Царі: Авійям, Аса, Йосафат, Баша та Надав
1 На вісімнадцятому році царювання Єровоама, Неватового сина, зійшов на царський престол Юдеї Авіям.
2 Він царював у Єрусалимі три роки. Його матір’ю була дочка Авесалома, Мааха.
3 Він чинив ті самі гріхи, що і його батько, адже той грішив на очах у сина, і його серце не було щирим перед ГОСПОДОМ, його Богом, як було серце його дідуся Давида.
4 Хоч заради Давида ГОСПОДЬ, його Бог, не дозволив погаснути його (Давидовому ) світильнику в Єрусалимі, посадивши на престол його онука і таким чином зміцнити Єрусалим.
5 Адже Давид чинив те, що було до вподоби ГОСПОДУ, і протягом усього свого життя не ухилявся від того, що Він йому заповідав, окрім злочину щодо хеттейця Урії.
6 Отже, як точилась війна між Ровоамом та Єровоамом протягом усього їхнього життя,
7 так і між Авіямом та Єровоамом війна продовжувалась. Решта оповідей про Авіяма та про всю його діяльність записано в Книзі літопису юдейських царів.
8 Тож Авія спочив зі своїми батьками, і його поховали в Місті Давида, а замість нього зійшов на престол його син Аса.
9 Отже, двадцятого року правління ізраїльського царя Єровоама в Юдеї став царем Аса.
10 Він царював у Єрусалимі сорок один рік. А ім’я його матері – Мааха, дочка Авесалома.
11 Аса чинив те, що було до вподоби ГОСПОДУ, як Давид, його батько.
12 Він прогнав із краю посвячених розпусників у капищах і знищив усіх ідолів, яких поробили його батьки.
13 Він навіть позбавив свою матір Мааху звання матері-цариці, бо вона поставила статую для Ашери. Аса зрубав її статую й спалив біля потоку Кедрон.
14 І хоч узвишшя не були зруйновані, проте серце Аси було щиро віддане ГОСПОДУ протягом усього його життя.
15 Він також приніс святощі свого батька та власні святощі до ГОСПОДНЬОГО Храму – срібло, золото та посуд.
16 Проте між Асою та між ізраїльським царем Баашею постійно точилася війна.
17 Якось Бааша, цар Ізраїлю, виступив проти Юди, й почав будувати фортецю в Рамі, аби закрити людям доступ до юдейського царя Аси.
18 Тоді Аса взяв усе срібло і золото, яке залишалося в скарбниці ГОСПОДНЬОГО Храму, а також у скарбниці царського палацу, і передав це своїм слугам. І відправив їх до Бен-Гадада, сина Тавріммона, сина Хезйона, арамійського царя, який жив у Дамаску, кажучи:
19 Давай укладемо заповіт між мною і між тобою, як був між моїм батьком і твоїм батьком! Ось я тобі посилаю, як дар срібло та золото, за умови, що ти розірвеш свій заповіт з ізраїльським царем Баашею, аби він залишив мене в спокої!
20 Бен-Гадад погодився з пропозицією царя Аси, й послав воєначальників зі своїм військом, й вони виступили проти деяких ізраїльських міст. Він спустошив Ійон, Дан, Абел-Бет-Мааху, весь Кінерет і весь край Нефталима.
21 Так сталося, що коли Бааша про це дізнався, то припинив будівництво в Рамі й повернувся в Тірцу.
22 Тоді цар Аса скликав усього без винятку Юду, і вони винесли з Рами каміння і дерево, які Бааша використовував для будівництва; цар Аса збудував з того Ґіву Веніямінову та Міцпу.
23 Усі інші оповіді про вчинки Аси, про всі його подвиги та його діяльність, а також про міста, які він збудував, – усе це записано в Книзі літопису юдейських царів. У своєму похилому віці Аса страждав від хвороби ніг.
24 Коли Аса спочив зі своїми батьками, його поховали біля його прабатьків у Місті Давида, свого прабатька. Замість нього на царський престол зійшов його син Йосафат…
25 Другого року владарювання юдейського царя Аси царем над Ізраїлем став Надав, син Єровоама. Він владарював над Ізраїлем два роки.
26 Надав чинив зло, що було не до вподоби ГОСПОДУ; він пішов дорогою свого батька, повторюючи його гріхи, які впровадили у гріх Ізраїль.
27 Але проти нього учинив змову Бааша, син Ахії, з племені Іссахара. І коли Надав з усім ізраїльським військом утримували в облозі филистимське місто Ґіббетон, Бааша вбив Надава в Ґіббетоні.
28 Бааша вбив його на третій рік царювання юдейського царя Аси, і замість Надава зійшов на царський престол.
29 Так сталося, що коли Бааша почав царювати, то знищив увесь рід Єровоама; з усіх нащадків Єровоама не залишилось живим нікого, – усі загинули, як і провістив ГОСПОДЬ через свого слугу Ахію зі Шіло,
30 через гріхи Єровоама, котрий не лише сам творив беззаконня, а й увів у гріх Ізраїль, чим викликав гнів ГОСПОДА, Бога Ізраїлю.
31 Усе інше, що стосується Надава, та про всі події з його життя записано в Книзі літопису ізраїльських царів.
32 Між Асою та між ізраїльським царем Баашою війна тривала протягом усього їхнього життя.
33 На третьому році юдейського царя Аси, у Тірці зійшов на ізраїльський престол Бааша, син Ахії, і владарював двадцять чотири роки.
34 Але і він чинив те, що було не до вподоби ГОСПОДУ, йдучи дорогою Єровоама, й повторюючи його гріхи, в які той увів Ізраїль.