Невдячність Ізраїлю за любов Божу
1 Провіщення ГОСПОДНЬОГО слова до Ізраїлю через Малахію.
2 Я вас полюбив, – говорить ГОСПОДЬ, – ви ж питаєте: У чому виявляється Твоя любов до нас? Хіба Ісав не брат Якова? – відповідає ГОСПОДЬ, – і все ж, Якова Я полюбив,
3 а Ісава Я зненавидів; Я спустошив навіть його гори, а його спадщину віддав шакалам пустелі.
4 Навіть якби Едом говорив: Нас, дійсно, спустошено, але ми відбудуємо руїни, то ГОСПОДЬ Саваот каже: Вони відбудують, а Я знищу! Їх називатимуть нечестивою країною, – народом, над яким повік тяжіє Господній гнів.
5 Ви це побачите власними очима й скажете: ГОСПОДЬ звеличив Себе в межах Ізраїлю.
Невідповідні жертви
6 Син шанує батька, а слуга – свого господаря. Тому якщо Я – ваш Отець, то де до Мене шана? А якщо Я – господар, де благоговіння переді Мною, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, звертаючись до всіх священиків, котрі безчестять Його Ім’я. Вони питають: У чому полягає безчестя Твого Імені?
7 А в тому, що приносите на Мій жертовник осквернену страву, – при цьому питаєте: Чим ми Тебе осквернили? Тим, що ви вважаєте: Стіл (трапезу ) Господній можна зневажати.
8 Тож коли ви приводите в жертву сліпе, то хіба це не зло? Або коли ви приводите покалічене чи хворе, то хіба це не зло? Спробуй принести таке своєму можновладцю і побачиш, чи він його прийме, і чи виявить до тебе прихильність, – говорить ГОСПОДЬ Саваот!
9 Тому благайте Бога, щоб Він виявив до вас милосердя! Від вас залежить, чи Він виявить до вас прихильність, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
10 Тому було би краще, якби хтось з вас замкнув двері Храму , щоб узагалі не запалювати на Моєму жертовнику вогню надаремно! Немає в Мене до вас жодної прихильності, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – і дарів з ваших рук Я не прийму!
11 Адже від сходу сонця і аж до його заходу Моє Ім’я величне серед народів! У кожному місці на честь Мого Імені спалюється пахучий фіміам, приносяться чисті жертви, тому що Моє Ім’я видатне між народами, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
12 Ви ж Його (ГОСПОДА ) опоганюєте, коли говорите: Стіл нашого ГОСПОДА й так осквернений, і трапеза Його на ньому не заслуговує пошани.
13 А ще говорите: Скільки біля всього цього праці! – і тому нехтуєте служінням , – говорить ГОСПОДЬ Саваот. Тож ви приносите награбоване, покалічене й хворе. І коли ви приносите таку жертву, то невже Я можу прийняти її зі задоволенням? – питає ГОСПОДЬ.
14 Проклятий буде ошуканець, у стаді якого є здоровий самець, щодо якого він склав обітницю, а приносить у жертву своєму Господу тварину з вадою. Адже Я – Величний Цар, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – і Моє Ім’я грізне між народами!
1 Тягар Господнього слова на Ізраїлі рукою Його ангела. Покладіть же на ваші серця. 2 Я вас полюбив, — говорить Господь, — а ви сказали: У чому Ти нас полюбив? Хіба Ісав не був братом Якова? Говорить Господь: Тож Я полюбив Якова, 3 а Ісава Я зненавидів, і Я поставив його границі на знищення і його спадок на дари пустелі. 4 Тому що скаже Ідумея: Знищено, тож повернемося і заселимо спустошене! Так говорить Господь Вседержитель: Вони будуватимуть, а Я знищу. І вони будуть прозвані границями беззаконня, і народ, якому Господь протистоятиме аж до віку. 5 І ваші очі побачать, і ви скажете: Господь звеличився над границями Ізраїля.
6 Син прославить батька і раб свого пана. Та якщо Я — Батько, де є Моя слава? І якщо Я — Господь, де є Мій страх? Говорить Господь Вседержитель: До вас, священики, що безчестите Моє Ім’я! А ви сказали: У чому безчестимо Твоє Ім’я? 7 Приносячи до Мого жертовника осквернені хліби! І ви сказали: Чим ми їх осквернили? Тим, що ви говорили: Стіл Господній зневажений і поставлена їжа зневажена. 8 Тому що, коли ви приводите для жертви сліпе, то хіба це не зло? І коли ви приводите кульгаве чи хворе, то хіба це не зло? Приведи ж його твоєму володареві, чи він тебе прийме, або чи прийме твоє обличчя, — говорить Господь Вседержитель! 9 А тепер молитеся до обличчя вашого Бога і Його благаєте. Це було у ваших руках. Чи прийму від вас ваші обличчя? Говорить Господь Вседержитель: 10 Тому що і у вас замкнуться двері, і не запалите Мій жертовник надаремне. Немає у вас Мого бажання, — говорить Господь Вседержитель, — і Я не прийму жертву з ваших рук!
11 Адже від сходу сонця аж до заходу Моє Ім’я прославлене в народах, і в усякому місці приноситься жертва Моєму Імені й чиста жертва, тому що Моє Ім’я велике в народах, — говорить Господь Вседержитель. 12 Ви ж його опоганюєте, коли ви кажете: Господній стіл осквернений, і та Його їжа, що ставиться, зневажена. 13 І ви сказали: Це через страждання, і ви їх відкинули, — говорить Господь Вседержитель. І ви приносили награбоване, кульгаве і хворе. І коли ви приносите жертву, то хіба Я їх прийму з ваших рук? — говорить Господь Вседержитель. 14 І проклятий, хто мав спроможність, і в його стаді була худоба чоловічої статі, і його молитовна обіцянка на ньому, він жертвує пошкоджене Господу. Тому що Я — Великий цар, — говорить Господь Вседержитель, і Моє Ім’я славне в народах!