З Вифлеєма прийде Владика Месія
1 Ти ж, Вифлеєме-Ефрато, найменший серед Юдиних тисячників . З тебе вийде за Моєю волею Той, Хто буде Владикою в Ізраїлі, хоч його походження від початку, від часів віковічних.
2 Тому будуть залишені вони (Ізраїль ) лише до часу, поки породілля народить, після чого залишок його братів повернеться до Ізраїлевих синів.
Майбутнє царство Боже
3 Коли він повстане, то пастиме ГОСПОДНЬОЮ силою, і в славі Імені ГОСПОДА Свого Бога. Вони житимуть у спокої, оскільки Його велич сягатиме всіх країв землі.
4 Він творитиме мир. Якщо ассирійці нападуть на наш край і почнуть топтати наші твердині, тоді ми виставимо проти них сім пастухів і вісім можновладців з народу.
5 Вони пастимуть Ассирію мечем, і край Німрода в його воротах. Він (ГОСПОДЬ ) нас врятує від Ассирії, коли та вторгнеться в наш край і топтатиме наші кордони.
6 Залишок Якова буде розпорошений поміж багатьма народами, як роса від ГОСПОДА, немов злива на траву, не очікувана людиною, і яка не залежить від людських синів.
7 Залишок Якова буде між людьми, серед численних народів, як лев між лісовими звірами, як левчук серед отари овець, який, увірвавшись, топче, розриває, і немає того, хто міг би врятувати.
8 Щойно твоя рука підійметься над твоїми ворогами, як усі твої вороги будуть знищені.
Кара на тих, що не слухають Господа
9 Станеться того дня таке, – говорить ГОСПОДЬ, – що Я знищу в тебе усіх твоїх коней, і потрощу всі твої колісниці,
10 Зруйную міста твого краю й розвалю всі твої фортеці.
11 Викоріню чародійство, за яке тримаєшся; ворожбитів, які віщують по хмарах, не стане.
12 Я знищу твоїх ідолів, які поміж вами, і всі тесані боввани, щоб ти більше не вклонявся творінню власних рук.
13 Я повириваю твої ашери з-посеред тебе, і знищу твої міста.
14 В пориві палкого гніву Я помщуся народам, котрі погрузли в непослусі.
1 І ти, Вифлеєме, доме Ефрати, ти є дуже малим, щоби бути в тисячах Юди. З тебе для Мене вийде, щоби бути вождем в Ізраїлі, і його виходи від початку, від вічних днів. 2 Через це дасть їм до часу тієї, що родить, вона породить, і решта з їхніх братів повернеться до синів Ізраїля. 3 Тож стане і побачить, і пастиме своє стадо в Господній силі, і вони будуть у славі Імені їхнього Господа Бога. Тому що тепер Він стане великим аж до кінців землі. 4 І вона буде в мирі. Коли Ассур прийде на вашу землю і коли прийде до вашої країни, і підведуться проти нього сім пастухів і вісім укусів людей. 5 І пастимуть Ассур мечем і землю Неврода його ровами. І Він врятує від Ассура, коли прийде на вашу землю, і коли прийде на ваші околиці. 6 І те, що залишилось з Якова, буде в народах посеред численних народів, як роса, що падає від Господа, і як ягнята на траві, щоб ніхто не був зібраний і не встояв серед людських синів. 7 І буде те, що залишилося з Якова в народах посеред численних народів, як лев між звірами в лісі і як левеня в отарах овець, так як тоді, коли перейде і, відлучивши, захопить, і не буде того, хто вихопив би. 8 Твоя рука підніметься на тих, що тебе гноблять, і всі твої вороги будуть винищені.
9 І буде в той день, — говорить Господь, — Я вигублю твоїх коней з-посеред тебе і знищу твої колісниці, 10 вигублю міста твоєї землі й знищу всі твої твердині. 11 І знищу твої чари з твоїх рук, і не буде в тобі тих, що дають відповідь. 12 І вигублю твої божища і твої стовпи з-посеред тебе, і більше не поклонятимешся ділам твоїх рук. 13 І вирубаю твої священні гаї з-посеред тебе, і знищу твої міста. 14 І вчиню у гніві та в люті помсту на народах, бо вони не послухалися.