Господь урятує Єрусалима
1 Провіщення ГОСПОДНЬОГО слова про Ізраїль. Ось що сказав ГОСПОДЬ, Котрий розпростер небеса, заснував землю і сформував у людині духа, який у ній:
2 Ось Я уподібню Єрусалим до чаші запаморочення для всіх навколишніх народів; недоля захопить і Юдею під час облоги Єрусалима.
3 Станеться того дня таке, що Єрусалим перетвориться на тяжкий камінь для всіх народів. Хто лише спробує його підняти, буде тяжкопораненим, особливо коли зберуться проти нього всі народи землі.
4 Того дня, – говорить ГОСПОДЬ, – уражу кожного коня жахом, а його вершника безумством, але, вражаючи сліпотою всіх коней оточуючих народів (язичників ), Я не спускатиму Своїх очей з дому Юди.
5 Тоді провідники Юдеї усвідомлять у своїх серцях: Сила мешканців Єрусалима в ГОСПОДІ Саваоті, їхньому Богові.
6 У ті часи Я уподібню провідників Юдеї, до жаровні з вогнем між дровами, або до смолоскипів серед снопів; вони віддаватимуть вогню справа і зліва, довколишні народи, тоді як Єрусалим і надалі залишатиметься заселеним Єрусалимом на своєму місці.
7 Найперше ГОСПОДЬ урятує Юдині намети, щоб слава Давидового дому і слава мешканців Єрусалима не затьмарювала слави Юдеї.
8 Того дня ГОСПОДЬ захистить мешканців Єрусалима, так що найслабший серед них тоді уподібниться до Давида, а весь дім Давида, як Бог, – як ГОСПОДНІЙ ангел, який іде перед ними.
9 У той час Я буду готовий нищити всі народи, які посміють напасти на Єрусалим.
Будуть голосити за Тим, Кого прокололи
10 А на дім Давида та на мешканців Єрусалима Я зіллю Дух милості та молитви; вони дивитимуться на Мене, – на Того, Кого прокололи, і голоситимуть, як оплакують улюбленого сина-одинака , та гірко сумуватимуть, як сумують за перворідним.
11 Голосним того дня буде плач у Єрусалимі, як голосіння за Гадад-Ріммоном у долині Меґіддо.
12 І плакатиме край, кожен рід окремо: рід дому Давида окремо, і їхні жінки окремо, і рід дому Натана окремо, і їхні жінки окремо;
13 рід дому Левія окремо, і їхні жінки окремо, рід дому Шімея окремо, і їхні жінки окремо.
14 Усі решта родів, кожен рід окремо, і їхні жінки окремо.
1 Тягар Господнього слова на Ізраїлі. Говорить Господь, Який простягнув небо, оснував землю і створив дух людини в ній: 2 Ось Я кладу Єрусалим, як зрушені вхідні двері для всіх народів довкола, і в Ідумеї буде облога проти Єрусалима. 3 І буде, що в той день поставлю Єрусалим, як камінь, потоптаний усіма народами. Кожний, що його топче, взагалі насміхатиметься , і проти нього зберуться всі народи землі. 4 У той день, — говорить Господь Вседержитель, — уражу всякого коня жахом і його вершника безумністю, на дім Юди відкрию Свої очі, а всіх коней народів уражу сліпотою. 5 І тисячники Юди скажуть у своїх серцях: Знайдемо собі тих, що живуть в Єрусалимі в Господі Вседержителі, їхньому Богові. 6 У той день поставлю тисячників Юди, як смолоскип вогню між деревом і як світильник вогню в тростині, і пожиратимуть справа та зліва всі народи довкола, а Єрусалим і надалі буде поселяти в собі. 7 І Господь врятує поселення Юди, як і від початку, щоб не величалася похвала дому Давида і хвала тих, що живуть в Єрусалимі над Юдою. 8 І буде, що в той день Господь захистить тих, що живуть у Єрусалимі, і буде немічний у них у той день, як Давид, а дім Давида, як Божий дім, як Господній ангел перед ними.
9 І буде, що в той день шукатиму, аби вигубити всі народи, що нападають на Єрусалим. 10 І виллю на дім Давида і на тих, що живуть у Єрусалимі, дух милості й щедрості, і поглянуть на Мене, тому що зневажили, і над ним справді побиватимуться , як над улюбленим, і терпітимуть болі, наче над первородним. 11 У той день великим буде голосіння в Єрусалимі, як голосіння за гранатовим садом, зрубаним на рівнині, 12 і голоситиме земля — плем’я за племенем: плем’я дому Давида, — саме, і їхні жінки окремо, плем’я дому Натана, — саме, і їхні жінки окремо, 13 плем’я дому Левія, — саме, і їхні жінки окремо, плем’я Симеона, — саме, і їхні жінки окремо, 14 усі племена, що залишилися, — плем’я саме, і їхні жінки окремо.