Перша жертва Ааронова за себе та за народ
1 Так сталося, що на восьмий день Мойсей покликав Аарона, його синів та ізраїльських старійшин. 2 Він промовив до Аарона: Візьми собі з великої худоби тельця для жертви за гріх та барана на всепалення. Вони мають бути без вади, і приведи їх перед лице ГОСПОДА. 3 Звернись до Ізраїлевих нащадків з такими словами: Візьміть одне козеня із кіз для жертви за гріх, а на всепалення теля та однолітнє ягня без вади. 4 Візьми також теля та барана для мирної жертви перед ГОСПОДОМ, а ще візьми хлібну жертву, замішену на олії, тому що сьогодні вам з’явиться ГОСПОДЬ. 5 Тож вони привели все, що звелів Мойсей, перед Намет Свідчення. Прийшла й уся громада. Всі стали перед ГОСПОДОМ. 6 Тоді Мойсей сказав: Це і є те, що звелів ГОСПОДЬ: зроби щоб вам з’явилася ГОСПОДНЯ слава. 7 Потім Мойсей сказав Ааронові: Підійди до жертовника, принеси свою жертву за гріх та своє всепалення і зверши викуплення за себе та за народ. Відтак принеси жертву за народ і зверши викуплення за них, як звелів ГОСПОДЬ.
8 Отже, Аарон підійшов до жертовника й зарізав теля – свою жертву за гріх. 9 Сини Аарона піднесли йому кров, і він, вмочивши у кров свій палець, наніс її на роги жертовника. Решту крові він вилив до підніжжя жертовника. 10 Після цього він спалив на жертовнику жир, нирки й сальник печінки жертви за гріх, як ГОСПОДЬ і звелів Мойсеєві. 11 А м’ясо та шкуру він спалив у вогні поза табором.
12 Тоді він зарізав жертву всепалення. Сини Аарона піднесли йому кров, і він покропив нею жертовник довкола. 13 Тоді принесли йому жертву всепалення, розшматовану на частини і голову. Він спалив усе на жертовнику. 14 Він вимив також нутрощі й ноги і спалив їх разом з їхнім всепаленням на жертовнику.
15 Після цього він приніс жертву від народу: узяв козла жертви за гріх народу, зарізав його і приніс його в жертву за гріх, як і попереднього. 16 Далі приніс всепалення й учинив із ним, за приписом. 17 Тоді приніс він хлібну жертву. Взяв з неї повну жменю й спалив на жертовнику на додаток до ранішнього всепалення.
18 Нарешті зарізав бика та барана як мирну жертву за народ. Сини Аарона подали йому кров, і він покропив нею жертовник довкола. 19 А весь жир із теляти та барана, курдюк і жир, що покриває нутрощі , нирки й сальник печінки, 20 тобто весь жир, вони поклали на обидві грудинки, і він спалив цей жир на жертовнику. 21 А грудинку та праву лопатку Аарон відділив як коливальну жертву перед ГОСПОДОМ, як Він звелів Мойсею.
22 Тоді Аарон підняв свої руки до людей, і поблагословив їх. Звершивши жертви за гріх, всепалення та мирні жертви, він зійшов униз. 23 Відтак Мойсей та Аарон увійшли в Намет Свідчення. Вийшовши звідти , вони поблагословили народ. Тоді ГОСПОДНЯ слава з’явилась усьому народові. 24 Від ГОСПОДА вийшов вогонь і поглинув всепалення і жир, що були на жертовнику. Побачивши усе це, люди закричали від радості й попадали долілиць.
1 І сталося, — восьмого дня Мойсей покликав Аарона, його синів та ізраїльських старійшин. 2 Мойсей сказав до Аарона: Візьми собі теля з великої худоби [для жертви] за гріх та барана для всепалення, обох безвадних, і приведи їх перед Господа. 3 І промов до ізраїльських старійшин, кажучи: Візьміть одне козеня із кіз [для жертви] за гріх, теля та однолітнє ягня для всепалення, обох безвадних, 4 теля та барана для жертви спасіння перед Господом, та питльованого борошна, замішеного на олії, бо сьогодні серед вас з’явиться Господь. 5 Тож вони взяли все це перед намет свідчення, як і звелів Мойсей, і прийшла вся громада, і вони стали перед Господом. 6 Тоді Мойсей сказав: Ось що сказав Господь; виконайте це , і серед вас з’явиться Господня слава. 7 Мойсей сказав Ааронові: Підійди до жертовника, принеси свою [жертву] за гріх та своє всепалення і зверши викуплення за себе та за свій дім. Відтак принеси дари народу та зверши викуплення за них, як Господь звелів Мойсеєві. 8 Тож Аарон підійшов до жертовника і зарізав теля [жертви] за гріх. 9 Сини Аарона принесли до нього кров, і він вмочив у кров палець і наніс її на роги жертовника, а всю кров вилив до підніжжя жертовника. 10 Далі він приніс на жертовник жир, нирки й сальник печінки [жертви] за гріх, як Господь звелів Мойсеєві. 11 А м’ясо та шкуру — спалив їх у вогні поза табором. 12 Відтак він зарізав жертву всепалення. Сини Аарона принесли до нього кров, і він вилив її довкола на жертовник. 13 Тоді принесли йому жертву всепалення по частинах — їх та голову, — і він поклав їх на жертовник. 14 Він вимив також нутрощі й ноги водою і поклав на всепаленні на жертовнику. 15 Відтак приніс дар народу: взяв козеня [жертви] за гріх народу, зарізав його й очистив його, як і попереднього. 16 Далі приніс всепалення і вчинив із ним, як належить. 17 Тоді приніс [хлібну] жертву, наповнив нею руки й поклав на жертовник на додаток до ранішнього всепалення. 18 Вкінці він зарізав теля та барана жертви спасіння народу. Сини Аарона принесли до нього кров, і він вилив її довкола на жертовник. 19 А жир із теляти та з барана, задню частину і жир, що покриває нутрощі, дві нирки та жир, що на них, і сальник, що на печінці, — 20 весь жир він поклав на грудинку і приніс весь жир на жертовник. 21 А грудинку та праву лопатку Аарон відділив як [жертву] відділення перед Господом, як Господь звелів Мойсеєві. 22 Тоді Аарон, піднявши руки до народу, поблагословив його і, звершивши [жертву] за гріх, всепалення та [жертви] спасіння, зійшов униз. 23 Відтак Мойсей та Аарон увійшли в намет свідчення, а вийшовши, поблагословили весь народ. Тоді Господня слава з’явилася всьому народові; 24 від Господа вийшов вогонь і поглинув те, що було на жертовнику, — і всепалення, і жир. А весь народ побачив це і був приголомшений, — і вони попадали долілиць.