Пря Господа з народом Своїм
1 Слухайте, що говорить ГОСПОДЬ : Устань, судися з горами, й нехай пагорби почують твій голос.
2 Слухайте, гори, судовий позов ГОСПОДА, і вважайте основи землі, адже ГОСПОДЬ чинить правосуддя щодо Свого народу; Він дорікає Ізраїлю!
3 Що Я тобі зробив, Мій народе, або чим Я тебе скривдив? Відповідай мені!
4 Хіба тим, що Я вивів тебе з Єгипетського краю? Адже Я викупив тебе з невільницького дому, й послав перед тобою Мойсея, Аарона та Маріям.
5 Народе Мій! Пригадай, що замислив Валак, моавський цар, і що йому відповів Валаам, син Беора, а також, що відбулось по дорозі від Шіттіма аж до Ґілґала, аби ти міг зрозуміти ГОСПОДНЮ справедливість!
6 З чим з’явлюся перед ГОСПОДОМ, аби поклонитися Всевишньому Богові? Чи маю я з’явитись перед Ним зі всепаленням однолітніх телят?
7 Хіба ГОСПОДУ потрібні тисячі баранів, чи десятки тисяч потоків олії? А може я дам свого первістка за свою провину, – плід свого лона за свій гріх?
8 О, людино, Він сказав тобі, що є добре, і чого ГОСПОДЬ очікує від тебе, а саме: щоб ти дотримувався правосуддя, любив чинити милосердя, і в покорі ходив з твоїм Богом!
Кара від Господа
9 Голос ГОСПОДНІЙ звертається до міста, – і мудрий благоговійно (зі страхом ) ставиться до Твого Імені, покірно схиляючись перед жезлом, а також Тим, Хто його утвердив.
10 Хіба можу забути про незаконні скарби в домі нечестивого, або зменшену, усіма ненависну, ефу ?
11 Хіба можу виправдати оманливу вагу, або неправильні гирі в сумці?
12 Адже його (місцеві ) багачі сповнені насильства (підступу ), його мешканці говорять неправду, а язик у їхніх устах – оманливий.
13 Через усе це Я почну тебе карати, – й навіть нищити за твої беззаконня.
14 Ти будеш їсти, але не наситишся, постійно відчуваючи в собі голод; відкладеш про запас, але не сховаєш, а що сховаєш, віддам тому, хто прийде з мечем.
15 Ти посієш, проте жати не будеш, ти віджиматимеш олію, але не будеш намащуватися (тією ) олією; ти вичавлюватимеш грона винограду, та вина не питимеш.
16 Адже ти дотримуєшся приписів Омрі та всіх звичаїв дому Ахава . Ви живете за їхніми радами, тому Мені доведеться віддати вас на знищення. Твої громадяни стануть посміховиськом, і ви понесете ганьбу Мого народу.
1 Послухайте ж Господнє слово. Сказав Господь: Устань, судися з горами, і хай пагорби послухають твій голос. 2 Послухайте, народи, Господній суд, і долини основи землі, бо суд в Господа з Його народом, і Він споритиме з Ізраїлем! 3 Мій народе, що Я тобі зробив, або чим Я тебе засмутив, або чим Я тобі дошкулив? Відкажи мені. 4 Тому що Я тебе вивів з єгипетської землі, Я тебе викупив з дому рабства, і Я вислав до твого обличчя Мойсея, Аарона і Маріам. 5 Мій народе, згадай же, що проти тебе порадив Валак, цар Моава, і що йому відповів Валаам, син Веора, від Тростини аж до Ґалґала, щоб явною стала Господня праведність!
6 Чим захоплю Господа, втримаю мого Бога Всевишнього? Чи зобов’яжу Його, всепаленнями, однолітніми телятами? 7 Чи Господь прийме тисячу баранів, чи десять тисяч годованих кіз? Чи дам мого первородного за безчестя, плід мого лона — за гріх моєї душі? 8 Хіба тобі, людино, не сповіщено, що добре? Чи те, що Господь допитуватиметься в тебе? Нічого крім чинити суд, любити милосердя і бути готовим піти за твоїм Господом Богом!
9 Господній голос буде проголошений місту, і Він врятує тих, хто боїться Його Імені. Послухай, плем’я, і хто прикрасить місто? 10 Чи вогонь і дім беззаконня, що збирає беззаконні скарби і мірило гордості — неправедність? 11 Чи виправдається мірилом беззаконний і важками омани в мішку? 12 Ними вони наповнили їхнє багатство з безбожності, і ті, що замешкують його, сказали брехню, і їхній язик піднявся вгору в їхніх устах. 13 І Я почну тебе бити, знищу тебе за твої гріхи. 14 Ти їстимеш, але не наситишся. І потемнієш у собі, і відійдеш, але ти не врятуєшся. А ті, що врятуються, видані будуть під меч. 15 Ти сіятимеш, та не жатимеш, ти витиснеш олію, і не намастишся олією, і вино не питимете, і загинуть закони Мого народу, 16 і всі діла дому Ахава. І ви пішли за їхніми радами, щоб Мені тебе видати на знищення, — тих, що живуть у ній, на сичання. І ви одержите погорду народів.