Приносьте жертву до скиніϊ заповіту
1 ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, кажучи:
2 Скажи Ааронові, його синам та всім Ізраїлевим нащадкам такі слова: Ось що ГОСПОДЬ заповів, говорячи: 3 Якщо якийсь чоловік з Ізраїлевого дому заріже вола, вівцю чи козу в таборі, чи заріже їх поза табором, 4 а не приведе їх до входу в Намет Свідчення, щоб принести у всепалення ГОСПОДУ перед ГОСПОДНІМ Наметом, то такому чоловікові це зарахується як кровопролиття. Він пролив кров, через що така людина буде знищена з-посеред свого народу. 5 Це для того, щоб Ізраїлеві нащадки приносили свої жертви, які вони різатимуть у полях. Вони мають приносити їх ГОСПОДУ до входу в Намет Свідчення, до священика, і жертвувати їх ГОСПОДУ як мирні жертви. 6 А священик нехай покропить кров’ю на ГОСПОДНІЙ жертовник, що при вході в Намет Свідчення, і спалить жир на приємні пахощі ГОСПОДУ. 7 Вони не повинні більше приносити свої жертви козлам-ідолам, бо таким чином вони вчиняють з ними розпусту. Це має бути для них вічним законом в їхніх поколіннях.
8 Скажи їм: Кожна людина з Ізраїлевого дому чи з приходців, які проживають серед них, яка звершуватиме всепалення чи жертву, 9 і не принесе її до входу в Намет Свідчення, щоб там пожертвувати її ГОСПОДУ, то така людина буде знищена зі свого народу.
Не їжте крови
10 Кожна людина з Ізраїлевого дому чи з-поміж приходців, що проживають серед них, яка вживатиме в їжу якусь кров, нехай пам’ятає: Я зверну Своє обличчя проти всякої душі, що вживає в їжу кров, і знищу її з-посеред її народу. 11 Адже душа тіла в крові, тому Я дав її вам, аби на жертовнику звершувати викуплення за ваші душі. Бо та кров є викупленням за душу. 12 Тому Я сказав Ізраїлевим нащадкам: Жодна людина з-поміж вас не вживатиме в їжу кров, як і приходець, який проживає серед вас, не вживатиме в їжу кров. 13 Кожна людина з Ізраїлевих нащадків чи з-поміж приходців, що проживають серед них, яка вполює дичину, – звіра чи птаха, якого можна їсти, – нехай випустить з нього кров і засипле її землею.
14 Бо життя кожного тіла в його крові, вона – його душа. Тому Я сказав Ізраїлевим нащадкам: Не вживайте в їжу кров із жодного тіла, бо життя кожного тіла – це його кров. Кожний, хто її споживає, буде знищений. 15 Кожний з корінних жителів чи з приходців, хто їстиме мертвечину чи розтерзане хижаком, нехай випере свій одяг і обмиється водою. До вечора такий буде нечистим, а потім стане чистим. 16 Якщо ж не випере одягу й не обмиє тіла водою, то візьме на себе гріх.
1 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 2 Промов до Аарона, до його синів та до всіх синів Ізраїля і скажи їм: Ось що звелів Господь, мовлячи: 3 Якщо якийсь чоловік з ізраїльських синів заріже теля, вівцю чи козу в таборі, чи то заріже їх поза табором, 4 а не приведе до входу в намет свідчення, щоб принести їх у всепалення або в [жертву] спасіння Господу, щоб були прийнятні на приємні пахощі, чи заріже їх поза його межами й не приведе до входу в намет свідчення, щоб принести в дар Господу перед Господнім наметом, — то тому чоловікові буде зараховано кровопролиття; він пролив кров, — тож нехай та душа буде вигублена зі свого народу. 5 Це — щоб ізраїльські сини приносили свої жертви, які вони різатимуть у полях, — вони приноситимуть їх Господу до входу в намет свідчення, до священика, і жертвуватимуть їх Господу як жертву спасіння. 6 А священик нехай виллє кров довкола на жертовник перед Господом, при вході в намет свідчення, і принесе жир на приємні пахощі Господу. 7 І хай вони більше не приносять своїх жертв марним ідолам , йдучи слідом за якими, вони чинять розпусту. Це буде вам вічним законом для ваших поколінь.
8 Далі скажеш їм: Кожна людина з ізраїльських синів чи із синів захожих, що проживають серед вас, яка звершуватиме всепалення чи жертву, 9 і не принесе їх до входу в намет свідчення, щоб звершити їх для Господа, — така людина буде вигублена зі свого народу.
10 Кожна людина з ізраїльських синів чи з-поміж захожих, що проживають серед вас, яка вживатиме в їжу якусь кров, — Я зверну Своє обличчя проти такої душі, що вживає в їжу кров, і вигублю її з-посеред її народу. 11 Бо душа кожного тіла — це його кров, — тож Я дав її вам, щоб на жертовнику звершувати викуплення за ваші душі. Бо його кров є викупленням за душу. 12 Через це Я сказав ізраїльським синам: Жодна душа з-поміж вас хай не вживає в їжу кров, і захожий, який проживає серед вас, також хай не вживає в їжу кров.
13 Кожна людина з ізраїльських синів чи з-поміж захожих, що проживають серед вас, яка вполює дичину, — звіра або птаха, який їсться, — нехай випустить з нього кров і засипле її землею. 14 Бо душа кожного тіла — це його кров. Тому Я сказав ізраїльським синам: Не вживайте в їжу кров з ніякого тіла, бо душа кожного тіла — це його кров. Кожний, хто її споживає, буде вигублений. 15 Кожна душа з корінних жителів чи із захожих, яка їстиме мертвечину чи здобич хижака, нехай випере свій одяг і помиється водою, — і до вечора буде нечистою, а тоді стане чистою. 16 Якщо ж вона не випере одягу й не помиє тіла водою, то візьме на себе гріх.