Покайтеся!
1 Восьмого місяця, другого року Дарія, було ГОСПОДНЄ слово до пророка Захарії, сина Берекії, онука Іддо, такого змісту:
2 ГОСПОДЬ дуже розгнівався на ваших батьків.
3 Але скажи їм: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Наверніться до Мене, – це заклик ГОСПОДА Саваота, – і Я повернуся до вас, – говорить ГОСПОДЬ Саваот!
4 Не будьте такими, як ваші батьки, до яких волали тодішні пророки, закликаючи: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Відверніться від ваших лихих доріг і від ваших поганих учинків! Але вони не звертали на те уваги й не прислухалися до Моїх слів, – говорить ГОСПОДЬ.
5 Де тепер ваші батьки? Так само й пророки, – хіба живуть вічно?
6 Але хіба Мої слова й Мої присуди, які Я передвіщав через Моїх слуг-пророків, не справдились над вашими батьками? Лише тоді вони навернулись і визнали: ГОСПОДЬ Саваот учинив з нами так, як визначив, – відповідно до наших доріг життя і того, що ми заслуговуємо, – саме так Він з нами і зробив.
Видіння мужа на червоному коні
7 Двадцять четвертого дня, одинадцятого місяця, тобто місяця шевата, другого року Дарія було ГОСПОДНЄ слово до пророка Захарії, сина Берекії, й онука Іддо, такого змісту:
8 У нічному видінні я побачив якогось чоловіка, що сидів на гнідому коні, в лощині між миртами, і за ним інші коні: червоні, руді та білі.
9 І я запитав: Господи, що це означає? Ангел, котрий розмовляв зі мною, відповів: Я тобі покажу, що вони означають.
10 Тоді відізвався чоловік, котрий стояв між миртовими деревами, і сказав: Це ті, кого ГОСПОДЬ послав обійти землю.
11 Вони ж, доповідаючи ГОСПОДНЬОМУ ангелу, котрий стояв між миртами, сказали: Ми обійшли всю землю й побачили, що вся земля заселена й перебуває в спокої.
Господь піклується про Єрусалим
12 Відізвався ГОСПОДНІЙ ангел, і сказав: ГОСПОДИ Саваоте, коли ж ти змилосердишся над Єрусалимом та іншими поселеннями Юдеї, на які Ти гніваєшся вже сімдесят років?
13 І ГОСПОДЬ відповів ангелові, котрий розмовляв зі мною, приємними словами, а також словами потіхи.
14 Тоді сказав мені ангел, який розмовляв зі мною: Проголоси і скажи: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Я до ревнощів люблю Єрусалим, і щодо Сіону відчуваю велику ревність.
15 А тому Я дуже обурений на народи, котрі поводяться легковажно. Бо коли на короткий час запалав Мій гнів на Ізраїль , вони примножували його нещастя.
16 Тому так говорить ГОСПОДЬ : Я повертаюсь в Єрусалим з помилуванням, і Мій Дім у ньому буде відбудований, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – вимірювальний шнур* також буде простягнутий над усім Єрусалимом!
17 А ще проголоси й скажи: Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Знову переповняться Мої міста благами; ГОСПОДЬ обов’язково виявить милосердя до Сіону і знову вчинить Єрусалим обраним містом!
1 У восьмому місяці другого року Дарія було Господнє слово до Захарії, сина Варахії, сина Аддо, пророка, що промовляло: 2 Господь запалав великим гнівом на ваших батьків. 3 І скажеш їм: Так говорить Господь Вседержитель: Поверніться до Мене, і Я повернуся до вас, — говорить Господь! 4 І не будьте такими, як ваші батьки, яким заповіли пророки, що були раніше, промовляючи: Так говорить Господь Вседержитель: Відверніться від ваших поганих доріг і від ваших поганих задумів, — ви не пристали, щоб Мене вислухати, — говорить Господь. 5 Де є ваші батьки? І чи пророки житимуть повік? 6 Лише прийміть Мої слова і Мої закони, які Я заповідаю Моїм духом Моїм слугам-пророкам, — ваші батьки не зрозуміли! І вони відповіли, і сказали: Так, як поставився Господь Вседержитель, щоби чинити за нашими дорогами і за нашими задумами, так Він нам і зробив.
7 Двадцять четвертого дня одинадцятого місяця — це місяць сават, у другому році Дарія було Господнє слово до Захарії, сина Варахії, сина Аддо, пророка, що промовляло: 8 Я побачив ніч, і ось чоловік, що сидить на рижому коні, і той стояв між двома тінистими горами, і за ним — коні рижі, сірі, різнобарвні та білі. 9 І я сказав: Що це, Господи? І промовив до мене ангел, що говорив через мене: Я тобі покажу, що це. 10 І відповів чоловік, що стояв поміж горами, і сказав мені: Це ті, яких Господь послав обійти землю. 11 І вони відповіли Господньому ангелові, що стояв посеред гір, і сказали: Ми обійшли всю землю, і ось уся земля заселена і в спокої. 12 І відповів Господній ангел, і сказав: Господи Вседержителю, аж доки не змилосердишся над Єрусалимом і містами Юди, на які Ти не зглядався цей сімдесятий рік? 13 І Господь Вседержитель відповів ангелові, що говорив через мене, гарні слова і потішні слова.
14 І сказав мені ангел, що говорив через мене: Закричи, кажучи: Так говорить Господь Вседержитель: Я ревнував за Сіоном і Єрусалимом великою ревністю, 15 і великим гнівом Я палаю на народи, що нападають, тому що Я розгнівався трохи, а вони добавили до зла. 16 Через це так говорить Господь: Я повернуся до Єрусалима в помилуванні, і Мій дім буде збудований у ньому, — говорить Господь Вседержитель! І ще вимірювальний шнур буде натягнений над Єрусалимом. 17 І сказав мені ангел, що говорив через мене: Закричи, кажучи: Так говорить Господь Вседержитель: Ще розіллються міста благами, і Господь ще помилує Сіон та знову обере Єрусалим.