Направа єрусалимського муру
1 Тоді піднявся первосвященик Еліяшів і разом зі своїми співбратами, священиками, відбудували Овечу Браму. Вони її посвятили, вставивши її двері, й будували далі аж до Башти Сотні та до Башти Хананеїла, посвятивши і їх. 2 Поряд з ними будували чоловіки з Єрихона, а поруч з ними будував Заккур, син Імрії.
3 Рибну Браму будували нащадки Хассенаї. Вони скріпили її одвірки та вставили її двостулкові двері, й поставили її замки та засуви. 4 А поруч з ними відбудовував Меремот син Урії, онук Гаккоца. Поряд з ним відбудовував стіну Мешуллам, син Берехії, онук Мешезавела. А поруч з ним відбудовував Садок, син Баани. 5 Поруч з ними відбудовували текойці, хоча вельможі з Текої не захотіли попрацювати для свого ГОСПОДА.
6 Браму Старого Міста відбудовували Йояда, син Пасеаха, та Мешуллам, син Бесодії. Вони скріпили її одвірки, вставили її двостулкові двері, поставили її замки та її засуви. 7 Поряд з ними відбудовували Мелатія з Ґівеона та Ядон з Меронота, а також мешканці Ґівеона та Міцпи, – підлеглі намісника Заріччя. 8 Поруч із ним відбудовував Уззіїл, син Харгаї, зі спілки золотарів, а поряд із ним відбудовував Хананія, з братства виробників парфумів; вони відбудували мури Єрусалима аж до Стіни Широкої. 9 Поруч з ними відбудовував Рефая, син Хура, начальник половини єрусалимської округи. 10 Поряд з ними відбудовував Єдая, син Харумафа, навпроти свого дому, а поруч з ним відбудовував Хаттуш, син Хашафнії. 11 Наступний відтинок стіни з Баштою Печей відбудовували Малкія, син Харіма та Хашшув, син Пахат-Моава. 12 Поруч з ними відбудовував Шаллум, син Галлохеша, начальник другої половини єрусалимської округи разом зі своїми дочками.
13 Браму Долини відбудовував Ханун разом з мешканцями Заноаха. Вони її збудували, встановили її двері, замки та засуви; крім того, вони відбудували тисячу ліктів стіни аж до Смітникової Брами.
14 А саму Смітникову Браму відновлював Малкія, син Рехава, начальник округа Бет-Гаккерема, – він її відновив, скріпив її одвірки, встановив двостулкові двері й поставив її замки та її засуви.
15 А Браму Джерельну відновлював Шаллум, син Кол-Хозеї, начальник округи Міцпи. Він її відбудував, зробив накриття, встановив двостулкові двері, поставив її замки та її засуви. Він же відбудував стіну біля ставу Шелаха поряд зі садом царя і аж до сходів, що ведуть униз від Міста Давида. 16 За Шаллумом відбудовував Неємія, син Азбука, начальник половини округи Бет-Цура, аж до Давидових гробниць, а далі до спорудженого ставу і Дому Витязів. 17 За Неємією працювали левіти, – Рехум, син Банії, а неподалік нього відбудовував Хашавія, начальник половини округу Кеїла – за свій округ. 18 За ним відбудовували їхні брати: Баввай, син Хенадада, начальник другої половини округу Кеїла, 19 а поруч з ним, навпроти підйому до кута Арсеналу Зброї, відбудовував Езер, син Ісуса, начальник Міцпи. 20 За ним віддано працював Барух, син Заббая, відбудовуючи наступний відтинок, від кута Арсеналу й аж до дверей дому первосвященика Еліяшіва. 21 За ним працював Меремот, син Урії, онук Гаккоца, відбудовуючи наступний відтинок, – від дверей дому Еліяшіва й до кута дому Еліяшіва. 22 Далі відбудовували священики з надйорданських околиць. 23 За ними відбудовували Веніямін і Хашшув навпроти свого дому, а за ними відбудовував Азарія, син Маасії, онук Ананії, також біля свого дому. 24 Наступний відтинок відбудовував Біннуй, син Хенадада, – від дому Азарії аж до кута й повороту стіни, а 25 Палал, син Узая, відбудовував далі – від повороту стіни, й Верхньої Вежі, що виступала з Верхнього царського палацу та дворика вартових. Далі працював Педая, син Пароша, 26 і храмові слуги, що мешкали в Офелі , – вони відбудовували стіну до Водяної Брами, що на сході, і другої Виступаючої Башти. 27 За ними мешканці Текої відбудовували другу частину стіни навпроти Виступаючої Башти, аж до стіни навколо храмового виступу, Офелу.
28 Вище Кінської Брами стіну відбудовували священики, – кожен навпроти свого дому. 29 Трохи далі відбудовував стіну Садок, син Іммера, навпроти свого дому. За ним відбудовував Шемая, син Шеканії, вартовий Східної Брами. 30 Далі відбудовували Хананія, син Шелемії, та Ханун, шостий син Цалафа, наступний відтинок стіни, а за ним відбудовував Мешуллам, син Берехії – навпроти свого помешкання. 31 За ним відбудовував Малкія, син золотаря, аж до дому храмових слуг та торговців, напроти Вартової Брами і аж до наріжної горішньої світлиці. 32 А від наріжної горішньої світлиці до Овечої Брами відбудовували золотарі та торговці. 33 Так сталося, що коли дізнався Санваллат, що ми будуємо стіну, то він дуже розлютився, запалав гнівом і почав глузувати з юдеїв. 34 Він виступав перед своїми братами і військом Самарії, підбурюючи: Що роблять ці нікчемні юдеї? Невже їм це дозволять? Невже знову приноситимуть тут жертви? Невже можливо це зробити за один день? Хіба можна оживити це каміння з купи пороху після пожарища? 35 А Товія, аммонієць, що стояв біля нього, глузливо додавав: А хоч би й збудували, то споруда буде такою, що скочить лисиця на їхню кам’яну стіну й розвалить. 36 Боже наш, Ти чуєш, з яким презирством говорять про нас, тож поверни їхнє ганьблення на їх власну голову! Віддай їх як здобич у край неволі! 37 Не покривай їхнього беззаконня і не забудь їхнього гріха перед Тобою, адже вони ображали будівничих. 38 Проте ми продовжували відбудовувати стіну, й незабаром стіна по висоті до половини була зведена, а люди охоче, від душі працювалидалі .
1 І встав Елісув, великий священик, та його брати-священики, і збудували Овечу браму. Вони її посвятили і поставили її двері, — аж до сотої башти посвятили, до башти Ананеїла. 2 Вони будували поруч із синами, мужами Єрихону, та поруч із синами Закхура, сина Амарія.
3 А Рибну браму збудували сини Асана. Вони покрили її і встановили її двері, її замки та її засуви. 4 А поруч з ними зайняв місце син Урії з Рамота, сина Акоса. А поруч з ними зайняв місце Мосоллам, син Варахія, сина Масезевила. І поруч з ними місце зайняв Садок, син Ваана. 5 А поруч з ними зайняли місце текойці. Визначні не приклали своєї шиї до їхньої роботи.
6 Браму Ісани укріпляли Йоіда, син Фасека, і Месулам, син Васодія. Вони її покрили і встановили її двері, її замки та її засуви. 7 А поруч з ними укріпляв Малтія, ґаваонець, і Еварон, миронотієць, мужі Ґаваона і Масфи, — аж до престолу володаря, який на другому боці ріки. І поруч з ними будував Озіїл, син Арахія, з ковалів. 8 А поруч з ними укріпляв мур Ананія, син Рокеїма, і вони забудували Єрусалим аж до Стіни рівнини. 9 І поруч з ними укріпляв Рафая, син Ура, володар половини околиці Єрусалима. 10 І поруч з ними укріпляв Єдая, син Еромафа, — напроти свого дому. І поруч з ними укріпляв Аттус, син Асванія. 11 А наступний укріпляв Мелхія, син Ірама, Асув, син Фаатмоава, — аж до Вежі печей. 12 І поруч з ними укріпляв Саллум, син Аллоіса, володар половини околиці Єрусалима, — він і його дочки.
13 Браму долини укріпляли Анун і ті, які живуть у Зано. Вони її збудували, встановили її двері, її замки, її засуви і тисячу ліктів стіни — аж до Брами гною.
14 А Браму гною укріпляв Мелхія, син Рихава, володар околиці Витаххарм, — він та його сини. І вони її покрили, і встановили її двері, її замки та її засуви. А Браму джерела укріпляв Саломон, син Холези, володар частини Масфи. Він її збудував, її покрив і встановив її брами та її засуви. 15 І Мур купелі шкур біля пасовиська царя і аж до сходів, що йдуть від міста Давида. 16 За ним укріпляв Неемія, син Азавуха, володар половини околиці Витсура — аж до печери гробу Давида, аж до Викопаної купелі й аж до Дому сильних. 17 За ним укріпляли левіти, Раум, син Ванія. Поруч з ним укріпляв мур Асавія, володар половини околиці Кеїли — у своїй околиці. 18 Після нього укріпляли їхні брати Венеї, син Інадада, володар половини околиці Кеїли. 19 І поруч з ним укріпляв Азур, син Ісуса, володар Масфи, — одну частину Вежі підйому, що доходить до кута. 20 А після нього укріпляв Варух, син Завуя, — другу частину, від кута аж до дверей Вителісува, великого священика. 21 Після нього укріпляв Мерамот, син Урії, сина Акоса, — іншу частину, від дверей Вителісува аж до кінця Вителісува. 22 Після нього укріпляли священики, мужі Ахехара. 23 Після нього укріпляв Веніамін і Асув — напроти їхнього дому. Після нього укріпляв Азарія, син Маасія, сина Ананія, — біля свого дому. 24 Після нього укріпляв Ваній, син Інадада, — другу частину, від Витазарія аж до кута і аж до кута 25 Фалала, сина Евзая, напроти кута, і де є вежа, що виступала з дому царя, — вища за будівлю сторожі. Після нього — Фадая, син Фороса. 26 А служителі храму проживали в Офалі — аж до саду Брами води на сході, і там є вежа, яка виступала. 27 Після нього текойці укріпляли іншу частину — напроти Великої вежі, що виступала, і аж до стіни Офли. 28 Вище Кінської брами укріпляли священики, кожний напроти свого дому. 29 Після нього укріпляв Саддук, син Еммира, — напроти свого дому. Після нього укріпляв Самая, син Сенехія, вартовий Східної брами. 30 Після нього укріпляв Ананія, син Селемія, і Аном, шостий син Селефа, — другу частину. Після нього укріпляв Месулам, син Варахії, — напроти його скарбниці. 31 Після нього укріпляв Мелхія, син Саферія, — аж до Витаннатініма, а торгівці дрібного товару — напроти Брами Мафекада і аж до підйому кута. 32 А між тим і Овечою брамою укріпляли ковалі та торгівці дрібного товару.