфрем не вигубив Ханаанця, який жив у Ґазері, і Ханаанець залишився жити посеред племені Єфрема аж до цього дня, доки не прийшов фараон, єгипетський цар, — він взяв його і спалив його вогнем. Вони вигубили ханаанців, ферезейців і тих, хто жив у Ґазері, а саме місто фараон дав у придане своїй дочці.