Єрусалим стане “Містом Правди”
1 Було до мене слово ГОСПОДА Саваота такого змісту:
2 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Я до ревнощів сповнений великою любов’ю до Сіону; через ревнощі за нього палаю гнівом на його ворогів .
3 Так говорить ГОСПОДЬ : Я вернуся на Сіон, і мешкатиму в Єрусалимі. Єрусалим знову називатимуть містом правди, а гору ГОСПОДА Саваота – святою горою.
4 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Знову на єрусалимських майданах сидітимуть навіть ті старші за віком чоловіки й жінки, котрі через свій довгий вік не можуть обійтись без палиці в руках.
5 Міські майдани будуть переповнені також хлопцями та дівчатами, котрі весело забавлятимуться на тих майданах.
6 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот. Якщо в очах останку цього народу за їхніх днів таке видаватиметься неймовірним, то хіба воно може бути неймовірним для Мене? – питає ГОСПОДЬ Саваот.
7 Тому так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Я врятую Мій народ зі східного краю, а також зі західних земель,
8 Я поверну їх, і вони поселяться в Єрусалимі; вони будуть Моїм народом, Я буду їхнім Богом у вірності і в праведності.
9 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Нехай зміцнюються ваші руки, коли в ці дні чуєте такі слова з уст пророків, що проголошуються з того дня, як був покладений фундамент під будівництво Дому – Храму ГОСПОДА Саваота.
10 Адже до цього часу в людей не було жодного заробітку, не оплачувалась і праця тварин. Ні той, хто виходив, ні той, хто приходив, не був у безпеці від ворога, тому що Я попускав, аби люди ворогували між собою.
11 Але тепер Моє ставлення до залишку цього народу буде не таким, як раніше, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
12 Адже будете сіяти в мирний час, виноградна лоза приноситиме свої плоди, земля даватиме свої врожаї, і небеса посилатимуть свою росу, – усе це Я дам як спадщину залишку цього народу.
13 Буде так: як ви, доме Юдин і доме Ізраїлів, були прокляттям серед народів, так тоді, коли вас спасу, станете серед них благословенням! Тож не бійтеся і нехай зміцнюються ваші руки!
14 Нині так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Так само, як Я колись вирішив вас покарати, коли ваші батьки викликали Мій гнів, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – і Я не пожалів про це, –
15 так тепер, у ці дні, Я знову вирішив учинити добро Єрусалимові та Юдиному домові. Тож не бійтеся!
16 Але ось як маєте діяти ви. Нехай кожен говорить правду своєму ближньому; творіть справедливе судочинство у ваших брамах, яке провадить до миру.
17 Нехай ніхто не замишляє у своєму серці зла на свого ближнього; не захоплюйтесь фальшивою присягою, адже все це Я ненавиджу, – говорить ГОСПОДЬ.
Поганські народи навернуться до Єрусалима
18 І знову було до мене слово ГОСПОДА Саваота такого змісту:
19 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Нехай піст четвертого, піст п’ятого, піст сьомого і піст десятого місяців стануть для дому Юди днями радості та веселощів і перетворяться на світлі свята. Тож полюбіть правду і мир!
20 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Ще прийдуть у Єрусалим численні народи й мешканці багатьох міст.
21 Також мешканці одного міста приходитимуть до іншого і говоритимуть: Давайте підемо, щоб помолитися перед обличчям ГОСПОДА, шукаючи прихильності ГОСПОДА Саваота. Піду також і я.
22 Прийдуть численні народи, і навіть потужні племена, шукати ГОСПОДА Саваота в Єрусалимі, благаючи прихильності ГОСПОДА.
23 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: У ті дні станеться таке, що десять чоловіків з усіх тих різномовних народів вхопляться за полу одягу юдея, говорячи: Ми підемо з тобою, бо ми дізнались, що з вами Бог.
1 І було слово Господа Вседержителя, що промовляло: 2 Так говорить Господь Вседержитель: Я ревнував за Єрусалимом і Сіоном великою ревністю, і Я ревнував за ними великим гнівом. 3 Так говорить Господь: І Я повернуся до Сіону, і поселюся посеред Єрусалима, і Єрусалим назветься містом правди та горою Господа Вседержителя, святою горою. 4 Так говорить Господь Вседержитель: Ще сидітимуть старці та старійшини на вулицях Єрусалима, кожний, хто матиме свою палицю у своїй руці від безлічі днів. 5 І дороги міста наповняться хлопцями та дівчатами, що забавляються на його вулицях. 6 Так говорить Господь Вседержитель. Оскільки, коли буде безсильним перед рештою із цього народу в ті дні, то чи переді Мною буде безсильним? — говорить Господь Вседержитель. 7 Так говорить Господь Вседержитель: Ось Я спасу Мій народ зі східної землі та із західної землі, 8 і Я введу їх, і поселюся посеред Єрусалима, і вони будуть Мені за народ, і Я буду їм за Бога в правді та в праведності.
9 Так говорить Господь Вседержитель: Хай скріпляться ваші руки, тих, що чують у ці дні ці слова з уст пророків, від того дня, в який оснований дім Господа Вседержителя, і відколи буде збудований храм. 10 Тому що перед тими днями винагорода людей не буде на користь, і винагороди худоби немає, і для того, хто входить, і для того, хто виходить, не буде миру від скорботи. І пошлю всіх людей, кожного на свого ближнього. 11 І тепер не за ранніми днями Я зроблю з тими, що залишилися із цього народу, — говорить Господь Вседержитель, — 12 але лиш покажу мир. Виноград дасть свій плід, і земля дасть свої плоди, і небо дасть свою росу, і останок Мого народу успадкує це все. 13 І буде, що так, як ви були прокляттям у народах, доме Юди і доме Ізраїля, так спасу вас, і будете благословенням! Будьте мужніми і кріпіться вашими руками! 14 Тому що так говорить Господь Вседержитель: Так, як Я задумав учинити вам зло, коли в Мене викликали гнів ваші батьки, — говорить Господь Вседержитель, — і Я не розкаявся, 15 так Я поставився, і Я задумав у ці дні зробити добро Єрусалимові та домові Юди. Будьте мужні! 16 Це діла, які чинитимете. Говоріть правду кожний своєму ближньому і судіть мирний суд у ваших брамах, 17 і кожний хай не задумує у своєму серці зло на свого ближнього; і не любіть фальшивої клятви, бо Я це все зненавидів, — говорить Господь Вседержитель.
18 І було слово Господа Бога до мене, що говорило: 19 Так говорить Господь Вседержитель: Піст четвертого, піст п’ятого, піст сьомого і піст десятого місяця будуть для дому Юди на радість, на веселість і на добрі свята, і зрадієте. Тож любіть правду і мир! 20 Так говорить Господь Вседержитель: Ще прийдуть численні народи і ті, що живуть у численних містах. 21 І ввійдуть ті, що живуть у п’ятьох містах, до одного міста, кажучи: Ходімо помолитися до обличчя Господа і шукати обличчя Господа Вседержителя. Піду і я. 22 І прийдуть численні народи та численні племена, щоб шукати обличчя Господа Вседержителя в Єрусалимі й надолужити перед обличчям Господа. 23 Так говорить Господь Вседержитель: У ті дні, якщо схопляться десять мужів з усіх язиків народів, то схопляться за край одягу мужа-юдея, кажучи: Ми підемо з тобою, бо ми почули, що з вами є Бог.