Царі: Баша, Ела, Зімрі та Омрі
1 Тоді було ГОСПОДНЄ слово до Єгу, сина Ханані, щодо Бааші такого змісту:
2 Я тебе підняв із пороху й поставив тебе володарем над Моїм народом, Ізраїлем, але ти пішов слідами Єровоама, і далі впроваджуючи в гріх Мій ізраїльський народ, аби їхніми гріхами викликати Мій гнів.
3 Тому Я змету із землі Баашу та весь його рід; Я вчиню з твоїм родом так само, як з родом Єровоама, Неватового сина.
4 Хто з покоління Бааші помре в місті, того з’їдять пси, а хто помре в полі, того склюють небесні птахи!
5 Що ж до інших оповідей про Баашу, а також про його діяльність і подвиги записано в Книзі літопису ізраїльських царів.
6 І спочив Бааша, приєднавшись до своїх батьків, – його поховали в Тірці. Після нього зійшов на царський престол його син Ела.
7 Тож ГОСПОДНЄ слово через пророка Єгу, сина Ханані, було проти Бааші та його роду за все зло, яке він учинив перед ГОСПОДОМ, викликаючи Його гнів своїми вчинками, аби сталося з ним , як з родом Єровоама, який було вигублено.
8 У двадцять шостому році юдейського царя Аси, став царем над Ізраїлем у Тірці Ела, син Бааші, й владарював два роки.
9 Однак проти нього вчинив змову його слуга Зімрі, начальник половини військових колісниць. Коли той напився в Тірці в домі Арци, управителя палацу в Тірці,
10 Зімрі увійшов і вразив його на смерть, ставши замість нього царем. Це відбулось у двадцять сьомому році юдейського царя Аси.
11 І сталося, щойно Зімрі зацарював, зійшовши на свій престол, то знищив увесь рід Бааші, не залишивши йому жодного нащадка чоловічої статі , його родичів та його друзів.
12 Отже, Зімрі вигубив увесь рід Бааші, як і передбачив ГОСПОДЬ у Своєму слові, яке Він провістив щодо Бааші через пророка Єгу,
13 за всі гріхи Бааші та гріхи його сина Ели, які вони робили, і якими ввели в гріх Ізраїль, викликаючи гнів ГОСПОДА, Бога Ізраїлю, своїми марнотами.
14 Усі інші оповіді про Елу та його діяння записані в Книзі літопису ізраїльських царів.
15 Зімрі зійшов на царський престол у двадцять сьомому році юдейського царя Аси, але владарював у Тірці лише сім днів. У той час військо Ізраїлю тримало в облозі филистимське місто Ґіббетон.
16 Коли до війська у таборі дійшла вістка, що Зімрі учинив змову та вбив царя, то в той же день військові в таборі проголосили царем над усім Ізраїлем командувача ізраїльським військом, Омрі.
17 Зразу після того Омрі з усім ізраїльським військом вирушили з Ґіббетона, й взяли в облогу Тірцу.
18 Так сталося, що коли Зімрі побачив, що місто здобуте, то ввійшов у замкову кімнату царського палацу, підпаливши за собою царський палац, де й загинув
19 за свої гріхи, які накоїв, звершуючи злочини перед ГОСПОДОМ, йдучи слідами Єровоама, й повторюючи його гріхи, які призвели до гріха Ізраїль.
20 Усе інше про Зімрі та його змову, яку вчинив, записано в Книзі літопису ізраїльських царів.
21 Після того ізраїльський народ розділився навпіл. Половина людей була за Тівні, Ґінатового сина, бажаючи обрати його царем, а друга половина пішла за Омрієм.
22 Проте та частина людей, що були за Омрієм, перемогла в протиборстві тих, котрі бажали Тівні, сина Ґіната. Отже, Тівні загинув, і царем став Омрі.
23 У тридцять першому році юдейського царя Аси зійшов на царський престол Ізраїлю Омрі й владарював дванадцять років. З них шість років він царював у Тірці.
24 Згодом він купив у Шемера за два таланти срібла гору Шамрон. Він забудував цю гору і назвав місто, яке збудував, Самарією, за ім’ям колишнього власника гори, Шемера .
25 Але й Омрі робив зло перед ГОСПОДОМ, – його вчинки були найгіршими від усіх, хто був перед ним.
26 Він у всьому дотримувався дороги Єровоама, Неватового сина, а також його гріхів, утягуючи в гріх увесь Ізраїль, й своїми гидкими ідолами викликаючи гнів ГОСПОДА, Бога Ізраїлю.
27 Усі інші оповіді про Омрі та про його діяння, а також про його подвиги, записано в Книзі літопису ізраїльських царів.
28 Омрі спочив зі своїми батьками, й був похований у Самарії, а замість нього зійшов на царський престол його син Ахав.
Цар Ахав
29 Отже, Ахав, син Омрі, став царем у тридцять восьмому році юдейського царя Аси. Владарював Ахав, син Омрі, над Ізраїлем у Самарії двадцять два роки.
30 Але і Ахав, син Омрі, чинив зло перед ГОСПОДОМ більше від усіх своїх попередників.
31 І було йому замало ходити в гріхах Єровоама, Неватового сина, – то він узяв за дружину Єзавель, дочку сидонського царя Етбаала, і почав служити Ваалові і поклонятися йому.
32 Він поставив жертовник Ваалові в капищі Ваала, яке збудував у Самарії.
33 Також Ахав зробив ашеру; Ахав усе більше продовжував чинити злочини, які викликали гнів ГОСПОДА, Бога Ізраїлю; його вчинки були гіршими за всіх ізраїльських царів, котрі були перед ним.
34 За його владарювання Хієл з Бетеля відбудував Єрихон. На Авірамі, своєму первенці, поклав його основу, а на Сеґуві, наймолодшому синові, встановив його браму , як і провістив ГОСПОДЬ у Своєму слові, яке колись сказав через Ісуса, сина Навина.