Кара за гидотне життя
1 ГОСПОДЬ знову промовив до Мойсея, говорячи: 2 Оголоси Ізраїлевим нащадкам: Якщо хтось з Ізраїлевих нащадків чи з приходців, які проживають в Ізраїлі, дасть своїх дітей Молохові, неодмінно буде вбитий. Народ краю поб’є його камінням. 3 Я поверну Своє обличчя проти такого чоловіка й знищу його з-поміж його народу. Він дав своїх дітей Молохові, щоб осквернити Мою Святиню та опоганити Моє святе ім’я. 4 Якщо місцеві жителі краю таки закриють свої очі на того чоловіка, коли він віддаватиме своїх дітей Молохові, і не вб’ють його, 5 то Я зверну Своє обличчя проти того чоловіка та його роду й вигублю з-посеред їхнього народу його та всіх, хто його підтримує, віддаючи на розпусту для Молоха.
6 Хто звертатиметься до викликачів духів померлих та до чаклунів, чинячи розпусту за їхнім прикладом, то Я зверну Своє обличчя проти тієї людини й знищу її з-посеред її народу. 7 Ви ж освятіться і будьте святими, бо Я – ГОСПОДЬ, ваш Бог, святий. 8 Дотримуйтеся Моїх Заповідей і виконуйте їх. Я – ГОСПОДЬ, Який освячує вас. 9 Кожна людина, яка лихословитиме свого батька чи свою матір, буде неодмінно вбита. Вона лихословила свого батька або свою матір, тому кров на ній.
10 Чоловік, який вчинить перелюб з дружиною іншого чоловіка, або який вчинить перелюб з дружиною свого ближнього, будуть неодмінно покарані смертю – і перелюбник і перелюбниця. 11 Якщо чоловік переспить з дружиною свого батька, то він відкрив наготу свого батька, тому обоє будуть неодмінно покарані на смерть. Їхня кров на них. 12 Коли чоловік переспить зі своєю невісткою, то обоє будуть неодмінно вбиті, тому що вони вчинили гидоту. Їхня кров на них. 13 Чоловік, який переспить із чоловіком, як із жінкою, то вони обоє вчинили гидоту й неодмінно будуть покарані на смерть. Їхня кров на них. 14 Чоловік, який візьме жінку та її матір, – то це ганьба. Хай спалять у вогні і його, і їх, аби не було серед вас такого беззаконня. 15 Чоловік, який паруватиметься з твариною, повинен бути покараний на смерть. Вбийте і тварину. 16 Жінка, яка наблизиться до будь-якої тварини, щоб спаруватися з нею, мають бути покарані смертю. І жінка, і тварина повинні неодмінно померти. Їхня кров на них.
17 Чоловік, який візьме свою сестру, дочку свого батька чи дочку своєї матері, й побачить її наготу, а вона побачить його наготу, то це ганьба. Вони повинні бути знищені перед синами їхнього народу; він відкрив сором своєї сестри й взяв на себе гріх. 18 Чоловік, який переспить із жінкою під час її місячних, він відкриває її сором. Він відкрив джерело її крові, а вона відкрила виділення своєї крові, тому обоє повинні бути знищені з-посеред їхнього народу. 19 Не відкривай наготи сестри своєї матері й сестри свого батька, бо ти осоромиш родичку. Такі понесуть свій гріх. 20 Чоловік, який переспить зі своєю тіткою, він відкрив наготу свого дядька. Такі понесуть свій гріх – помруть бездітними. 21 Чоловік, який візьме дружину свого брата, то це ганебно. Він відкрив сором свого брата. Такі будуть бездітними.
22 Дотримуйтеся усіх Моїх Заповідей та всіх Моїх повелінь і виконуйте їх. Тільки так не виригне вас земля, до якої Я проваджу вас, щоб ви на ній жили. 23 Не наслідуйте звичаїв народу, який Я проганяю з-перед вас. Через те, що вони все це чинили, стали Мені гидкими. 24 Тому Я сказав вам: Ви успадкуєте їхню землю. Я дам її вам у власність –землю, яка тече молоком та медом. Я – ГОСПОДЬ, ваш Бог, який відокремив вас від інших народів. 25 Розрізняйте чистих тварин від нечистих і чистих птахів від нечистих. Не робіть себе огидними через тварин і птахів та через усе, що плазує по землі, що Я відділив як нечисте для вас. 26 Будьте Мені святими, бо Я, ГОСПОДЬ, святий. Я відділив вас від усіх народів, щоб ви були Моїми.
27 Чоловік це чи жінка – хто викликатиме духів померлих або ворожитиме, повинні бути покарані смертю. Побивайте таких камінням. Їхня кров на них.
1 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 2 Скажи ізраїльським синам: Якщо хтось з ізраїльських синів чи із захожих, які долучилися до Ізраїля, дасть своїх дітей володареві , нехай буде неодмінно вбитий : нехай народ, що живе на тій землі, поб’є його камінням. 3 Я Сам зверну Своє обличчя проти того чоловіка і вигублю його з-посеред його народу, бо він дав своїх дітей володареві, щоб осквернити Мої святощі й опоганити ім’я тих, хто посвячений Мені. 4 Якщо ж корінні жителі тієї землі таки не зважатимуть своїми очима на того чоловіка, коли він даватиме своїх дітей володареві, та не вб’є його, 5 то Я зверну Своє обличчя проти того чоловіка та його рідні й вигублю з-посеред їхнього народу його та всіх, хто його підтримує, віддаючи їх на розпусту для володаря.
6 Якщо якась душа піде слідом за черевомовцями чи чаклунами, чинячи розпусту слідом за ними, — Я зверну Своє обличчя проти тієї душі й вигублю її з-посеред її народу.
7 Будьте святими, бо Я, Господь, ваш Бог, святий. 8 Дотримуйтесь Моїх заповідей і виконуйте їх. Я — Господь, Який освячує вас.
9 Кожний чоловік , який лихословитиме свого батька чи свою матір, нехай буде неодмінно вбитий ; він лихословив свого батька чи свою матір, тож буде винний.
10 Чоловік, який учинить перелюб з дружиною іншого чоловіка, чи який учинить перелюб з дружиною ближнього, — нехай будуть неодмінно вбиті і перелюбник, і перелюбниця. 11 Якщо хтось переспить з дружиною свого батька, то він відкрив сором свого батька, — тож нехай обоє будуть неодмінно вбиті , — вони винні. 12 Якщо хтось переспить зі своєю невісткою, то нехай обоє будуть неодмінно вбиті , бо вони вчинили безбожність, — вони винні. 13 Хто переспить із чоловіком, як із жінкою, — обоє вчинили гидоту, тож нехай будуть неодмінно вбиті , — вони винні. 14 Хто візьме жінку та її матір, — це беззаконня; нехай спалять на вогні і його, і їх, — і хай у вас не буде беззаконня. 15 Хто дасть своє злягання чотириногому, нехай буде неодмінно вбитий ; убийте також і чотириногого. 16 Жінка, яка прийде до будь-якої тварини, щоб спаруватися з нею, — убийте і жінку, і тварину; нехай будуть неодмінно вбиті , — вони винні. 17 Хто візьме свою сестру по своєму батькові чи по своїй матері й побачить її сором, а вона побачить його сором, то це ганьба — нехай будуть вигублені перед синами їхнього роду; він відкрив сором своєї сестри — тож вони візьмуть на себе гріх. 18 Чоловік, який переспить із жінкою, що відсиджується, і відкриє її сором, — відкрив її джерело, а вона відкрила виділення своєї крові, — тож нехай обоє будуть вигублені з-посеред їхнього роду. 19 Не відкривай сорому сестри свого батька й сестри своєї матері, бо такий відкрив родичку, — такі понесуть гріх. 20 Хто переспить зі своєю родичкою, той відкрив сором своєї рідні; такі помруть бездітними. 21 Хто візьме дружину свого брата, — це нечистота, — він відкрив сором свого брата; такі помруть бездітними.
22 Дотримуйтесь усіх Моїх заповідей та Моїх присудів і виконуйте їх, — і ви не обриднете землі, до якої Я вводжу вас, щоб ви на ній жили. 23 Не поводьтеся згідно із законами народів, які Я проганяю з-перед вас, бо вони чинили все це і обридли Мені, 24 тож Я сказав вам: Ви успадкуєте їхню землю, і Я дам її вам у власність, — землю, яка тече молоком та медом. Я — Господь, ваш Бог, який відділив вас від усіх народів.
25 Відділіть чистих тварин від нечистих тварин і чистих птахів від нечистих і не чиніть своїх душ огидними через тварин, птахів та всіх плазуючих на землі, що Я вам відділив як нечисте. 26 Будьте Мені святими, бо Я — святий, Господь, ваш Бог, Який відділив вас від усіх народів, щоб ви були Моїми. 27 Чоловік чи жінка, хто б із них не став черевомовцем чи чаклуном, нехай обоє будуть неодмінно вбиті . Побийте їх камінням, — вони винні.