Священики нехай обережно поводяться зі святощами
1 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: 2 Скажи Ааронові та його синам: Нехай вони будуть обережні щодо святих речей, які Ізраїлеві нащадки посвячують Мені, аби вони не опоганили Мого святого Імені. Я – ГОСПОДЬ. 3 Скажи їм: Хто б то не був з усіх ваших нащадків у ваших поколіннях, хто наблизиться до святих речей, що Ізраїлеві нащадки посвячують ГОСПОДУ, в той час як на ньому буде якась нечистота, той чоловік буде знищений з-перед обличчя Мого. Я – ГОСПОДЬ. 4 Жоден чоловік з нащадків Аарона, якщо він хворіє проказою або має виділення, не їстиме святих приношень, аж доки не очиститься. Так само й той, хто доторкнеться до нечистот від померлого, або спілкуючись з тим, у кого сталося виверження сімені, 5 або з тим, хто доторкався до будь-якого нечистого плазуна, і став нечистим , або до якоїсь людини, через яку став нечистим, якою б не була її нечистота, 6 той чоловік, хто доторкнеться до нього, буде нечистим до вечора й не їстиме зі святих приношень Святині , хіба що він обмиє своє тіло водою, 7 і після заходу сонця він стане чистим. В такому разі він може їсти святі речі Святині , оскільки це його хліб. 8 Він не їстиме мертвечини, ані розтерзаного хижаком, щоб цим себе не осквернити. Я – ГОСПОДЬ. 9 Вони повинні дотримуватись Моїх наказів, аби через їх порушення не взяли на себе гріха і не померли в зв’язку з опоганенням. Я – ГОСПОДЬ, Який їх освячує.
10 Святого не повинен їсти жоден сторонній. Навіть співмешканець священика чи наймит не повинен їсти святих приношень. 11 Якщо ж священик придбає когось у власність за свої гроші, то той може їсти його хліб. Усі ті, котрі народилися в його домі, – вони також можуть їсти його хліб. 12 Якщо дочка якогось священика вийде заміж за стороннього, вона не їстиме зі святих приношень. 13 А коли дочка священика овдовіє чи буде відпущена, а в неї немає дітей, і вона повернеться до свого батьківського дому, як за своєї юності, то їстиме хліб свого батька. А жодний сторонній не може його їсти. 14 Якщо ж якийсь чоловік випадково з’їсть щось святе, то повинен віддати святиню священикові і додати до того його п’яту частину. 15 Священики не повинні опоганювати святих речей Ізраїлевих нащадків, які ті приносять ГОСПОДУ, 16 і не накликають на себе гріх і провину, коли їстимуть святі приношення, бо Я – ГОСПОДЬ, Який їх освячує.
Про вгодні для Господа жертви
17 ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, кажучи: 18 Скажи Ааронові, його синам та всім Ізраїлевим нащадкам такі слова: Якщо якийсь чоловік з дому Ізраїля чи з приходців в Ізраїлі, приноситиме свій дар чи-то у зв’язку з будь-якими своїми обітницями чи просто з доброї волі в жертву всепалення, що приносять ГОСПОДУ, 19 то щоб вони були прийняті, мають бути без вади, самець з великої худоби, або з овець чи з кіз. 20 Вони не повинні приносити нічого, що має в собі якусь ваду, оскільки воно не буде від вас прийняте з уподобанням .
21 І коли якийсь чоловік приноситиме мирну жертву ГОСПОДУ з великої худоби чи з овець, складаючи обітницю, чи як добровільну жертву, то, щоб воно було прийняте, має бути без вади, тобто у ньому не повинно бути жодної вади. 22 Сліпого чи травмованого, з якимись порізами чи з болячками, з коростою чи з паршами, – таких не приводьте ГОСПОДУ. Ви не повинні з таких приносити вогняні приношення на жертовник ГОСПОДУ. 23 Вола чи вівцю з надто довгими чи короткими кінцівками можеш приносити у добровільну жертву, але для твоєї жертви обітниці воно не буде прийняте. 24 Тварини зі сплющеними, розчавленими, відірваними чи відрізаними ядрами не слід приносити ГОСПОДУ. Таких приношень у вашому краю не чиніть. 25 Приношень вашому Богові як поживу не приймайте і з рук чужинців, коли у них є пошкодження і вади, тому що вони від вас не будуть прийняті.
26 ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: 27 Коли народиться теля, ягня чи козеня, то воно сім днів має бути при своїй матері. Лише з восьмого дня й пізніше воно може бути прийняте в дар вогняної жертви ГОСПОДУ. 28 Не ріжте корову чи вівцю разом з її малям в один день. 29 Коли будеш приносити жертву подяки ГОСПОДУ, то принось її так, щоб вона була від тебе прийнята. 30 Вона повинна бути спожита того самого дня. Не залишайте з неї нічого до ранку. Я – ГОСПОДЬ.
31 Дотримуйтесь Моїх Заповідей і виконуйте їх. Я – ГОСПОДЬ. 32 Не опоганюйте Мого святого Імені, щоб Я був освячений серед Ізраїлевих нащадків. Я – ГОСПОДЬ, Який освячує вас. 33 Я вивів вас з Єгипетського краю, щоби бути вашим Богом. Я – ГОСПОДЬ.
1 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 2 Скажи Ааронові та його синам: Хай вони поводяться обережно зі святощами ізраїльських синів, які ті посвячують Мені, щоб вони не опоганили Мого святого Імені. Я — Господь. 3 Скажи їм: Будь-який чоловік з усіх ваших нащадків у ваших майбутніх поколіннях, який наблизиться до святощів, що ізраїльські сини посвятять Господу, а на ньому буде нечистота, — та душа буде вигублена з-перед Мене. Я — Господь, ваш Бог. 4 Жодний чоловік з нащадків священика Аарона, якщо він хворіє проказою або має виділення сімені, хай не їсть святощів, аж доки не очиститься. Той, хто доторкнеться до будь-якої нечистоти померлого, чи чоловік, в якого станеться виверження сімені, 5 чи хтось, хто доторкнеться до будь-якого нечистого плазуючого, який учинить його нечистим, або до якогось чоловіка, через якого він учинить себе нечистим, якою б не була його нечистота, — 6 душа, яка доторкнеться до них, до вечора буде нечистою; хай такий не їсть зі святощів, хіба що помиє своє тіло водою, 7 й коли зайде сонце, стане чистим, і тоді може їсти святощі, бо це його хліб. 8 Хай він не їсть мертвечини та здобичі хижака, щоб не осквернити себе ними. Я — Господь. 9 Нехай дотримуються Моїх заповідей, щоб через них не взяли на себе гріха і не померли через них, якщо вони їх опоганять. Я — Господь Бог, Який освячує їх.
10 Хай святого не їсть жодний сторонній: пожилець священика чи наймит хай не їсть святого. 11 Якщо ж священик придбає якусь душу, купивши її за гроші, то вона може їсти його хліб; і ті, що народилися в його домі, — також можуть їсти його хліб. 12 Якщо дочка якогось священика вийде заміж за стороннього, хай вона не їсть зі святих дарів. 13 А якщо священикова дочка овдовіє чи буде відпущена, і в неї не було дітей, то нехай вона повернеться до батьківського дому як за своєї молодості й нехай їсть хліб свого батька. А жодний сторонній хай його не їсть. 14 А чоловік, який з незнання з’їсть святощі, — нехай додасть до того п’яту частину й віддасть святе священикові. 15 Хай священики не опоганюють святощів ізраїльських синів, які вони підносять Господу, 16 і не наводять на себе беззаконня переступу, коли їстимуть свої святощі, бо Я — Господь, який їх освячує.
17 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 18 Промов до Аарона, його синів та всієї ізраїльської громади і скажи їм: Якщо якийсь чоловік з ізраїльських синів чи із синів захожих, які проживають з ними в Ізраїлі, приноситиме свої дари згідно з будь-яким своїм визнанням чи згідно з будь-яким своїм вибором, які звичайно приносять Богові на всепалення, — 19 то прийняті від вас будуть безвадні самці з великої худоби, з овець чи з кіз. 20 Хай вони не приносять Господу нічого, що матиме в собі якусь ваду, бо воно не буде прийняте від вас. 21 Якщо якийсь чоловік приноситиме Господу жертву спасіння з великої худоби чи з овець, чи то склавши обітницю, чи то згідно з вибором, чи то у ваші свята, — нехай воно, щоб бути прийнятним, буде безвадне; хай у ньому не буде жодної вади. 22 Сліпого, чи травмованого, чи з відрізаним язиком, чи з болячками, чи зі злоякісною коростою, чи яке має парші, — таких хай вони не приводять Богові; не давайте з них у [вогняне] приношення на жертовник Господу. 23 Теля чи вівцю з відрізаними вухами чи з відтятим хвостом — заріж таких собі, а у твою обітну [жертву] таке не буде прийняте. 24 Тварин зі сплющеними, розчавленими, відрізаними чи відірваними яєчками — таких не приносьте Господу; не чиніть такого у вашому краї. 25 І з руки чужинця також не приносьте своєму Богові дарів із жодних таких тварин , бо в них є пошкодження, у них є вада, — й такі не будуть від вас прийняті.
26 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 27 Як народиться теля, вівця чи козеня, то нехай воно сім днів буде при матері, і лиш від восьмого дня й надалі буде прийняте в дар, як [вогняне] приношення Господу. 28 Не ріж корови чи вівці разом з її малям в один день. 29 Коли будеш приносити в жертву Господу обітну [жертву] радості, то приносьте це так , щоб воно було від вас прийняте. 30 Нехай вона буде спожита того самого дня, не залишайте м’яса до ранку. Я є Господь. 31 Дотримуйтесь Моїх заповідей і виконуйте їх; 32 не опоганюйте святого Імені й нехай Я буду освячений серед ізраїльських синів. Я — Господь, який освячує вас, 33 який вивів вас з Єгипетської землі, щоб бути вам Богом. Я — Господь.