Жертва цілопалення
1 ГОСПОДЬ покликав Мойсея і промовив до нього з Намету Свідчення. 2 Звернись до Ізраїлевих нащадків і скажи їм: Коли хтось з-поміж вас приноситиме ГОСПОДУ жертву з тварин, то приносьте ваш дар з великої чи дрібної худоби.
3 Якщо його жертва всепалення з великої худоби, то він приведе самця без вади. Приведе його до входу в Намет Свідчення, щоб він був прийнятним перед ГОСПОДОМ. 4 Нехай покладе свою руку на голову жертви всепалення, аби вона була прийнята від нього для звершення за нього викуплення, тобто прощення його гріхів . 5 І заріжуть того тельця перед ГОСПОДОМ, а сини Аарона, священики, візьмуть його кров і покроплять кров’ю жертовник довкола, що при вході в Намет Свідчення. 6 Тоді він зніме шкуру з жертви всепалення й розітне її на частини, 7 а сини Аарона, священики, покладуть на жертовник вогонь і розкладуть на вогні дрова. 8 Потім сини Аарона, священики, розкладуть розчленовані частини , голову і жир на дровах, що на вогні жертовника. 9 Його нутрощі та його ноги вимиють водою, а священик спалить усе це на жертовнику. Це і є всепалення, вогняна жертва, приємні пахощі для ГОСПОДА.
10 Якщо ж його дар на всепалення з дрібної худоби, тобто з овець чи кіз, то приведе так само самця без вади. 11 Його заріжуть перед ГОСПОДОМ з північного боку жертовника, а сини Аарона, священики, покроплять його кров’ю жертовник довкола. 12 Потім він розітне його на частини іразом з його головою і його жиром, священик розкладе все на дровах, що на вогні жертовника. 13 Нутрощі й ноги жертви він вимиє водою, а священик візьме все це й спалить на жертовнику. Це всепалення, вогняна жертва, приємні пахощі для ГОСПОДА.
14 Якщо ж його жертва всепалення ГОСПОДУ з птахів, то він принесе свій дар з горлиць або з голубенят. 15 Священик принесе їх до жертовника, скрутить птаху голівку і спалить її на жертовнику, а його кров вицідить до стінки жертовника. 16 Потім він відокремить його воло з пір’ям і викине ці частини на попелище зі східної сторони жертовника. 17 Тоді надірве його біля крил, не відокремлюючи їх , і спалить його священик на дровах, що на вогні жертовника. Це всепалення, вогняна жертва, приємні пахощі для ГОСПОДА.
1 Господь покликав Мойсея і промовив до нього з намету свідчення, кажучи: 2 Промов до ізраїльських синів та скажи їм:
Коли якийсь чоловік з-поміж вас приноситиме Господу дари з тварин, то приносьте свої дари з великої чи з дрібної худоби.
3 Якщо його дар — всепалення з великої худоби, то нехай він приведе самця без вади. Нехай приведе його до входу в намет свідчення, щоб він був прийнятним перед Господом, 4 і нехай покладе руку на голову приношення, — воно прийнятне для нього, щоби звершити за нього викуплення. 5 І те теля заріжуть перед Господом, а сини Аарона, священики, принесуть його кров та виллють цю кров довкола на жертовник, що біля входу в намет свідчення. 6 Тоді, здерши шкуру зі всепалення, розділять його на частини, 7 а сини Аарона, священики, покладуть на жертовник вогонь і розкладуть на вогні дрова. 8 І сини Аарона, священики, розкладуть розчленовані частини , голову та жир на дровах, що на вогні, на жертовнику. 9 Нутрощі ж і ноги вимиють водою, і священики покладуть усе це на жертовник. Це є [вогняне] приношення, жертва, приємні пахощі для Господа.
10 Якщо ж його дар на всепалення Господу — з дрібної худоби, з ягнят чи козенят, то нехай приведе також самця без вади й покладе руку на його голову. 11 Нехай його заріжуть перед Господом з північної сторони жертовника, а сини Аарона, священики, виллють його кров довкола на жертовник. 12 І розділять його на частини — і голову, і жир, — а священики розкладуть їх на дровах, що на вогні, на жертовнику. 13 Нутрощі ж і ноги вимиють водою, і священик принесе це все й покладе на жертовник. Це є [вогняне] приношення, жертва, приємні пахощі для Господа.
14 Якщо ж він приноситиме в дар Господу [вогняне] приношення з птахів, то нехай принесе свій дар з горлиць або з голубів. 15 Нехай священик принесе його до жертовника і скрутить йому голову; і нехай священик покладе її на жертовник, а кров вицідить до підніжжя жертовника. 16 Далі він відділить воло з пір’ям і викине його на попелище зі східної сторони жертовника; 17 тоді розломить його біля крил, та не розділить. І священик покладе його на жертовник, на дрова, що на вогні. Це є [вогняне] приношення, жертва, приємні пахощі для Господа.