Покарані будуть сусідні міста
1 Провіщення ГОСПОДНЬОГО слова щодо краю Хадраха і на Дамаску воно (пророцтво ) сповниться, тому що око ГОСПОДНЄ над усіма людьми, як і на всіх племенах Ізраїлю.
2 Те саме буде і з Хаматом, що межує з ним (Дамаском ), а також Тиром і Сидоном, хоч вони і вважають себе дуже мудрими.
3 І справді, Тир побудував собі фортеці, й назбирав срібла, наче піску, і золота, як болота на вулиці.
4 Але мій ГОСПОДЬ усе це відбере і вкине його бастіони в море, а саме місто буде знищене вогнем.
5 Побачивши це, сповниться жахом Ашкелон, і дуже сильно затремтить Ґаза; так само й Екрон, оскільки він буде осоромлений у своїх надіях. Не стане царя в Ґазі, й буде безлюдним Ашкелон.
6 Невідоме плем’я оселиться в Ашдоді, й таким чином Я знищу пихатість филистимців.
7 Я заберу його кров з його вуст, і його гидоти з-поміж його зубів, і залишиться і він для нашого Бога, і буде він як провідник в Юді, а Екрон як Євусей.
8 Я стану табором і охороною навколо Мого Дому, так що ніхто не буде більше ходити сюди-туди, і жоден гнобитель не посміє більше напасти, оскільки Я тепер не зводитиму з них Своїх очей.
Пророцтво про прихід Господа
9 Тож від душі радій, дочко Сіону! Голосно вигукуй, дочко Єрусалима! Ось до тебе йде твій Цар! Він праведний, спасаючий і лагідний, їде на ослі, – на молодому віслюкові, синові ослиці.
10 Я знищу колісниці Єфрема і бойових коней в Єрусалимі, і кожен бойовий лук буде потрощений. Він (Цар ) проголосить мир усім народам. Його владарювання простягатиметься від моря до моря і від ріки Євфрат до країв землі.
11 Що ж до тебе, то ціною крові твого Заповіту Я витягну твоїх в’язнів з безводної ями .
12 Повертайтеся в свою фортецю, в’язні, що жили надією. Сьогодні вас запевняю: Я відшкодую вам удвоє.
13 Адже Я натягнув Собі Юду, наче лук; Я наповню сагайдак Єфремом, наче стрілами та підніму твоїх синів, Сіоне, проти синів Явана (Греції ), і воюватиму тобою, як мечем хороброго.
14 Сам ГОСПОДЬ буде над ними, а його стріли вилітатимуть, наче блискавки; Владика ГОСПОДЬ затрубить трубою, і вирушить, наче ураган півдня.
15 ГОСПОДЬ Саваот буде їхнім захистом; вони ж нищитимуть і топтатимуть пращників каміння, будуть шуміти й кричати, як від випитого вина, а кров буде литися, як з переповненої чаші, як та, що стікає з-поміж рогів жертовника.
16 У той день, коли ГОСПОДЬ, їхній Бог, спасе Свій народ, як Свою отару, вони засяють на Його святій землі, як дороге каміння в короні переможця.
17 О, які ж вони будуть щасливі та які гарні! Чудові врожаї і молоде вино сприятимуть зростанню і розквіту юнаків і дівчат.
1 Тягар Господнього слова. У землі Седраха і Дамаску його жертва, тому що Господь дивиться на людей і на всі племена Ізраїля. 2 І Емат у своїх околицях, Тир і Сідон, бо були дуже мудрими. 3 І Тир збудував собі твердині, і назбирав срібла і земель, і зібрав золото, як глину доріг. 4 Через це Господь його успадкує і поб’є до моря його силу, і це буде знищене у вогні. 5 Аскалон побачить і злякається, і Ґаза буде сильно в болі, і Аккарон, тому що застидався за свої провини. І загине цар з Ґази, і Аскалон не буде заселений. 6 І чужинці поселяться в Азоті, і Я знищу гордість чужинців. 7 Я вигублю їхню кров з їхніх уст і їхні гидоти з-посеред їхніх зубів, і залишиться і цей для нашого Бога. І вони будуть, як тисячник в Юди, і Аккарон — як Євусей. 8 І Я поставлю Моєму домові оборону, щоб не проходити і не повертатися, і ніколи не прийде на них той, хто проганяє, оскільки Я тепер побачив Своїми очима.
9 Дуже радій, дочко Сіону! Проповідуй, дочко Єрусалима! Ось твій цар приходить до тебе, він праведний, і він спасає, він лагідний, — сидячи на під’яремному і молодому жереб’яті. 10 І він знищить колісниці в Єфрема і коня в Єрусалимі, і лук війни буде знищений, і буде безліч людей і мир у народах. І він заволодіє водами аж до моря і ріками до виходів землі. 11 І ти кров’ю завіту звільнив твоїх в’язнів з рову, що не має води. 12 Сядьте в укріпленні, в’язні спільноти, і за один день твого переселення віддам тобі подвійно. 13 Тому що Я Собі натягнув тебе, Юдо, як лук, Я наповнив Єфрема і підніму твоїх дітей, Сіоне, на дітей греків, і держатиму тебе, як меч вояка. 14 І Господь буде над ними, і стріла вийде, наче блискавка, і Господь Вседержитель затрубить трубою, і піде в шумі Своєї погрози. 15 Господь Вседержитель їх захистить і їх знищать, і їх засиплють камінням з пращі та вип’ють їх як вино, і наповнять жертовник як посудини. 16 І Господь їх врятує в той день, як овець Свого народу, тому що святе каміння валяється по Його землі. 17 Бо якщо в нього щось добре і якщо в нього щось гарне, то буде зерно для юнаків і запашне вино для дівчат.