Про свята Господні
1 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, говорячи: 2 Скажи Ізраїлевим нащадкам такі слова: Ось установлені ГОСПОДОМ свята, в які ви скликатимете святі збори. Це Мої свята.
3 Шість днів займайтеся справами, а сьомого дня – субота відпочинку, святі збори. Жодної роботи не будете виконувати, бо це субота для ГОСПОДА в усіх ваших поселеннях.
4 А ось інші свята для ГОСПОДА, святі збори, які ви скликатимете в їхній визначений час. 5 Першого місяця, чотирнадцятого дня місяця, між двома вечорами, Пасха для ГОСПОДА. 6 П’ятнадцятого дня цього місяця – свято Опрісноків для ГОСПОДА. Сім днів будете їсти опрісноки. 7 Першого дня у вас будуть святі збори. Не займайтесь жодною робочою справою. 8 Сім днів будете приносити ГОСПОДУ всепалення, а сьомого дня будуть святі збори. Не займайтесь жодною робочою справою.
9 ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, кажучи: 10 Звернись до Ізраїлевих нащадків та скажи їм: Коли ввійдете у край, який Я даю вам, і будете збирати з поля жниво, то приносьте сніп первоплоду з вашого жнива до священика. 11 Нехай священик піднесе цей сніп перед ГОСПОДОМ, аби він був прийнятий від вас. Священик піднесе його наступного дня після суботи . 12 Того ж дня, коли принесете сніп, принесіть у всепалення ГОСПОДУ однолітнє ягня без вади. 13 З ним хлібне приношення – дві десятих ефи питльованого борошна, замішеного на олії, в жертву ГОСПОДУ, приємні пахощі. А також його жертву возливання – четверту частину гіна вина. 14 Не їстимете ні хліба, ні прожареного зерна, ні сирих зерен аж до цього дня, коли ви принесете дар своєму Богові. Це вічний Закон для ваших поколінь в усіх ваших поселеннях.
15 Від наступного дня після суботи, тобто від дня, коли принесете сніп коливальної жертви, відлічіть собі сім повних тижнів. 16 До наступного дня після сьомого тижня відлічіть п’ятдесят днів і принесіть ГОСПОДУ нову хлібну жертву. 17 Принесете від ваших поселень хліби коливальної жертви – дві хлібини, кожна з яких буде з двох десятих частин ефи питльованого борошна. Вони будуть спечені заквашеними з перших плодів для ГОСПОДА. 18 А з хлібами принесіть сім однолітніх ягнят без вади, одне теля з великої худоби та два барани. Вони будуть всепаленням ГОСПОДУ разом з їхньою хлібною жертвою та жертвою возливання як приємні пахощі для ГОСПОДА. 19 Принесіть також одного козла із кіз у жертву за гріх та двох однолітніх ягнят у мирну жертву. 20 А священик піднесе їх з хлібами перших плодів як коливальну жертву перед ГОСПОДОМ разом з двома ягнятами. Вони посвячені для ГОСПОДА і належать священикові. 21 Того самого дня оголосите святі збори. Не займайтесь в цей день жодною робочою справою. Це – вічна постанова для ваших поколінь у всіх ваших поселеннях.
22 Коли будете збирати жниво своєї землі, не дожинайте до краю свого поля і не визбируйте колосків свого жнива, що попадали на землю . Залишіть їх убогому та приходцеві. Я – ГОСПОДЬ, ваш Бог.
23 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, кажучи: 24 Звернись до Ізраїлевих нащадків з такими словами: Сьомого місяця, першого дня місяця, у вас буде відпочинок, день пам’яті сурмлення, святі збори. 25 Не займайтесь жодною робочою справою, а приносьте ГОСПОДУ вогняні жертви.
26 Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, кажучи: 27 Десятого дня цього ж сьомого місяця – день викуплення. У вас будуть святі збори. Ви будете смиряти ваші душі та приносити ГОСПОДУ вогняні жертви. 28 Не виконуйте цього дня жодної роботи, тому що це день покути, аби звершувати за вас викуплення перед ГОСПОДОМ, вашим Богом. 29 Кожна душа, яка не буде впокорюватись у цей день, буде знищена зі свого народу. 30 Так само кожну людину, котра займатиметься саме цього дня роботою, Я знищу того з-посеред свого народу. 31 Не робіть жодної праці. Це вічна постанова для ваших поколінь у всіх ваших поселеннях. 32 Він буде для вас суботою, відпочинком, тож упокорюйте ваші душі. Від вечора дев’ятого дня місяця і аж до наступного вечора святкуватимете вашу суботу.
33 ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, кажучи: 34 Звернись до Ізраїлевих нащадків з такими словами: П’ятнадцятого дня цього ж сьомого місяця має початись сім днів Свята Наметів для ГОСПОДА. 35 Першого дня – святі збори. Не займайтесь жодною роботою. 36 Протягом семи днів будете приносити ГОСПОДУ вогняні жертви. Восьмого дня у вас також будуть святі збори, і ви принесете ГОСПОДУ вогняну жертву. Це день урочистих зборів, тому не робіть жодної роботи.
37 Ось такі ГОСПОДНІ свята, в які скликатимете святі збори, щоб приносити ГОСПОДУ вогняні жертви: всепалення, хлібні жертви та жертви возливання щодня – кожну в належний день. 38 Це , крім ГОСПОДНІХ субот, крім ваших дарів, крім усіх ваших обітниць та крім ваших добровільних жертв, які ви даватимете ГОСПОДУ.
39 Тож п’ятнадцятого дня сьомого місяця, коли закінчите збирати врожай землі, протягом семи днів відзначатимете ГОСПОДНЄ свято. Першого дня відпочинок і восьмого дня відпочинок. 40 Першого дня виберіть собі гарні плоди дерев, пальмове віття, галузки густолистих дерев та гілля верби з-над потоків і сім днів будете веселитися перед ГОСПОДОМ, вашим Богом. 41 Сім днів у році святкуйте це свято для ГОСПОДА. Це вічна постанова для ваших поколінь. Відзначайте його сьомого місяця. 42 Сім днів будете жити в наметах. Кожен корінний житель в Ізраїлі житиме в наметі, 43 аби ваші покоління знали, що, коли Я виводив Ізраїлевих нащадків з Єгипетського краю, то поселив їх у наметах. Я – ГОСПОДЬ, ваш Бог.
44 Мойсей оголосив Ізраїлевим нащадкам про ГОСПОДНІ свята.
1 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 2 Промов до ізраїльських синів та скажи їм: Ось Господні свята, які ви назвете святими зборами. Ось Мої свята.
3 Шість днів можеш займатися справами, а сьомого дня — субота, відпочинок, святі збори для Господа. Не займайся жодною справою, бо це субота для Господа в усіх ваших поселеннях.
4 Ось свята для Господа, святі збори, які ви скликатимете в їхні пори.
5 Першого місяця, чотирнадцятого дня місяця, між двома вечорами, — Пасха для Господа. 6 А п’ятнадцятого дня цього місяця — свято Опрісноків для Господа; сім днів їжте опрісноки. 7 Першого дня у вас будуть святі збори, — не займайтеся жодною робочою справою. 8 Сім днів приносьте Господу всепалення, а сьомого дня у вас будуть святі збори, — не займайтеся жодною робочою справою.
9 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 10 Промов до ізраїльських синів та скажи їм: Коли ввійдете в землю, яку Я даю вам, і пожнете з неї жниво, то принесете сніп-первоплід з вашого жнива до священика; 11 і нехай він піднесе той сніп перед Господом, щоб він був прийнятий від вас; нехай священик піднесе його наступного дня після першого. 12 Того ж дня, коли принесете сніп, принесіть у всепалення Господу однолітнє ягня без вади; 13 його [хлібну] жертву — дві десятих частини ефи питльованого борошна, приготованого на олії, — це жертва Господу, приємні пахощі для Господа; та його жертву виливання — четверту частину гіна вина. 14 Не їжте ні хліба, ні нового прожареного зерна аж до самого цього дня — доки ви не принесете дарів своєму Богові. Це — вічний закон для ваших поколінь в усіх ваших поселеннях.
15 Від наступного дня після суботи, тобто від дня, коли принесете сніп [жертви] покладання, ви відлічіть сім повних тижнів, 16 аж до наступного дня після останнього тижня, — відлічіть п’ятдесят днів і принесіть Господу нову [хлібну] жертву. 17 Принесіть з вашого поселення хліби [жертви] покладання — дві хлібини; нехай вони будуть з двох десятих частин ефи питльованого борошна, нехай будуть спечені заквашеними, з перших плодів для Господа. 18 А з хлібами принесіть сім однолітніх ягнят без вади, одне теля з великої худоби та два барани без вади, — вони будуть на всепалення Господу, — а також їхні [хлібні] жертви та їхні жертви виливання — як жертву, як приємні пахощі для Господа. 19 І принесіть з хлібами перших плодів одне козеня із кіз [у жертву] за гріх та двох однолітніх ягнят у жертву спасіння. 20 А священик нехай покладе їх з хлібами перших плодів як [жертву] покладання перед Господом разом з двома ягнятами. Вони будуть святощами для Господа: священикові, який їх приносить, — йому це буде. 21 І назвете цей день зборами, він буде для вас святим: не займайтеся в ньому жодною робочою справою. Це — вічний закон для ваших поколінь в усіх ваших поселеннях.
22 Коли будете жати жниво своєї землі, не докінчуйте, жнучи, останку жнива свого поля і не визбируй того, що з твого жнива попадає на землю . Залиш їх убогому та захожому. Я — Господь, ваш Бог.
23 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 24 Промов до ізраїльських синів, кажучи: Сьомого місяця, першого дня місяця, нехай у вас буде відпочинок у пам’ять про сурми, нехай у вас будуть святі збори. 25 Не займайтеся жодною робочою справою і приносьте Господу всепалення.
26 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 27 А десятого дня цього ж сьомого місяця — день викуплення: нехай у вас будуть святі збори; смиряйте ваші душі та приносьте Господу всепалення. 28 Не займайтеся самого цього дня жодною справою, бо це для вас — день викуплення, щоб звершити за вас викуплення перед Господом, вашим Богом. 29 Кожна душа, яка не буде смирятися самого цього дня, буде вигублена зі свого народу, 30 і кожна душа, яка займатиметься самого цього дня якоюсь справою, — та душа пропаде зі свого народу. 31 Не займайтеся жодною справою. Це — вічний закон для ваших поколінь в усіх ваших поселеннях. 32 Він буде для вас суботою субот, тож смиряйте ваші душі; від дев’ятого дня місяця, від вечора, аж до наступного вечора святкуйте вашу суботу.
33 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 34 Промов до ізраїльських синів, кажучи: П’ятнадцятого дня цього ж сьомого місяця — сім днів свято наметів для Господа. 35 Першого дня — святі збори, — не займайтеся жодною робочою справою. 36 Сім днів будете приносити Господу всепалення. А восьмого дня у вас будуть святі збори, і ви принесете Господу всепалення: це віддання свята, — не займайтеся жодною робочою справою.
37 Ось свята для Господа, які ви назвете святими зборами, щоб приносити Господу [вогняні] приношення, всепалення, їхні [хлібні] жертви та їхні жертви виливання щодня, день у день, 38 крім Господніх субот, крім ваших дарів, крім усіх ваших обітних [жертв] та крім ваших добровільних [жертв], які ви даватимете Господу.
39 П’ятнадцятого дня цього ж сьомого місяця, коли закінчите збирати врожай землі, сім днів святкуватимете Господу: першого дня буде відпочинок і восьмого дня відпочинок. 40 Першого дня візьміть собі гарні плоди дерев, пальмові віття, густолисті галузки дерев, галузки верби та верболозу з потоку, щоб веселитися перед Господом, вашим Богом, сім днів кожного року. 41 Це — вічний закон для ваших поколінь. Святкуйте його сьомого місяця. 42 Сім днів будете жити в наметах; кожний корінний житель в Ізраїлі житиме в наметах, 43 щоб ваші майбутні покоління знали, що Я поселив ізраїльських синів в наметах, коли виводив їх із Єгипетської землі. Я — Господь, ваш Бог.
44 І Мойсей оголосив ізраїльським синам про Господні свята.