Гнів Божий на Юдею та Ізраїль
1 Слово ГОСПОДА, яке було до Міхея з Морешету, за днів юдейських царів: Йотама, Ахаза та Єзекії. Ось що йому було показано щодо Самарії та Єрусалима.
2 Слухайте, всі народи! Прислухайся, земле, та все, що її наповнює! Владика, ГОСПОДЬ, буде проти вас свідчити, – Сам ГОСПОДЬ зі Свого святого Храму.
3 Адже ГОСПОДЬ виходить зі Свого місцеперебування; Він сходить і крокує по узвишшях землі.
4 Під Ним тануть гори, і розпадаються долини, наче віск від вогню, і як води, що стікають по стрімких схилах.
5 А все це через провину Якова та через гріхи дому Ізраїля. Яка провина Якова? Хіба не Самарія? А які узвишшя Юди? Хіба не Єрусалим?
6 Через те перетворю Самарію на купи каміння у полі, на місце для садження виноградної лози; повикидаю її каміння в долину, і відкрию підвалини її.
7 І будуть розбиті всі її боввани, спалені у вогні всі її дарунки за блуд. Я потрощу всіх її ідолів. Оскільки вона назбирала з плати за блуд, до плати за блуд вони повернуться .
8 Через це, – каже Міхей , – буду тужити й голосити, ходитиму голим і босим, буду вити, як шакали, і скиглити, наче страуси.
9 Хоча її (Самарії ) рани смертельні, й сягають аж до Юдеї; горе постукало навіть у брами мого народу, – самого Єрусалима.
10 Проте не розголошуйте про це в Ґаті, не тужіть і не плачте в Бет-Леафрі, а просто качайтеся в поросі.
11 Ходіть, мешканці Шафіра, нагими й осоромленими, бо не можуть вийти вам назустріч мешканці Цаанану. Чути голосіння і в Бет-Ецелі, тому не чекайте підмоги і звідти.
12 Як можна очікувати чогось доброго мешканцям Мароту, коли лихо від ГОСПОДА прийшло аж до брам Єрусалима.
13 Запрягай коней у колісницю, мешканцю Лакішу, який став початком гріха для Сіонської доньки, адже в тебе знайдені ті самі злочини, що й в Ізраїлі.
14 Тому тобі доведеться дати розвідний лист Морешет-Ґатові; палаци Акзіва стануть обманом для царів Ізраїлю.
15 Що ж до мешканця Мареші, то до тебе Я пришлю того, котрий присвоїть твої володіння, так що аж до Адуллама досягне слава Ізраїлю .
16 Поголи собі голову й обстрижи бороду на знак жалоби за твоїми улюбленими дітьми, зроби собі лисину, як у орла , адже вони забрані від тебе в полон.
1 І Господнє слово було до Міхея, сина Морастія, у дні Йоатама, Ахаза і Езекії, царів Юди, про те, що він побачив про Самарію і про Єрусалим.
2 Послухайте, народи, слова, і нехай сприйме земля і всі, що на ній, і Господь буде між вами на свідчення, Господь з Його святого дому. 3 Тому що ось Господь виходить зі Свого місця і зійде, і піде на висоту землі, 4 і під Ним захитаються гори, і долини розтануть, неначе віск перед обличчям вогню, і як вода, що проноситься по схилі. 5 Через безбожність Якова це все і через гріх дому Ізраїля. Яка безбожність Якова? Чи не Самарія? І який гріх дому Юди? Чи не Єрусалим? 6 І поставлю Самарію на склад овочів поля й на садження винограду, і розтягну до замішання її каміння, і відкрию її основи. 7 І вони знищать усі її божища, і все її найняте спалять у вогні, і Я поставлю всіх її ідолів на знищення. Тому що вона зібрала з найму розпусти і нагромадила з найму розпусти.
8 Через це вона заплаче і заридає, піде без взуття і оголеною, зчинить голосіння, наче зміїв, і плач, наче дочок сирен. 9 Бо її рана стала сильною, тому що прийшла аж до Юди і доторкнулася аж до брам мого народу, до Єрусалима.
10 Ті, що в Ґеті, не величайтеся. Ви, що в Акімі, не будуйте з дому те, що на висміювання, землю накладайте замість вашого насміхання. 11 Та, що гарно замешкує свої міста, не вийшла, — та, що замешкує Сеннаан, щоб оплакувати дім, який поблизу неї, вона отримає від вас рану болю. 12 Хто почав на добро для тієї, що живе в болях? Адже зло зійшло від Господа на брами Єрусалима, 13 шум колісниць і кінноти. Та, що живе в Лахісі, вона є володарем гріха для дочки Сіону, бо в тобі знайдено безчестя Ізраїля. 14 Через це даси висланих аж до спадку Ґета, до безумних домів. Марнотою було для царів Ізраїля. 15 Аж доки не приведу спадкоємців тобі, що замешкуєш Лахіс, спадок, аж до Одоллама прийде слава дочки Ізраїля. 16 Щоб оголити і остригти твоїх тендітних дітей, пошир твоє вдівство як орел, бо від тебе вони забрані в полон.