Жертва за гріх
1 Розмовляючи з Мойсеєм далі , ГОСПОДЬ сказав: 2 Звернись до Ізраїлевих нащадків і скажи: Якщо хтось ненавмисне згрішить проти якоїсь із заповідей ГОСПОДНІХ і учинить щось таке, що суперечило б одній із них,
3 і якщо згрішить помазаний священик, навівши провину на народ, то нехай він принесе за свій гріх, який учинив, безвадне теля з великої худоби в жертву за гріх ГОСПОДУ. 4 Він приведе теля до входу в Намет Свідчення перед ГОСПОДОМ, покладе свою руку на голову теляти й заріже те теля перед ГОСПОДОМ. 5 Помазаний священик візьме частку з крові теляти і внесе її в Намет Свідчення. 6 Священик вмочить свій палець у кров і сім разів покропить кров’ю перед ГОСПОДОМ, навпроти завіси Святині. 7 Потім священик нанесе кров на роги жертовника кадильного ладану, що перед ГОСПОДОМ у Наметі Свідчення. Решту крові теляти він виллє до підніжжя жертовника всепалення, що при вході в Намет Свідчення. 8 А весь жир теляти, жертви за гріх, він відокремить від неї, зокрема, це жир, який покриває нутрощі, й увесь жир, що на нутрощах, 9 обидві нирки й жир, що на них, жир над стегнами і сальник, що над печінкою, – відділить його разом із нирками, 10 як відділяється в теляти мирної жертви. Усе це священик спалить на жертовнику всепалення. 11 А шкуру теляти та всю його тушу разом із його головою, з його кінцівками, його нутрощами та його фекаліями – загалом 12 усе теля винесе за табір на чисте місце, де висипають попіл, і спалить його на дровах у вогні. На попелищі воно буде спалене.
13 Якщо ж ненароком схибить уся Ізраїлева громада, і ця справа утаїться від відома громади, і таким чином буде порушена одна із заповідей ГОСПОДА, чого не можна було чинити, і вони допустяться провини, 14 то, коли гріх, який вони учинили, буде усвідомлений, то нехай громада принесе в жертву за гріх тельця з великої худоби. Вони приведуть його до Намету Свідчення, 15 а старійшини громади покладуть свої руки на голову тельця перед ГОСПОДОМ, після чого тельця заріжуть перед ГОСПОДОМ. 16 Помазаний священик внесе частку з крові тельця в Намет Свідчення. 17 Священик вмочить у кров свій палець і сім разів покропить перед ГОСПОДОМ біля завіси Святині. 18 Відтак він нанесе кров на роги жертовника, що перед ГОСПОДОМ у Наметі Свідчення. Решту крові він виллє до підніжжя жертовника всепалення, що при вході в Намет Свідчення, 19 а весь його жир він від нього відокремить і спалить на жертовнику. 20 Тож учинить з цим тельцем так само, як учинив із тельцем жертви за гріх. Саме так нехай зробить. Так священик здійснить за них викуплення, і їм буде прощено. 21 Всього тельця він винесе за табір і спалить його так само, як спалив попереднього тельця. Це жертва за гріх громади.
22 Якщо згрішить начальник і ненароком порушить одну з усіх заповідей ГОСПОДА, Бога його, чого не можна робити, і таким чином стане винуватим, 23 то, коли його гріх, що він учинив, буде ним усвідомлений, нехай він принесе у жертву козла, самця без вади. 24 Він покладе свою руку на голову козла і заріже його там, де ріжуть жертви всепалення перед ГОСПОДОМ. Це жертва за гріх. 25 Священик візьме на палець кров жертві за гріх і нанесе її на роги жертовника всепалення. Решту його крові виллє до підніжжя жертовника всепалення. 26 Після того весь його жир спалить на жертовнику так само , як жир мирної жертви. Таким чином священик звершить за нього викуплення від його гріха, і йому буде прощено.
27 Якщо ненароком згрішить хтось з народу землі, порушивши одну зі Заповідей ГОСПОДА, яких не можна порушувати, і стягне на себе провину, 28 то коли його гріх, який він учинив, буде ним усвідомлений, то він принесе у жертву за свій гріх, який учинив, козу – самичку без вади. 29 Він покладе свою руку на голову жертви за гріх і заріже ту жертву за гріх на місці всепалення. 30 Священик візьме своїм пальцем з її крові та помаже роги жертовника всепалення. Решту крові виллє до підніжжя жертовника. 31 Потім відокремить весь його жир, так само як відокремлюється жир із мирної жертви. Священик спалить його на жертовнику як приємні пахощі для ГОСПОДА. Так священик звершить за людину викуплення, і їй буде прощено.
32 А якщо вона захоче принести як дар у жертву за гріх вівцю, то приведе самицю без вади. 33 Грішник покладе свою руку на голову жертви за гріх і заріже ту жертву за гріх на місці, де приносять жертву всепалення. 34 Священик візьме своїм пальцем з крові жертви за гріх і помаже роги жертовника всепалення. Решту її крові виллє до підніжжя жертовника. 35 Після цього відділить весь її жир, так само як відділяється жир з вівці мирної жертви. Священик спалить його на жертовнику для ГОСПОДНІХ всепалень. Так священик звершить за людину викуплення за її гріх, який вона учинила, і їй буде прощено.
1 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 2 Промов до ізраїльських синів, кажучи:
Коли якась душа ненавмисно згрішить перед Господом в якійсь із тих речей , що Господь наказав, що їх не слід чинити, і скоїть якусь одну з них, 3 то якщо це згрішить помазаний первосвященик, призвівши до гріха народ, — нехай він принесе за свій гріх, яким згрішив, безвадне теля з великої худоби [в жертву] за свій гріх Господу. 4 Нехай він приведе теля до входу в намет свідчення перед Господом, покладе свою руку на голову теляти перед Господом і нехай заріже те теля перед Господом. 5 І помазаний та посвячений священик, взявши крові теляти, внесе її в намет свідчення; 6 священик вмочить палець у кров і сім разів покропить кров’ю перед Господом навпроти святої завіси. 7 Відтак священик нанесе крові теляти на роги жертовника кадильної суміші, що перед Господом, у наметі свідчення; усю ж кров теляти виллє до підніжжя жертовника всепалень, що при вході в намет свідчення. 8 І нехай весь жир теляти [жертви за] гріх він відділить від нього: жир, який покриває нутрощі, і весь жир, що на нутрощах, 9 обидві нирки й жир, що на них, над стегнами, і сальник, що над печінкою, — нехай відділить його разом із нирками, 10 як відділяється в теляти жертви спасіння. І священик принесе це на жертовник [вогняного] приношення. 11 А шкуру теляти та всю його тушу разом із головою, кінцівками, нутрощами та фекаліями — 12 усе теля нехай винесуть за табір на чисте місце, де висипають попіл, і спалять його на дровах у вогні. На звалищі попелу нехай воно буде спалене.
13 Якщо ж ненавмисно схибить уся Ізраїльська громада, якась річ утаїться від очей громади, і вони скоять одну з усіх тих речей , що Господь наказав, щоб не чинилося, і допустяться переступу, 14 то, коли гріх, яким вони згрішили, буде ними усвідомлений, нехай громада принесе [в жертву] за гріх безвадне теля з великої худоби. Нехай вона приведе його до входу в намет свідчення, 15 а старійшини громади покладуть свої руки на голову теляти перед Господом, і теля заріжуть перед Господом. 16 А помазаний священик внесе крові теляти в намет свідчення; 17 священик вмочить у кров теляти палець і сім разів покропить перед Господом перед святою завісою. 18 Відтак священик нанесе крові на роги жертовника кадильної суміші, що перед Господом у наметі свідчення; усю ж кров виллє до підніжжя жертовника [вогняних] приношень, що при вході в намет свідчення. 19 І нехай він відділить від нього весь жир і принесе на жертовник. 20 Нехай учинить із цим телям так само, як учинив з телям [жертви за] гріх, — так нехай буде вчинено. Так священик звершить за них викуплення, і їм буде прощено той гріх. 21 А все теля нехай винесуть за табір і спалять те теля так само, як спалили попереднє теля. Це є [жертва за] гріх громади.
22 Якщо ж згрішить князь і ненавмисно скоїть одну з усіх тих речей , що Господь, їхній Бог, наказав, щоб не чинилося, — і згрішить, і допуститься переступу, 23 то, коли гріх, яким він згрішив, буде ним усвідомлений, нехай він принесе у свій дар козеня з кіз — самця без вади. 24 Він покладе руку на голову козеняти, і його заріжуть на місці, де ріжуть жертви всепалення, перед Господом. Це є [жертва за] гріх. 25 А священик нанесе пальцем крові [жертви за] гріх на роги жертовника всепалень; усю ж його кров виллє до підніжжя жертовника всепалень. 26 І нехай принесе весь його жир на жертовник так само , як жир жертви спасіння. Так священик звершить за нього викуплення від його гріха, і йому буде прощено.
27 Якщо ж ненавмисно згрішить якась душа з народу землі, скоївши одну з усіх тих речей , що Господь наказав, щоб не чинилося, і допуститься переступу, 28 то, коли гріх, яким згрішила, буде нею усвідомлений, нехай вона принесе козеня з кіз — самичку без вади нехай принесе за гріх, яким згрішила. 29 Вона покладе руку на голову своєї [жертви за] гріх, і козеня [жертви за] гріх заріжуть на місці, де ріжуть жертви всепалення. 30 А священик візьме пальцем її крові й нанесе на роги жертовника всепалень; усю ж її кров виллє до підніжжя жертовника. 31 І нехай відділить весь жир так само, як відділяється жир із жертви спасіння, і священик принесе його на жертовник як приємні пахощі для Господа. Так священик звершить за неї викуплення, і їй буде прощено. 32 Якщо ж вона приноситиме як дар в [жертву за] гріх вівцю, то нехай також приведе самицю без вади. 33 Вона покладе руку на голову [жертви за] гріх, і її заріжуть на місці, де ріжуть жертви всепалення. 34 А священик, взявши пальцем крові [жертви за] гріх, нанесе її на роги жертовника всепалення; усю ж її кров виллє до підніжжя жертовника всепалення. 35 І нехай відділить весь її жир так само, як відділяється жир вівці з жертви спасіння, і священик покладе його на жертовник для всепалення Господу. Так священик звершить за неї викуплення, за гріх, яким вона згрішила, і їй буде прощено.