Видіння золотого світильника
1 Ангел, котрий розмовляв зі мною, повернувся і розбудив мене, як будять зі сну людину, яка спить,
2 і запитав мене: Що ти бачиш? Я відповів: Бачу я світильника; увесь він зі золота, зверху на ньому чаша з оливою та сім лампадок, на семи трубочках, що йдуть від чаші зверху.
3 А біля нього бачу дві оливки, одна оливки з правого боку чаші, а друга – з лівого.
4 Я звернувся до ангела, що розмовляв зі мною, й запитав: Що це, мій пане?
5 Відповідаючи, ангел, що розмовляв зі мною, сказав мені: Хіба не знаєш, що це? І я відповів: Ні, мій пане.
6 Пояснюючи він заговорив до мене, й так сказав: Передаю слово ГОСПОДНЄ до Зоровавеля такого змісту: Не силою і не людською могутністю, лише Моїм Духом, – говорить ГОСПОДЬ Саваот!
7 Якою б великою горою ти не була, перед Зоровавелем ти – рівнина! Він покладе завершальний наріжний камінь під голосні вигуки: Милість, милість йому!
8 І було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
9 Руки Зоровавеля заклали основу під цей Дім, і його руки завершать будівництво, і таким чином ви зрозумієте, що саме ГОСПОДЬ Саваот послав мене до вас.
10 Адже навіть ті, котрі зневажали день незначних початків, радітимуть, побачивши олов’яний висок у руці Зоровавеля. А ті сім очей на камені – це ГОСПОДНІ очі, що оглядають усю землю.
11 Відізвавшись, я запитав його: Що це за дві оливки справа й зліва від світильника?
12 І ще з одним питанням я звернувся до нього: Що означають ті дві оливкові галузки, які за допомогою двох золотих трубок випускають зі себе золоту оливу ?
13 Відповідаючи, він запитав: Невже не знаєш і цього? Я відповів: Ні, мій пане.
14 Тоді він пояснив: Це два помазаники, котрі стоять перед Владикою всієї землі.
1 І повернувся ангел, що говорив через мене, і підняв мене, — так, як коли пробуджується людина зі свого сну, 2 і сказав мені: Що ти бачиш? І я сказав: Я побачив, і ось світильник — увесь золотий, а над ним — посудина для світильника, і над ним — сім лампадок, і сім чашечок для лампадок над ним. 3 І над ним — дві оливки, одна — справа світильника і одна — зліва. 4 І я запитав, і я сказав ангелові, що промовляв через мене, кажучи: Що це, Господи? 5 І відповів ангел, промовляючи через мене, і сказав мені: Не знаєш, що це? І я сказав: Ні, Господи. 6 І він відповів, і промовив до мене, кажучи: Це слово Господнє до Зоровавеля, що промовляє: Не великою силою, не міццю, але тільки Моїм духом, — говорить Господь Вседержитель!
7 Хто є ти, велика горо, перед обличчям Зоровавеля, щоб випростуватись? І він винесе камінь спадку, милість рівна до його милості. 8 І було Господнє слово до мене, кажучи: 9 Руки Зоровавеля заснували цей дім, і його руки завершать його, і пізнаєш, що Господь Вседержитель послав мене до тебе. 10 Тому що хто знехтував малими днями? І зрадіють, і побачать олов’яний камінь у руці Зоровавеля. Тих сім — це Господні очі, що дивляться на всю землю.
11 І я відповів, і сказав йому: Що це за дві оливки справа і зліва світильника? 12 І я запитав удруге, і я сказав йому: Що це за дві оливкові галузки, що в руках двох золотих трубок, що вливаються і доходять до золотих чашечок? 13 А він сказав мені: Не знаєш, що це? І я сказав: Ні, Господи. 14 І він сказав: Це два сини помазання стали перед Господом усієї землі.