Закони про життя священиків
1 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея: Звернись до священиків, синів Аарона і скажи їм: Нехай вони не оскверняються через доторкнення до померлих зі свого народу. 2 Хіба що до свого найближчого родича: до своєї матері, до свого батька, до свого сина, до своєї дочки, до свого брата 3 та до своєї незайманої, близької йому сестри, яка ще не була замужем. Доторкуючись до таких померлих , йому можна осквернитись через них. 4 Як громадський діяч у своєму народі, він не повинен осквернятися через померлого, щоб не опоганити себе. 5 Хай вони не виголюють на своїй голові лисини з приводу жалоби за померлим , не обтинають країв своєї бороди і не роблять на своїх тілах нарізів . 6 Вони мають бути святими для свого Бога і не опоганювати імені свого Бога, оскільки вони приносять ГОСПОДНІ вогняні жертви та хліби своєму Богові, тому хай будуть святими. 7 Вони не повинні брати собі за дружину блудниці, або чимось опоганеної. Нехай також не одружуються на жінці, відпущеній її чоловіком, бо священик є святим для свого Бога. 8 Вважай його святим і ти, бо він приносить хліб твого Бога. Він буде для тебе святим, бо Я святий, – ГОСПОДЬ, Який освячує вас. 9 Якщо дочка якогось священика опоганить себе, чинячи розпусту, то вона опоганює свого батька. Така має бути спалена у вогні.
10 Стосовно ж Вищого священика поміж своїми співслужителями, на голову якого був возлитий єлей помазання і який посвячений, щоб одягати священні ризи, він не повинен відкривати на своєї голови, ані роздирати свої шати. 11 Він не наближатиметься до жодної померлої людини і не повинен осквернятися навіть заради свого померлого батька чи своєї померлої матері. 12 Він не вийде зі Святилища і не опоганить Святині свого Бога, тому що на ньому священний єлей помазання його Бога. Я – ГОСПОДЬ. 13 Одружитись він може лише з незайманою дівчиною. 14 Вдови, відпущеної, опоганеної, блудниці – таких він не візьме, але візьме за дружину незайману дівчину зі свого народу. 15 Він не опоганить своїх нащадків у своєму народі, адже Я – ГОСПОДЬ, Який його освячує.
16 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: 17 Скажи Ааронові наступне: Жоден чоловік із твоїх нащадків у їхніх поколіннях, у кого буде якась вада, не приходитиме, щоб приносити хліб свого Бога. 18 Не приступатиме до служіння жодний чоловік, у якого буде одна з таких вад: ані сліпий чоловік, ані кульгавий, ані зі знівеченим носом чи спотворений, 19 ні чоловік, у якого перелом ноги або перелом руки, 20 ні горбатий, ні висохлий, ні з більмом на його оці, ні хворий на коросту чи парші, ні з пошкодженими ядрами. 21 Жоден чоловік з нащадків священика Аарона, в якого буде хоча б якась вада, не наближатиметься, аби приносити ГОСПОДНІ жертви. У нього є вада, тому він не може приносити хліб свого Бога. 22 Хліб свого Бога, тобто святе святих зі Святилища, він буде їсти, 23 але через свою ваду не підходитиме до завіси й не буде наближатися до жертовника. Він не буде опоганювати Моїх святинь, бо Я – ГОСПОДЬ, Який їх освячує. 24 Так Мойсей промовляв до Аарона та його синів, а також до всіх нащадків Ізраїля.
1 Господь промовив до Мойсея, кажучи: Промов до священиків, синів Аарона, та скажи їм: Хай вони не оскверняються, торкаючись до померлих зі свого народу, 2 хіба що до свого найближчого родича: через батька, матір, синів, дочок, через брата 3 чи через незайману, близьку йому сестру, ще не видану заміж, — йому можна осквернитися тільки через них. 4 Поза цим хай він раптово не оскверняється у своєму народі, щоб не опоганити себе. 5 Не виголюйте собі на голові лисини за мерця; хай вони не обголюють собі вигляду бороди і не вирізують на своїх тілах нарізів. 6 Нехай будуть святими для свого Бога і не опоганюють Ім’я свого Бога, бо вони приносять Господні жертви, дари свого Бога, — тож нехай будуть святими.
7 Хай не беруть собі за жінку розпусниці, опоганеної чи жінки, відпущеної її чоловіком, бо священик є святим для Господа, свого Бога, 8 і він освячуватиме його. Він приносить дари Господа, вашого Бога, нехай буде святим, бо Я, Господь, який освячує їх, — святий. 9 Якщо дочка якогось священика опоганиться, чинячи розпусту, то вона опоганює ім’я свого батька — нехай така буде спалена у вогні.
10 А вищий від своїх братів священик, на голову якого було полито олію помазання, і який був посвячений, щоб одягати ризи, — хай не знімає з голови клобука, не роздирає риз, 11 і не входить до жодної померлої душі; хай не оскверняється ні через свого батька, ні через свою матір. 12 Хай він не виходить зі святих приміщень і не опоганює те, що посвячене його Богові, бо на ньому — свята олія, помазання Боже. Я — Господь. 13 За дружину він може взяти лише дівчину зі свого роду; 14 вдови, відпущеної, опоганеної чи розпусниці — таких хай він не бере, але нехай візьме за дружину тільки дівчину зі свого роду, 15 — і не опоганить своїх нащадків у своєму народі; Я — Господь, Який його освячує.
16 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 17 Скажи Ааронові: Жодний чоловік із твого роду у ваших майбутніх поколіннях, якщо у нього буде якась вада, хай не приходить приносити дари своєму Богові. 18 Хай не приходить жодний чоловік, в якого буде якась вада: жодний кульгавий чоловік, чи сліпий, чи зі знівеченим носом, чи з відсіченими вухами, 19 чи чоловік, в якого буде перелом руки або перелом ноги, 20 чи горбатий, чи з більмом або хворими повіками на оці, чи чоловік, в якого буде злоякісна короста чи парші, чи з одним яєчком, — 21 ніхто з нащадків священика Аарона, у кого буде будь-яка вада, хай не наближається, щоб приносити жертви твоєму Богові, бо у нього є вада, — хай він не приходить приносити Божі дари. 22 Божі дари — це святе святих, — і він може їсти зі святого; 23 тільки хай не підходить до завіси й не наближається до жертовника, бо він має ваду. Хай не опоганює святині свого Бога, бо Я є Господь, яких їх освячує.
24 Так Мойсей і промовляв до Аарона та його синів і до всіх синів Ізраїля.