Зміцнення Юди й Єфрема
1 Просіть у ГОСПОДА своєчасного, пізнього дощу весною. ГОСПОДЬ засяє блискавкою і пошле їм сильну зливу – кожній траві польовій.
2 Адже домашні ідоли говорять марноту, і ворожбити – бачать оману й розповідають пусті сни, потішають марнотою. Тому люди блукають, як вівці, поневіряються, як ті, що залишились без пастиря.
3 Тому великий Мій гнів на пастирів; Я каратиму козлів (поводирів ). ГОСПОДЬ Саваот потурбується про Своє стадо, – дім Юди уподібнить до Свого славного бойового коня.
4 З нього (Юди ) наріжний камінь, від нього кілок (намету ), від нього бойовий лук і від нього всі провідники народу.
5 Вони ж у бою, будуть подібні до витязів, що топчуть ворога, як болото на дорозі, – так вони воюватимуть, осоромлюючи навіть вершників на конях, тому що з ними ГОСПОДЬ.
6 Я зміцню дім Юди, спасу дім Йосифа, і, виявляючи до них милосердя, поверну їх з полону. Вони почнуть жити так, немовби Я не відкидав їх, адже Я – ГОСПОДЬ, їхній Бог, і Я відповідатиму їм.
7 Єфрем стане наче могутній витязь; їхнє (єфремлян ) серце зрадіє, як від вина. Спостерігаючи це, їхні діти будуть веселитися також; їхні серця радітимуть у ГОСПОДІ.
8 Я їх покличу і всіх зберу, адже Я їх викупив; вони намножаться і стануть численними, як і раніше.
9 Хоч Я розпорошив їх між народами, однак навіть у далеких краях вони Мене пам’ятатимуть, виховуючи в цьому дусі своїх дітей, і разом повернуться.
10 Я їх знову виведу з Єгипетського краю – поверну їх з Ассирії, і спроваджу їх до Гілеадського краю, та до Лівану, так що не вистачатиме для них місця .
11 Коли вони проходитимуть морем страждань, Він (ГОСПОДЬ ) розіб’є морські хвилі й висушить усі глибини Ріки (Нілу ). Гординя Ассирії буде впокорена, як і буде відняте берло влади від Єгипту.
12 Я зміцню їх у ГОСПОДІ, й вони діятимуть у Його Ім’я, – говорить ГОСПОДЬ.
1 Просіть у Господа своєчасного дощу: раннього і пізнього. Господь зробив видіння і дасть їм зимовий дощ, кожному — рослини в полі. 2 Тому що ті, які говорили, говорили про труднощі, і віщуни — оманливі видіння, і говорили фальшиві сни, потішали марним. Через це вони були забрані, як вівці, і потерпіли зло, бо не було лікування. 3 На пастирів розгорівся Мій гнів, і Я навідаюся до ягнят. І Господь Бог, Вседержитель, навідається до Свого стада дому Юди і поставить їх як Свого гарного коня на війні. 4 І від нього Він подивився, і від нього поставив, і від нього лук у гніві. Від нього вийде кожний, що виганяє в ньому. 5 І будуть, як вояки, що топчуть землю на дорогах у війну, і вони будуть розставлені, тому що з ними Господь, і засоромляться вершники коней.
6 І Я скріплю дім Юди, спасу дім Йосифа і поселю їх, бо Я їх полюбив, і вони будуть так, наче Я не відвернувся від них, бо Я — їхній Господь Бог, і Я їх вислухаю. 7 І вони будуть як вояки Єфрема, і їхнє серце зрадіє, наче від вина. І їхні діти побачать та розвеселяться, і їхнє серце зрадіє Господом. 8 Я дам їм знак і прийму їх, тому що Я їх викуплю, і вони розмножаться, — як і були численними. 9 І Я посію їх у народах, і ті, що далеко, мене згадають, вигодують своїх дітей і повернуться. 10 І Я їх поверну з єгипетської землі та прийму їх від ассирійців, і приведу їх до Ґалааду і до Лівану, і не залишиться з них жодного. 11 І вони пройдуть вузьким морем, і поб’ють хвилі в морі, і висушиться вся глибина рік, і буде забрана вся гордість ассирійців, і забраний буде скіпетр Єгипту. 12 І Я їх зміцню в їхньому Господі Богові, і вони хвалитимуться Його Іменем, — говорить Господь.