Нечистий чоловік та жінка
1 ГОСПОДЬ промовив до Мойсея та Аарона такі слова: 2 Зверніться до Ізраїлевих нащадків і скажіть їм: Якщо у якогось чоловіка будуть виділення з його тіла, то через це виділення він нечистий. 3 Ось у чому суть його нечистоти стосовно його виділень: чи випускає його тіло певне виділення, чи в його тілі закупорилося його виділення, він перебуває у стані нечистоти. 4 Кожне ліжко, на яке ляже той, хто має виділення, буде нечистим, і кожна річ, на яку він сяде, буде нечиста. 5 Людина, яка доторкнеться до його ліжка, нехай випере свій одяг та помиється водою, і буде нечистою до вечора. 6 І хто сяде на якусь річ, на якій сидів той, хто має виділення, нехай випере свій одяг та помиється водою, і буде нечистим до вечора. 7 І хто доторкнеться до тіла того, хто має виділення, нехай випере свій одяг та помиється водою, і буде нечистим до вечора. 8 А якщо той, хто має виділення, плюне на чистого, то нехай той випере свій одяг та помиється водою, і буде нечистим до вечора. 9 Кожне сідло, на якому їде той, хто має виділення, буде нечистим. 10 Кожний, хто доторкнеться до будь-чого, що побувало під ним, той буде нечистим до вечора. І хто нестиме ці речі , той випере свій одяг та помиється водою, і буде нечистим до вечора. 11 Кожен, до кого доторкнеться той, хто має виділення, а після того він не помив своїх рук водою, нехай випере свій одяг та помиється водою, і буде нечистим до вечора. 12 Глиняний посуд, до якого доторкнеться той, хто має виділення, буде розбитий. А кожен дерев’яний посуд нехай буде помитий водою.
13 Коли ж той, хто має виділення, очиститься від своїх виділень, він відлічить собі сім днів від свого очищення, після чого випере свій одяг та помиє джерельною водою своє тіло, і буде чистим. 14 А восьмого дня він візьме собі дві горлиці або двох голубенят, прийде перед лице ГОСПОДНЄ до входу в Намет Свідчення і дасть їх священикові. 15 Священик принесе одне з них у жертву за гріх, а друге у всепалення. Тоді звершить священик за нього викуплення перед ГОСПОДОМ від його виділень.
16 Чоловік, у якого станеться виверження сімені, помиє водою усе своє тіло, і буде нечистим до вечора. 17 Будь-який одяг чи будь-яка шкіра, на що потрапить виверження сімені, все те має бути випране у воді, і буде нечистим до вечора. 18 Якщо чоловік спатиме з жінкою і станеться виверження сімені, то нехай вони обмиються водою, і будуть нечистими до вечора.
19 Коли жінка матиме звичайні кров’яні виділення, тобто місячну кровотечу, то її місячні будуть тривати сім днів. Кожний, хто доторкнеться до неї, буде нечистим до вечора. 20 Усе, на чому вона лежатиме під час своїх місячних, буде нечистим. Так само й усе, на що вона сяде, буде нечистим. 21 Кожний, хто доторкнеться до її ліжка, нехай випере свій одяг та обмиється водою, і буде нечистим до вечора. 22 Так само кожний, хто доторкнеться до будь-якої речі, на яку вона сяде, то нехай випере свій одяг і обмиється водою, і буде нечистим до вечора. 23 Коли щось трапиться на ліжку або на речі, на якій вона сидітиме, і якщо хтось доторкнеться до того, то буде нечистим до вечора. 24 Якщо ж хтось взагалі спатиме з нею, то її нечистота буде й на ньому. Він також буде нечистим сім днів. Кожне ліжко, на якому після цього він спатиме, буде нечистим.
25 Коли у жінки триватимуть кров’яні виділення більше днів ніж зазвичай і не в період своїх місячних, або якщо у неї будуть продовжуватись виділення після її місячних, то в усі дні виділень її нечистоти вона буде нечистою, як і у період своїх звичайних місячних. 26 Кожне ліжко, на якому вона спатиме впродовж усіх днів її виділень, буде для неї як ліжко її місячних. Тому кожна річ, на яку вона сяде, буде нечистою як під час нечистоти її місячних. 27 Кожний, хто доторкнеться до тих речей , буде нечистим. Він має випрати свій одяг та обмитися водою, і залишиться нечистим до вечора. 28 Коли ж закінчаться її місячні виділення, то нехай вона відлічить собі сім днів, і після того стане чистою. 29 А восьмого дня візьме собі дві горлиці або двох голубенят і принесе їх священикові, до входу в Намет Свідчення. 30 Священик принесе одне з них у жертву за гріх, а друге – у всепалення. Так священик звершить за неї перед ГОСПОДОМ викуплення відносно її нечистих виділень.
31 Таким чином ви оберігатимете Ізраїлевих нащадків від їхніх нечистот, щоб вони не повмирали через свою нечистоту, оскверняючи Мій Намет, що посеред них.
32 Ось такий закон стосовно тих, хто має виділення, і тих, у кого станеться виверження сімені, що робить їх нечистими; 33 про недужу на кровотечу під час її місячних, а також про чоловіка чи жінку, що мають виділення під час своєї хвороби, та про чоловіка, який спілкуватиметься з нечистою.
1 Господь промовив до Мойсея та Аарона, кажучи: 2 Промов до ізраїльських синів та скажи їм: Якщо в якогось чоловіка буде виділення з його тіла, то його виділення є нечисте. 3 І ось закон про його нечистоту, коли він виділяє сім’я зі свого тіла, з виділення, чи коли його тіло закупорилося через виділення, — це є його нечистота в ньому; усі дні виділення його тіла, чи коли його тіло закупорилося через виділення, — це є його нечистота. 4 Кожне ліжко, на яке ляже той, хто має виділення сімені, буде нечистим, і кожна річ, на яку сяде той, хто має виділення сімені, буде нечиста. 5 Людина, яка доторкнеться до його ліжка, нехай випере свій одяг та помиється водою, — і буде нечистою до вечора. 6 І хто сидітиме на речі, на якій сидів той, хто має виділення сімені, нехай випере свій одяг та помиється водою, — і буде нечистим до вечора. 7 І хто доторкнеться до тіла того, хто має виділення сімені, нехай випере одяг та помиється водою, — і буде нечистим до вечора. 8 А якщо той, хто має виділення сімені, плюне на чистого, то нехай той також випере одяг та помиється водою, — і буде нечистим до вечора. 9 Кожне осляче сідло, на яке сяде той, хто має виділення сімені, буде нечистим до вечора. 10 І кожний, хто доторкнеться до будь-чого, що буде під ним, буде нечистим до вечора. І хто нестиме це, той нехай також випере свій одяг та помиється водою, — і буде нечистим до вечора. 11 До кого б не доторкнувся той, хто має виділення сімені, не помивши рук, той нехай випере одяг та помиє водою тіло, — і буде нечистим до вечора. 12 Глиняний посуд, до якого доторкнеться той, хто має виділення сімені, нехай буде розбитий. А дерев’яний посуд нехай буде помитий водою, — і буде чистий.
13 Коли ж той, хто має виділення сімені, очиститься від своїх виділень, нехай відлічить собі сім днів на своє очищення, — і нехай випере свій одяг та помиє водою тіло, — і буде чистим. 14 А восьмого дня нехай візьме собі дві горлиці або двох голубенят, принесе їх перед Господа до входу в намет свідчення і дасть їх священикові. 15 І священик принесе їх: одне — [в жертву] за гріх, а друге — у всепалення. І священик звершить за нього викуплення перед Господом від його виділень.
16 Чоловік, в якого станеться виверження сімені, нехай помиє водою усе своє тіло, — і буде нечистим до вечора. 17 Будь-який одяг і будь-яка шкіра, на яких станеться виверження сімені, нехай будуть випрані водою, — і будуть нечистими до вечора. 18 І якщо чоловік спатиме з жінкою, і станеться виверження сімені, то нехай обоє помиються водою, — і будуть нечистими до вечора.
19 Коли жінка матиме кров’яні виділення, в її тілі будуть її виділення, то нехай вона перебуває у своїх місячних сім днів. Кожний, хто доторкнеться до неї, буде нечистим до вечора. 20 Усе, на чому вона лежатиме під час своїх місячних, буде нечистим і все, на що вона сяде, буде нечистим. 21 Кожний, хто доторкнеться до її ліжка, нехай випере свій одяг та помиє водою своє тіло, — і буде нечистим до вечора. 22 І кожний, хто доторкнеться до будь-якої речі, на яку вона сяде, нехай випере свій одяг та помиється водою, — і буде нечистим до вечора. 23 Якщо ж це трапиться , коли вона буде на ліжку або на речі, на якій вона сидітиме, — якщо хтось доторкнеться до неї, то буде нечистим до вечора. 24 Якщо ж хтось взагалі спатиме з нею, то її нечистота буде на ньому, — і він буде нечистим сім днів. Кожне ліжко, на якому він спатиме, буде нечистим. 25 А якщо жінка матиме кров’яні виділення більше днів не в час своїх місячних, чи якщо вона матиме виділення після своїх місячних, то в усі дні виділень її нечистоти вона буде нечистою, як у дні місячних. 26 Кожне ліжко, на якому вона спатиме впродовж усіх днів виділень, буде для неї як ліжко місячних. І кожна річ, на яку вона сяде, буде нечистою як нечистота місячних. 27 Кожний, хто доторкнеться до неї, буде нечистим; нехай він випере одяг та помиє водою тіло, — і буде нечистим до вечора. 28 Якщо ж вона очиститься від виділень, то нехай відлічить собі сім днів — і після того буде чистою. 29 А восьмого дня нехай візьме собі дві горлиці або двох голубенят та принесе їх до священика, до входу в намет свідчення. 30 І священик принесе одне [в жертву] за гріх, а друге — у всепалення. І священик звершить за неї перед Господом викуплення від виділень її нечистоти. 31 Так уберігатимете ізраїльських синів від їхніх нечистот, — і вони не повмирають через свою нечистоту, оскверняючи Мій намет, що посеред них. 32 Такий закон про того, хто має виділення сімені, і якщо в когось станеться виверження сімені, так що він ним занечиститься; 33 про недужу на кровотечу під час її місячних; про того, хто має виділення сімені, під час його виділень, про чоловіка чи жінку; та про чоловіка, який спатиме з тією, що відсиджується.