Вічна лямпада
1 ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, говорячи: 2 Звели Ізраїлевим нащадкам, аби вони принесли для освітлення чисту, витовчену з оливок олію, щоб постійно підтримувати у світильнику світло 3 в Наметі Свідчення перед завісою. Аарон споряджатиме його постійно від вечора до ранку перед ГОСПОДОМ. Це вічна постанова для ваших поколінь. 4 Він завжди розставлятиме лампади на світильнику з чистого золота перед ГОСПОДОМ.
Хліби перед Господнім лицем
5 Візьми питльованого борошна і спечи з нього дванадцять хлібів. Кожен з хлібів має бути з двох десятих частин ефи . 6 І покладеш їх у два ряди, по шість в одному ряді, на чистому столі перед ГОСПОДОМ. 7 На кожен ряд покладеш чистий ладан, який буде на хлібі як пам’ятна частка вогняної жертва для ГОСПОДА. 8 Кожної суботи він постійно кластиме їх перед ГОСПОДОМ від Ізраїлевих нащадків, як вічний заповіт. 9 Ці хліби належатимуть Ааронові та його синам. Вони їх будуть їсти на святому місці, оскільки це святе святих, призначене для нього з ГОСПОДНІХ вогняних жертв. Це вічна постанова.
Смерть за богозневагу
10 Син однієї жінки-ізраїльтянки, який був сином єгиптянина, перебуваючи між Ізраїлевими нащадками посварився в таборі з чоловіком-ізраїльтянином. 11 Син жінки-ізраїльтянки зневажав ГОСПОДНЄ Ім’я і проклинав Його. Тому його привели до Мойсея. Ім’я його матері Шеломіт, дочка Дібрі з племені Дана. 12 Його взяли під варту, поки справа не буде вирішена, згідно з ГОСПОДНІМ словом.
13 Тоді ГОСПОДЬ промовив до Мойсея і сказав: 14 Виведи того, хто проклинав, поза табір, і усі, хто це чув, покладуть свої руки на його голову. Після цього уся громада поб’є його камінням. 15 Звернись до Ізраїлевих нащадків і скажи: Кожна людина, яка проклинатиме свого Бога, понесе свій гріх. 16 Хто проклинатиме ГОСПОДНЄ Ім’я, буде приречений на смерть. Уся громада неодмінно поб’є його камінням, корінний він житель чи приходець. Коли він проклинає ГОСПОДНЄ Ім’я, то повинен померти. 17 Людина, яка вб’є людину, повинна неодмінно померти. 18 А хто вб’є тварину, повинен відшкодувати її – тварину за тварину. 19 Людина, яка завдасть своєму ближньому тілесного ушкодження, то йому потрібно вчинити те саме, що вчинив він. 20 Перелом за перелом, око за око, зуб за зуб. Яке пошкодження він завдасть людині, таке буде віддано йому. 21 Хто вб’є тварину, той повинен за неї заплатити, а хто причинить смерть людині, нехай понесе смерть сам. 22 Право у вас буде одне як для приходця, так і для місцевого жителя, бо Я – ГОСПОДЬ, ваш Бог. 23 Коли Мойсей оголосив про це Ізраїлевим нащадкам, вони вивели того, хто проклинав, поза табір, та й побили його камінням. Ізраїлеві нащадки зробили так, як звелів ГОСПОДЬ Мойсеєві.
1 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 2 Звели ізраїльським синам, нехай вони візьмуть для тебе чистої, витовченої оливкової олії для освітлення, щоб завжди тримати запаленим світильник 3 ззовні завіси в наметі свідчення. Нехай Аарон та його сини тримають його постійно запаленим від вечора до ранку перед Господом. Це — вічний закон для ваших поколінь. 4 Тримайте запаленими лампади на чистому світильнику перед Господом аж до ранку.
5 Візьміть питльованого борошна і приготуйте з нього дванадцять хлібів — один хліб нехай буде з двох десятих частин ефи . 6 І покладіть їх у дві купи, по шість хлібів в одній купі, на чистому столі перед Господом. 7 На кожну купу покладіть чистого ладану та солі, і нехай вони будуть хлібами, які лежать на спомин перед Господом. 8 Нехай це завжди кладеться суботнього дня перед Господом від ізраїльських синів: це — вічний завіт. 9 Нехай це буде для Аарона та для його синів, і нехай вони їдять їх на святому місці, бо це є святе святих, виділене для нього з пожертвуваного Господу: це — вічний закон.
10 Якось син одної жінки-ізраїльтянки, — а він був сином єгиптянина, — вийшов між ізраїльських синів, і посварилися в таборі той, що від ізраїльтянки, та один чоловік-ізраїльтянин. 11 При цьому син жінки-ізраїльтянки, називаючи Господнє Ім’я, проклинав. Тож його припровадили до Мойсея. Ім’я його матері — Саломіт, дочка Дабрі з племені Дана. 12 І його посадили до в’язниці, щоб судити його згідно з Господньою заповіддю.
13 Тоді Господь промовив до Мойсея, кажучи: 14 Виведи того, хто проклинав, поза табір, і нехай усі, хто це чув, покладуть свої руки на його голову, і нехай уся громада поб’є його камінням. 15 І промов до ізраїльських синів та скажи їм: Кожна людина, яка прокляне Бога, візьме на себе гріх. 16 І хто назве Господнє Ім’я, нехай буде неодмінно вбитий : нехай уся ізраїльська громада поб’є його камінням; чи то захожий, чи то корінний житель, коли він назве Господнє Ім’я, — нехай помре.
17 Людина, яка поб’є душу людини, так що та помре, — нехай буде неодмінно вбита . 18 А хто поб’є тварину, так що та здохне, — нехай відшкодує душу за душу. 19 І якщо хтось завдасть ближньому тілесного пошкодження, то нехай йому буде вчинено так само, як він учинив йому. 20 Перелом за перелом, око за око, зуб за зуб — яке пошкодження він завдасть людині, таке нехай буде йому віддано. 21 Хто поб’є людину, так що та помре, — нехай буде неодмінно вбитий . 22 Нехай право буде одне для захожого і для місцевого жителя, бо Я є Господь, ваш Бог.
23 Мойсей сказав ізраїльським синам, і вони вивели того, хто проклинав, поза табір та побили його камінням. Й Ізраїльські сини вчинили так, як Господь звелів Мойсеєві.