Видіння чотирьох колесниць
1 Я знову підвів свої очі, й побачив, як чотири колісниці виїжджають з-поміж двох гір, а ті гори були мідними.
2 У першій колісниці були червоно-руді (гніді ) коні, в другій колісниці – вороні коні,
3 в третій колісниці – білі коні, а в четвертій колісниці були строкаті – усі вони виглядали дуже енергійними.
4 Відізвавшись, я запитав ангела, котрий розмовляв зі мною: Що це, мій пане?
5 Тоді ангел, що розмовляв зі мною, відповідаючи сказав мені: Це чотири небесні вітри (духи ), які виходять, щоб діяти (виконувати доручення ) перед Господом усієї землі.
6 Колісниця з вороними кіньми помчить у північну країну, білі з колісницею побіжать за ними на захід, а строкаті вирушать у південний край…
7 Усі вони енергійно рвались уперед, аби обійти землю. Тоді він (ангел ) звелів: Вирушайте й обійдіть усю землю! І вони обійшли землю.
8 Тоді він покликав мене, і, звертаючись до мене, сказав: Дивись, ті, котрі помчали у північну країну, заспокоїли Мій дух у північному краю.
9 І було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
10 Візьми дари від колишніх полонених: Хелдая, Товії та Єдаї, котрі повернулись з Вавилону; того самого дня встань і увійди в дім Йосії, сина Цефанії;
11 з того срібла та золота зробиш вінці й покладеш на голову первосвященика Ісуса, сина Єгосадака.
12 Ти привітаєш його словами пророцтва, які передав ГОСПОДЬ Саваот, кажучи: Ось повстане муж, на ім’я Пагонець, Котрий виросте зі Свого кореня і збудує ГОСПОДНІЙ Храм.
13 Саме Він збудує ГОСПОДНІЙ Храм, здобуде царську велич і зійде на Свій престол як Владика. Він буде також Священиком на Своєму престолі, і рада миру буде між обома.
14 А вінці залишаться в ГОСПОДНЬОМУ Храмі, як пам’ять для Хелдая, для Товії, для Єдаї, і для Гена (Йосії ), сина Цефанії.
15 І прийдуть з далеких країв, і будуватимуть ГОСПОДНІЙ Храм; тоді зрозумієте, що ГОСПОДЬ Саваот послав мене до вас. Усе це збудеться, якщо ви насправді будете прислухатись до голосу ГОСПОДА, Бога вашого.
1 І я повернувся, і я підняв мої очі, і я побачив, що ось чотири колісниці, які виходять з-посеред двох гір, а гори були мідними горами. 2 У першій колісниці — рижі коні, у другій колісниці — чорні коні, 3 у третій колісниці — білі коні, а в четвертій колісниці — різнобарвні сірі коні. 4 Я відповів і сказав ангелові, що говорив через мене: Що це, Господи? 5 А ангел, що промовляв через мене, відповів, кажучи: Це є чотири вітри неба, вони виходять, щоб стати перед Господом усієї землі. 6 Той, в якого були чорні коні, вони виходили на північну землю, і білі виходили за ними, а різнобарвні йшли на південну землю, 7 і сірі виходили, і дивилися, щоб піти й обійти землю. І він сказав: Підіть і обійдіть землю! І вони обійшли землю. 8 І він закричав, і сказав мені, мовлячи: Ось ті, що виходили на північну землю, спинили Мій гнів у північній землі!
9 І до мене було Господнє слово, що промовляло: 10 Візьми те, що з полону, у володарів, у його корисних і в тих, що його пізнали, і ти в той день увійди в дім Йосії, сина Софонії, що йде з Вавилону, 11 і візьми срібло, золото, зробиш вінці й покладеш на голову Ісуса, сина Йоседека, великого священика. 12 І ти скажеш йому: Так говорить Господь Вседержитель: Ось муж, Схід йому ім’я, і під ним зійде, і він збудує Господній дім. 13 І він візьме доброчесність, сяде і володітиме на своєму престолі, і священик буде по його правиці, і мирна рада буде між обома. 14 А вінець буде для тих, що терплять, і потрібним йому, і що пізнають його, і на милість сина Софонія та на псалом у Господньому домі. 15 І підуть далеко від них, і збудують у Господньому домі, і пізнаєте, що Господь Вседержитель послав мене до вас. І це станеться, якщо ви справді послухаєтеся голосу вашого Господа Бога.