Попіл рудоϊ ялівки й очищальна вода
1 І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея і Аарона, кажучи: 2 Ось вимога закону, встановленого ГОСПОДОМ в таких словах: Скажи Ізраїлевим нащадкам, нехай приведуть до тебе руду без вади телицю, на якій немає ушкоджень і на яку ще не накладали ярма. 3 І дай її священикові Елеазарові. Він виведе її за табір і там заріжуть її перед ним. 4 Елеазар, священик, візьме трохи її крові і своїм пальцем сім разів цією кров’ю покропить спереду Намету Свідчення. 5 Тоді спалять телицю на очах у нього. Її шкуру, її м’ясо і її кров, разом з її нечистотами – все має бути спалене. 6 У той час священик візьме кедрове дерево, гісоп та кармазин і кине у вогнище спалюваної телиці. 7 Після цього священик випере свій одяг і обмиє своє тіло водою, а потім увійде до табору, але священик буде нечистий до вечора. 8 Також той, хто спалив ялівку , випере свій одяг і обмиє тіло водою. І все ж він буде нечистим до вечора. 9 А чистий чоловік збере попіл з телиці й висипле його поза табором на чисте місце. Там зберігатимуть його для громади Ізраїлевих нащадків, щоб додавати до води очищення. Це жертва за гріх. 10 Той, хто збиратиме попіл з телиці, повинен випрати свій одяг і буде нечистим до вечора.
Це має бути вічною постановою для Ізраїлевих нащадків і приходців, які поселилися серед них. 11 Хто доторкнеться до мертвечини будь-якої людини, буде нечистим сім днів. 12 Він повинен очиститися третього дня й сьомого дня і тоді стане чистим. Якщо ж не очиститься третього дня й сьомого дня, то не буде чистим. 13 Кожен, хто доторкнеться до мертвого тобто до людини, яка померла, і не очиститься, той осквернив ГОСПОДНІЙ Намет і такий буде знищений з Ізраїлю. Він не був окроплений водою очищення і тому залишається нечистим. Його нечистота на ньому.
14 Таким є закон: Якщо людина помре в наметі, то кожен, хто входить у намет, як і кожен, хто є в наметі, будуть нечисті сім днів. 15 Кожна відкрита посудина, що не має на собі прикріпленої шнурком кришки, нечиста. 16 Так само кожен, хто доторкнеться у відкритому полі до вбитого мечем, чи до померлого, або до людських кісток чи до гробу, сім днів буде нечистим. 17 Для очищення нечистого візьмуть трошки попелу від спаленої для очищення телиці, і наллють на нього в посудину живої води . 18 А чистий чоловік візьме гісоп, вмочить його у воду й окропить намет, увесь посуд і всіх людей, які там будуть, а також того, хто доторкався до людських кісток, чи до вбитого або до померлого, чи до гробу. 19 Чистий покропить нечистого третього дня і сьомого дня. І коли сьомого дня очистить його, то очищений випере свій одяг, обмиється водою і на вечір буде чистим. 20 Людина ж, яка стала нечистою і не очиститься, то та людина буде знищена з громади, оскільки осквернила ГОСПОДНЮ Святиню, і її не було покроплено очищувальною водою. Вона нечиста. 21 Це має бути для них вічною постановою. Той хто кропитиме очищувальною водою, повинен випрати свій одяг. Хто доторкнеться до очищувальної води, буде нечистим до вечора. 22 Все, до чого лише доторкнеться нечистий, те стає нечистим. Так само той, хто доторкнувся до нечистого , буде нечистим до вечора.
1 І промовив Господь до Мойсея і Аарона, кажучи: 2 Ось вимога закону, котрий установлює Господь, говорячи: Скажи ізраїльським синам, хай візьмуть собі руду без вади телицю, яка не має в собі вади і на яку ще не накладали ярмо. 3 І ти даси її Елеазарові-священикові; її виведуть за табір на чисте місце й там заріжуть її перед ним. 4 А Елеазар візьме трохи її крові й сім разів її кров’ю покропить спереду намету свідчення. 5 І її спалять на очах у нього, — і шкура, і її м’ясо, і її кров, разом з вмістом її нутрощів, будуть спалені. 6 Священик візьме кедрове дерево, гісоп та кармазин і кине посеред вогнища спалюваної телиці. 7 Тоді священик випере свій одяг і обмиє своє тіло водою і тільки після цього ввійде до табору; та священик буде нечистий аж до вечора. 8 І той, хто її спалив, нехай випере свій одяг і обмиє тіло; і буде нечистим аж до вечора. 9 А чистий чоловік нехай збере попіл з телиці й висипле його поза табором на чисте місце; це буде для громади ізраїльських синів на зберігання — вода для кроплення. Це є очищення. 10 І той, хто збиратиме попіл з телиці, нехай випере одяг — і буде нечистим аж до вечора. І це буде вічною постановою для ізраїльських синів та чужинців, які приєдналися. 11 Хто доторкнеться до мертвого, до всякої людської душі, буде нечистим сім днів. 12 Він має очиститися третього й сьомого дня — і стане чистим. Якщо ж не очиститься третього й сьомого дня, то не буде чистим. 13 Кожен, хто доторкнеться до мертвого з людської душі (коли хтось помре) і не очиститься, той осквернив Господній намет; та душа вигубиться з Ізраїлю. Бо вода кроплення не покроплена на нього. Він — нечистий, — його нечистість — у ньому. 14 Ось — закон: Якщо людина помре в домі, то кожен, хто входить у дім, як і те, що є в домі, будуть нечисті сім днів. 15 І весь відкритий посуд, що не має на собі зав’язаної кришки, — нечистий. 16 Також кожен, хто доторкнеться у відкритому полі до вбитого, померлого, до людських кісток чи до могили, — сім днів буде нечистим. 17 Для нечистого візьмуть трохи попелу зі спаленої для очищення жертви , і наллють на нього живої води в посудину. 18 А чистий чоловік візьме гісоп, вмочить у воду й покропить на дім, на посуд і на душі, які там будуть, і на того, хто доторкався до людських кісток чи до вбитого або до померлого, чи до могили. 19 І чистий покропить нечистого на третій і на сьомий день — і той очиститься сьомого дня, а він випере свій одяг і обмиється водою, і буде нечистим аж до вечора. 20 А людина, яка оскверниться і не очиститься, та душа вигубиться з громади, — бо занечистила Господню святиню, бо не покроплено її водою кроплення — і тому є нечистою. 21 І буде це вам вічною постановою. А хто кропитиме водою кроплення, хай випере свій одяг; і хто доторкнеться до води кроплення, буде нечистим до вечора. 22 І до всього, до чого доторкнеться нечистий, те буде нечистим; і душа, яка доторкнулася, буде нечистою до вечора.