Правдивий Господь
1 Провіщення про Ніневію. Книга видінь Наума з Елкоша.
2 ГОСПОДЬ є ревнивим Богом і месником. ГОСПОДЬ є мстивим і сповненим гніву. ГОСПОДЬ є Тим, Котрий відплачує Своїм ворогам, – Він безпощадний до Своїх ненависників.
3 Хоча ГОСПОДЬ довготерпеливий і могутній силою, але, безумовно, винуватого непокараним не залишить. Дороги ГОСПОДА у бурі та вихорі, а хмари – порох під Його ногами.
4 Він лише погрозить морю, і воно висохне, обміліють усі ріки. Зів’януть Башан і Кармель, засохне квітка Лівану.
5 Перед Ним тремтять гори, і тануть узгір’я. Від Його присутності хитається земля та Всесвіт, у страху всі його мешканці.
6 Хто може встояти перед Його гнівом, хто виступить проти Його обурення? Його гнів розливається вогнем, перед Ним розпадаються скелі.
7 Разом з тим ГОСПОДЬ добрий, – притулок у день скорботи; Він знає тих, котрі на Нього покладаються.
8 Наче вируючим потопом, Він змиє її (Ніневії ) місцезнаходження, а Його ворогів переслідуватиме непроглядна темрява.
9 Що ви замислили проти ГОСПОДА? Якщо Він покладе кінець, то лихо вдруге вже не повториться.
10 Бо хоч вони (ассирійці ) переплетені між собою, як терен, і п’яні від своїх напоїв, вони цілковито будуть пожерті вогнем, як суха стерня!
11 Із тебе вийшов той, котрий планує зло проти ГОСПОДА, і дає нікчемні поради, але
12 так говорить ГОСПОДЬ : Хоч їм щастить і вони досить численні, проте вони будуть посічені й зникнуть. Хоч Я допускав тобі (Ізраїлю ) страждання, проте більше не гнобитиму тебе.
13 Отже, тепер Я зламаю його ярмо, що на тобі, й розірву твої кайдани.
14 Про тебе ж, Ассиріє , ГОСПОДЬ так вирішив: Твоє ім’я більше не згадуватиметься в твоїх нащадках. З дому твого бога Я знищу різьблених і литих ідолів. Приготую тобі гробницю як нікчемному.
1 Тягар Ніневії. Книга видіння Наума Елкесея. 2 Бог ревнивий і Господь мстивий, Господь мстить з гнівом, Господь мстить Своїм ворогам, і Він вигублює Своїх ворогів. 3 Господь довготерпеливий, і Його сила велика, і Господь безсумнівно не залишить без покарання . Його дорога у вигубленні та в тремтінні, а хмари — порох Його ніг. 4 Він грозить морю і його висушує, і спустошує всі ріки. Малою стала Васанітида і Кармил, і пропало те, що квітне в Лівані. 5 Гори затремтіли від Нього, і горби зрушилися. І осунулася земля від Його обличчя, всесвіт і всі, що живуть у ньому. 6 Хто встоїть від обличчя Його гніву? І хто стане проти в гніві Його обурення? Його гнів розтоплює владу, і від нього розсипалися каміння.
7 Господь добрий для тих, що Його з нетерпінням очікують у день скорботи, і пізнає тих, що Його вшановують. 8 І в потопі Він зробить кінець ходу тим, що повстають, і Його ворогів переслідуватиме темрява. 9 Що задумуєте на Господа? Він зробить кінець, не відімстить двічі заразом у скорботі. 10 Бо аж до їхньої основи будуть висушені, і, як сплетений дуб, пожертий буде він — так, як тростина, повна сухості. 11 Від тебе вийде задум проти Господа, радячи погане проти Нього . 12 Так говорить Господь, що має владу над великими водами: І так будуть відставлені, і твій голос більше не почується. 13 І тепер розломлю його палицю від тебе, і розірву твої кайдани. 14 І Господь заповість про тебе, більше не розсіється те, що від твого імені. З дому твого Бога знищу різьблене і лите. Поставлю твою гробницю, бо ти швидкий.