Горе Єрусалимові!
1 Горе бунтівливому, розбещеному й сповненому насильства місту!
2 Воно не слухається закликів, не сприймає повчання, не покладає надії на ГОСПОДА і не наближується до свого Бога.
3 Його можновладці в ньому, як рикаючі леви, його судді, як зграя вечірніх вовків, – не залишають після себе до ранку нічого .
4 Його пророки зарозумілі й зрадливі. Його священики опоганюють Святиню, нехтуючи Законом.
5 Але ГОСПОДЬ, Який перебуває посеред нього, праведний і не учинить неправди. Зі самого ранку Він Своє справедливе судочинство виводить на світло, і його не бракує, але злочинець не знає сорому.
6 Я знищив народи, зруйнував їхні фортеці, зробив безлюдними їхні вулиці, так що ніхто ними не ходить. Їхні міста спустошені, й немає в них мешканців.
7 Хоч Я їм говорив: Майте страх переді Мною, приймайте Моє повчання, і ваші оселі не будуть зруйновані. Не прийде призначене Мною лихо. Вони ж, натомість, зі самого ранку ще активніше творили усі свої недостойні вчинки.
8 Тому тепер чекайте дня, – говорить ГОСПОДЬ, – коли Я виступлю як ваш обвинувач. Адже Я вирішив зібрати народи, скликати царства, аби вилити на них Своє обурення, весь Мій палкий гнів. Тоді у вогні Моєї ревності, буде знищена вся земля.
9 Після того Я відновлю в людей чисті уста, аби всі вони прикликали ГОСПОДНЄ Ім’я, і одностайно служили Йому.
10 Навіть ті Мої поклонники, що мешкають за ріками Ефіопії, – Мій розпорошений народ принесе Мені свої дари.
11 Того дня ти більше не будеш соромитися своїх учинків, у яких ти був винуватий переді Мною. Адже тоді Я звільню тебе від тих, що хизуються в своїй зарозумілості, і ти також більше не хвалитимешся на Моїй святій горі.
12 Я залишу серед тебе народ смиренний і бідний, і будуть вони шукати захист в Імені ГОСПОДНІМ.
13 Залишок Ізраїлю не чинитиме несправедливості, й не говоритиме неправди. Серед них не знайдеться підступних і лукавих уст. Вони будуть пастися та відпочивати і вже ніхто їх не лякатиме.
Господь змилосердився над Єрусалимом
14 Радій, дочко Сіону! Весело вигукуй, Ізраїлю! Від усього серця радій і веселися, дочко Єрусалима!
15 ГОСПОДЬ відмінив вирок щодо тебе, прогнав твоїх ворогів. Цар Ізраїлів, ГОСПОДЬ, посеред тебе, тому більше не зазнаєш лиха.
16 Того часу скажуть Єрусалимові: Не бійся, Сіоне! Нехай не опускаються твої руки!
17 ГОСПОДЬ, твій Бог є посеред тебе, Всемогутній, тебе врятує! Він радітиме тобою особливою радістю, відновить Свою любов! Він буде тішитись тобою, як веселяться у свята.
18 Я усуну з-посеред тебе лихо, аби через нього ти не зазнав ганьби.
19 Тоді ж Я розправлюсь з усіма твоїми гнобителями; спасу кульгавих і зберу відкинутих, сприятиму тому, щоб їх поважали і величали у кожній країні, де їх ганьбили.
20 Того часу Я поверну вас, – обов’язково Я вас позбираю тоді. Неодмінно Я зроблю вас іменитими й славними поміж усіма народами землі! Саме тоді, на ваших очах, Я зміню вашу гірку долю , – говорить ГОСПОДЬ.
1 О, славне і викуплене, місто голубко! 2 Не послухалось голосу, не сприйняло напоумлення, не поклало надії на Господа і не наблизилося до свого Бога. 3 Його володарі в ньому, як леви, що ричать. Його судді, як вовки Аравії, не залишали до ранку. 4 Його пророки легкі, зневажливі мужі. Його священики опоганюють святе і є безбожними щодо закону. 5 А Господь праведний посеред нього і не зробить неправедне. Вранці, вранці дасть Його суд у світлі і неправедність не на перемогу. 6 Я скинув гордих зіпсуттям, пропали їхні шпилі. Я спустошив їхні дороги, щоб вони зовсім не проходили. Пропали їхні міста, тому що не було нікого, і вони не жили. 7 Я сказав: Лише бійтеся Мене і одержите напоумлення, і не будете винищені з-перед її очей, у всьому, у чому Я на ній помстився. Приготуй, устань вранці, зітліло все їхнє листя.
8 Через це терпеливо чекай Мене, — говорить Господь, — у день Мого вставання на суд. Тому що Мій суд на збори народів, щоб прийняти царів, аби на них пролити весь гнів Мого обурення. Тому що у вогні Моєї ревності вся земля буде знищена. 9 Адже тоді Я поверну на народи народ на його рід, щоб усі прикликали Ім’я Господа, щоб служили Йому під одним ярмом. 10 З кінців рік Ефіопії принесуть Мені жертви. 11 У той день не застидаєшся всіх твоїх задумів, якими ти був безбожним проти Мене. Бо тоді Я заберу від тебе зневаги Твоєї гордості, і більше не продовжуватимеш величатися на Моїй святій горі. 12 І залишу в тобі лагідний і покірний народ, і шануватимуть Ім’я Господа 13 ті, що залишилися з Ізраїля, і не чинитимуть неправедності, і не говоритимуть марне, і не знайдеться в їхніх устах обманливий язик, тому що вони пастимуться і поселяться, і не буде нікого, хто лякатиме їх.
14 Радій, Дочко Сіону! Звіщай, дочко Єрусалима! Радій і веселися від усього твого серця, дочко Єрусалиме! 15 Господь забрав твої неправедності, Він тебе викупив з руки твоїх ворогів. Цар Ізраїля, Господь, посеред тебе, — більше не побачиш зла. 16 У той час Господь скаже Єрусалимові: Кріпися, Сіоне, хай не ослабнуть твої руки! 17 Твій Господь Бог посеред тебе, Сильний тебе врятує, наведе на тебе радість і обновить тебе у Своїй любові! І Він зрадіє над тобою у веселості, як у день свята. 18 І Я зберу розбитих. Горе, хто поклав на неї погорду? 19 Ось Я в тобі зроблю задля тебе, — говорить Господь, — у той час, і спасу пригноблену і відкинену. Я прийму і поставлю їх на похвалу, зроблю славними по всій землі. 20 І в той час засоромляться, коли Я вам зроблю добро, і в час, коли Я вас прийму. Тому що Я дам вас славними і на похвалу поміж усіма народами землі, коли Я поверну ваш полон перед вами, — говорить Господь.