Господня кара на Ізраїль
1 Горе тим, котрі навіть на своїх постелях задумують злочини, планують лихо, не встаючи з постелі, аби на світанку нового дня це виконати, оскільки в їхніх руках сила.
2 Якщо пожадають поле, – захоплюють його, сподобається дім, – забирають і його. Іноді загарбують разом із домом і його ГОСПОДА ря, позбавляють дітей спадщини.
3 Тому так говорить ГОСПОДЬ : Ось Я обмірковую щодо цього роду лихо, – ярмо , від якого ви не зможете ухилити ваші шиї і навіть випростатись, бо це буде надто злий час.
4 У той час складуть про вас глузливу приповістку, удавано голосячи й уїдливо приговорюючи: Ми остаточно знищені. Частка мого народу віддана іншим і не повернеться до мене! Наші поля поділені між відступниками.
5 І не буде в тебе нікого в усій Господній громаді, хто відміряв би жеребкуванням належну тобі частку.
Вам любі фальшиві пророки
6 Не провіщай нам, – кажете ви. – Нехай про таке не говорять, адже така ганьба з нами не станеться!
7 О, роде Якова, хіба можна таке говорити? Хіба ж дія ГОСПОДНЬОГО Духа зменшилась? Хіба Він так поводиться? Хіба Я не доброзичливий щодо тих, котрі ходять прямо?
8 Але ж ви чините, як вороги Мого народу! До вас приходять з довір’ям, а ви невинуватого позбавляєте одежі; готові відібрати останній плащ у тих, котрі не думали з вами воювати.
9 Жінок Мого народу виганяєте з їхніх улюблених помешкань, назавжди позбавляючи їхніх дітей Моєї слави (спадщини )!
10 Тож вставайте та йдіть геть від Мене! Ви втратили ваше місце спочинку, оскільки все скрізь занечищене, а вас чекає горе й невідворотне знищення.
11 Адже якби до вас прийшов якийсь легковажний вітрогон і почав говорити про користь вина та міцних напоїв, то напевно був би він бажаним пророком для цього народу.
Останок спасеться
12 Я неодмінно зберу разом усього Якова! Я обов’язково зберу весь залишок Ізраїлю! Згуртую його, як отару в Боцрі, немов отару в кошарі, – і далеко буде лунати гомін великого народу.
13 Попереду йтиме Той, Котрий робить проломи й руйнує перешкоди; вони пройдуть через ворота й вийдуть. Перед ними крокуватиме їхній Цар, – Сам ГОСПОДЬ очолюватиме цей урочистий похід.
1 Вони були тими, що замислюють лихо і чинять зло на їхніх постелях, і разом у день їх завершували, тому що не підняли до Бога своїх рук. 2 І жадали поля, обкрадали сиріт і насилували доми, і грабували мужа, його дім, мужа і його спадок. 3 Через це так говорить Господь: Ось Я задумую зло проти цього племені, з якого ви не підведете вашої шиї і раптово не підете прямо, бо час злий. 4 У той день співатимуть про вас притчу і заплаче голосіння піснею, кажучи: Ми стали зовсім нещасні . Частину мого народу заміряно шнуром, і не було того, хто перешкодив би йому, щоб відвернути. Наші поля розділені. 5 Через це не буде в тебе того, хто кидає мірний шнур у спадок у Господньому зборі. 6 Не плачте слізьми, і хай не проливають над цим сліз, бо погорда не віддалиться!
7 Хто каже: Дім Якова викликав гнів Господнього Духа. Хіба це не є Його задуми? Чи Його слова з ним не є гарними і чи не прямо пішли? 8 І спереду Мій народ повстав на ворожнечу. Замість його миру здерли його шкіру, щоб забрати надію в руйнуванні війни. 9 Через це володарі Мого народу будуть викинені з їхніх домів їжі, — погані через їхні задуми були викинені. Наблизьтеся до вічних гір! 10 Устань і йди, бо немає для тебе цього спочинку через нечистоту! Зітлійте тлінням, 11 ви втекли, коли ніхто не гнався! Дух поставив неправду, накапав тобі на вино і оп’яніння. І буде, що з краплі цього народу 12 Яків неодмінно буде зібраний з усіма. Я безсумнівно очікуватиму тих, що залишилися з Ізраїля, разом поставлю їхнє повернення. Так, як вівці в скорботі, як отара посеред їхньої загороди, вони вискочать від людей. 13 Через розвалину перед їхнім обличчям пробили, і пройшли через браму, і вийшли крізь неї, і їхній цар вийшов перед їхнім обличчям, і Господь їх вестиме.