Розпуста Ізраϊля
1 Як тільки Ізраїль оселився у Шіттімі і народ почав чинити розпусту з дочками Моава. 2 Вони запрошували народ до жертвоприношень своїм богам, народ споживав їх жертви і поклонявся їхнім богам. 3 І пристав Ізраїль до Баал-Пеора . Тож ГОСПОДЬ розгнівався на Ізраїль. 4 І ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Візьми всіх голів народу, і повісь їх перед ГОСПОДОМ проти сонця, щоб палаючий гнів ГОСПОДА відвернувся від Ізраїлю. 5 Тож Мойсей сказав ізраїльським суддям: Кожен нехай вб’є з-посеред себе тих людей, котрі пристали до Баал-Пеора!
6 І ось прийшов один чоловік з Ізраїлевих нащадків та привів до своїх братів мідіянку, і то перед Мойсеєм і перед усією громадою Ізраїлевих нащадків, коли ті плакали біля входу в Намет Свідчення. 7 Побачивши це, Пінхас, син Елеазара, сина Аарона, священика, піднявся з-посеред громади, узяв у свою руку списа 8 і пішов за тим ізраїльським чоловіком до намету і проколов їх обох, чоловіка-ізраїльтянина і ту жінку в живіт. Після цього пошесть серед Ізраїлевих нащадків припинилася. 9 Однак тих, котрі померли від пошесті, було аж двадцять чотири тисячі.
10 Тоді ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: 11 Пінхас, син Елеазара, сина Аарона-священика, відвернув Мій гнів від Ізраїлевих нащадків тим, що виявив серед них справжню ревність відносно Мене, так що Я у Своєму гніві не знищив Ізраїлевих нащадків. 12 Тому скажи йому : Ось Я укладаю з ним Мій Заповіт миру! 13 І буде він для нього та для його нащадків після нього заповітом вічного священства за те, що виявив ревність щодо свого Бога і звершив покуту викуплення за Ізраїлевих нащадків!
14 Ім’я ураженого ізраїльського мужа, який був убитий разом з мідіянкою, Зімрі, син Салу, начальник батьківського дому Симеона. 15 Ім’я ж убитої мідіянської жінки, Козбі. Вона була дочкою Цура, голови племен батьківського дому в Мідіяні.
16 І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова: 17 Ворогуйте з мідіянами і знищіть їх! 18 Адже вони виявили до вас ворожість, учинену підступно через Пеора і через свою сестру Козбі, дочку мідіянського начальника, яка була вбита в день пошесті з причини поклоніння Пеору.
1 А Ізраїль осів у Саттімі. І народ почав чинити розпусту з дочками Моава. 2 Вони покликали їх до жертв своїх ідолів, і народ їв їхні жертви, і поклонявся їхнім ідолам, — 3 Ізраїль посвятився Веелфеґорові. Тож Господь запалав гнівом на Ізраїля. 4 І Господь сказав Мойсеєві: Візьми проводирів народу, і подай приклад з них задля Господа перед сонцем — і гнів обурення Господа відвернеться від Ізраїля. 5 Тож Мойсей сказав ізраїльським племенам: Кожен нехай вб’є свого члена сім’ї, який посвятився Веелфеґорові! 6 Аж ось прийшов чоловік з ізраїльських синів і привів свого брата до мідійки — перед Мойсеєм і перед усією громадою ізраїльських синів, — вони ж плакали біля входу в намет свідчення. 7 А Фінеес, син Елеазара, сина Аарона-священика, побачивши це, піднявся з-посеред громади і, узявши у свою руку короткого списа, 8 увійшов за чоловіком-ізраїльтянином усередину і проколов обох, чоловіка-ізраїльтянина і жінку — через її нутро. І пошесть серед ізраїльських синів припинилася. 9 А тих, хто помер від пошесті, було двадцять чотири тисячі. 10 Тоді Господь промовив до Мойсея, кажучи: 11 Фінеес, син Елеазара, сина Аарона-священика, зупинив Мій гнів на ізраїльських синів, коли Я дійсно виявив ревнощі до них, і Я у Своїх ревнощах повністю не вигубив ізраїльських синів. 12 Таким чином скажи: Ось Я даю йому завіт миру! 13 І буде для нього і для його нащадків після нього завіт вічного священства — за те, що виявив ревність за свого Бога і звершив викуплення за ізраїльських синів! 14 А ім’я ураженого чоловіка-ізраїльтянина, який був убитий разом з мідійкою, — Замврі, син Сали, князь з родини по батьківській лінії тих, які від Симеона. 15 А ім’я вбитої жінки-мідійки, дочки Сура, князя оммотського племені — Хасві, він — з родини по батьківській лінії тих, які від Мадіана. 16 І промовив Господь до Мойсея, проголошуючи: Повідом ізраїльським синам, наказуючи: 17 Ворогуйте з мадіанітянами і розгроміть їх! 18 Бо вони підступно виявляють ворожість до вас, так як підступно чинили з вами через Фоґора і через Хасві — дочку мадіямського вождя, свою сестру, яка була вбита в день пошесті через Фоґора.