І вийде Господь на прю
1 Ось надходить ГОСПОДНИЙ День, коли награбоване в тебе ділитимуть на твоїх очах.
2 Я зберу всі народи на війну з Єрусалимом. Місто буде захоплене, доми будуть пограбовані, а жінки – збезчещені; половина міста піде в полон, і лише залишок з мешканців міста уникне знищення.
3 Тоді виступить ГОСПОДЬ і воюватиме проти тих народів, як у давнину, коли Він втручався в боротьбу під час битви.
4 Його ноги того дня стануть на горі Оливній, що навпроти Єрусалима зі сходу. І розпадеться гора Оливна посередині, на схід і на захід. Крім того, половина гори посунеться в бік півночі, а друга половина – на південь, утворивши, таким чином дуже велику долину.
5 Ви втікатимете долиною Моїх гір, оскільки долина гір сягатиме аж до Ацала. Ви будете втікати так, як утікали під час землетрусу за днів юдейського царя Уззія. Після цього прийде ГОСПОДЬ, мій Бог, і з Ним усі святі!
6 І станеться у той день, – дорогоцінного світла не буде, а буде холод.
7 І буде це єдиний день, відомий ГОСПОДУ, не день і не ніч, і буде, що до вечірньої пори з’явиться світло.
8 У той час потечуть з Єрусалима живодайні води: половина з них – до східного (Мертвого ) моря, а друга її половина – до західного (Середземного ) моря. Так буде літом, і так –­ зимою.
Господь зацарює над всією землею
9 І стане ГОСПОДЬ Царем усієї землі. Це той час, коли буде єдиний ГОСПОДЬ, і єдине Його Ім’я.
10 Весь цей край перетвориться на рівнину, від Гіви до Ріммона, що на півдні. А Єрусалим високо підноситиметься і перебуватиме на своєму місці, – від Веніямінової брами аж до місця Першої брами, аж до Кутової Брами і вежі Хананеїла, аж до царських виноградних чавилень.
11 І люди в ньому поселяться, і прокляття більше не буде, а мешканці Єрусалима будуть у безпеці.
12 Що ж до народів, які нападали на Єрусалим, то їх ГОСПОДЬ покарає важким лихом: їхні тіла гнитимуть, хоч вони ще стоятимуть на своїх ногах; так само загниватимуть у своїх заглибинах очі, як і язик у роті кожної людини .
13 Того дня людей охопить послане від ГОСПОДА велике занепокоєння (паніка ), – люди хапатимуть один одного за руки, і рука кожного підніметься в рукопашній битві з ближнім.
14 Навіть Юда воюватиме в Єрусалимі. Тут будуть зібрані скарби всіх навколишніх народів: золото, срібло й одяг у дуже великій кількості.
15 Таке ж саме лихо, як людей , спіткає коней, мулів, верблюдів, ослів і всіх інших тварин, що будуть у військових таборах.
16 Після цього всі, котрі залишаться живими з усіх народів, що нападали на Єрусалим, приходитимуть щороку, аби поклонитися Цареві, ГОСПОДУ Саваоту, вшановуючи Свято Наметів.
17 І буде, як хтось із родів землі, не прийде у Єрусалим, щоб поклонитися Цареві, ГОСПОДУ Саваоту, то в них не буде дощу.
18 І якщо єгипетський рід не прийде і не з’явиться, то їх спіткає таке ж лихо, яким ГОСПОДЬ уразить народи, які не прийдуть вшанувати Свято Наметів.
19 Така кара впаде на Єгипет, як і на всі інші народи, котрі не підуть, аби вшанувати Свято Наметів.
20 Того дня навіть на дзвіночках коней буде написано : Посвячене ГОСПОДУ. Так само й казани в ГОСПОДНЬОМУ Домі вважатимуться священними, як і чаші перед жертовником.
21 Всі казани в Єрусалимі та в Юдеї будуть присвячені ГОСПОДУ Саваоту. І приходитимуть усі, що приносять жертву, братимуть їх і варитимуть у них. Того дня більше не буде в Домі ГОСПОДА Саваота жодного ханаанця-торговця .
1 Ось приходять Господні дні, і твоя здобич буде розділена в тобі. 2 І зберу всі народи на війну проти Єрусалима, і місто буде захоплене, і доми будуть пограбовані, і жінки будуть осквернені, і половина міста піде в полон, а решта мого народу не буде винищена з міста. 3 І вийде Господь, і стане проти тих народів, як і в день, коли Він став, у день бою. 4 І Його ноги в той день стануть на горі Оливок, що напроти Єрусалима зі сходу. І розділиться гора Оливок, половина її до сходу і половина її до моря , — дуже велике замішання. І розверзнеться половина гори до півночі, а половина її — до півдня. 5 І загородиться долина моїх гір, і долина гір пристане аж до Ясола, і загородиться так, як загородилася в дні трясіння, у дні Озії, царя Юди. І прийде мій Господь Бог, і з Ним — усі святі!
6 У той день не буде світла, холоду чи морозу. 7 Буде один день, і той день знаний Господу, і не день, і не ніч, і до вечора буде світло. 8 І в той день вийде жива вода з Єрусалима, її половина — до першого моря, а її друга половина — до останнього моря, і в жнива, і на весну буде так, 9 і Господь буде за царя на всій землі. У той день буде один Господь і одне Його Ім’я. 10 Він обходитиме всю землю і пустелю від Ґаве аж до Реммона, на південь Єрусалима. А Рама залишиться на місці від брами Веніаміна аж до місця першої брами, аж до брами кута, аж до вежі Ананеїла, аж до виноградних чанів царя. 11 У ньому поселяться, і більше не буде прокляття, і Єрусалим поселиться впевнено.
12 І це буде падіння, яким Господь витне всі народи, які воювали проти Єрусалима. Їхні тіла розтануть, коли вони стоятимуть на їхніх ногах, і їхні очі випливуть з їхніх заглибин, і їхній язик розтане в їхніх устах. 13 І буде того дня великий Господній жах на них, і кожний візьме за руку свого ближнього, і сплететься його рука з рукою його ближнього. 14 І Юда стане в лави в Єрусалимі та збере силу всіх народів, що довкола, золото, срібло і одяг — велика кількість. 15 І це буде падіння коней, ослиць, верблюдів, ослів і всієї худоби, що є в тих таборах після цього падіння. 16 І буде, що ті, які залишаться, з усіх народів, що виступили проти Єрусалима, то вони приходитимуть кожного року поклонитися цареві, Господу Вседержителеві, і святкувати свято шатер. 17 І буде, що ті, які не підуть з усіх племен землі до Єрусалима поклонитися цареві, Господу Вседержителеві, і ці до тих будуть додані. 18 Якщо ж плем’я Єгипту не прийде і не піде, то на цих буде падіння, яким Господь уразить усі народи, які не прийдуть святкувати свято шатер. 19 Це буде гріх Єгипту і гріх усіх народів, які не підуть святкувати свято шатер. 20 У той день буде те, що на уздечці коня: святе для Господа Вседержителя. І будуть казани в Господньому домі, наче посудини перед обличчям жертовника, 21 і кожний казан в Єрусалимі та в Юдеї буде святий Господу Вседержителеві. І всі прийдуть, жертвуючи, візьмуть з них і зварять у них. І більше не буде ханаанця в домі Господа Вседержителя того дня.