Ізраїльтяни побили филистимлян
1 Тож прийшли мешканці Кір’ят-Єаріма, та й забрали ГОСПОДНІЙ Ковчег. Вони занесли його в дім Авінадава, що на узгір’ї, а його сина Елеазара посвятили, аби він стеріг ГОСПОДНІЙ Ковчег.
2 Так склалось, що з тих пір, як Ковчег залишався в Кір’ят-Єарімі, минуло чимало часу, – цілих двадцять років. За той час весь Ізраїлів дім почав навертатись до ГОСПОДА.
3 Саме тоді звернувся до всього Ізраїлевого дому Самуїл з такими словами: Якщо ви бажаєте навернутись до ГОСПОДА всім своїм серцем, повикидайте з-посеред себе чужих богів та Астарт, і наверніть ваші серця до ГОСПОДА та служіть лише Йому одному, і Він вас визволить з рук филистимців.
4 Тож ізраїльтяни повикидали Ваалів та Астарт, і служили ГОСПОДУ, Самому Йому.
5 Після того Самуїл сказав: Зберіть увесь Ізраїль у Міцпі, а я молитимусь за вас до ГОСПОДА.
6 Отже, вони зібрались у Міцпі, черпали воду й виливали її перед ГОСПОДОМ , постили того дня й говорили: Ми згрішили проти ГОСПОДА! Самуїл був тоді в Міцпі суддею ізраїльтян.
7 Але, довідавшись, що ізраїльтяни зібрались в Міцпі, филистимці, під проводом филистимських князів, вирушили проти Ізраїлю. Почувши про це, ізраїльтяни злякались филистимців.
8 Тож ізраїльтяни почали просити Самуїла: Не переставай молитись про нас, волаючи до ГОСПОДА, Бога нашого, аби Він врятував нас від рук филистимців!
9 Тоді Самуїл узяв одне ягня, яке ще годується молоком, і повністю приніс його на всепалення ГОСПОДУ. Після цього Самуїл заволав до ГОСПОДА щодо Ізраїлю, і ГОСПОДЬ йому відповів.
10 Якраз тоді, коли Самуїл приносив всепалення, филистимці наблизились, щоб воювати з Ізраїлем. У той момент ГОСПОДЬ загримів над филистимцями гучним розкотистим громом, чим викликав серед них переполох, й вони зазнали від Ізраїлю цілковитої поразки.
11 Ізраїльські воїни виступили з Міцпи й, переслідуючи филистимців, громили їх аж до околиць Бет-Кара.
12 Тому Самуїл узяв один камінь, встановив його між Міцпою та Шеном, і назвав його Евен-Езер, заявивши: Аж до цього місця допоміг нам ГОСПОДЬ.
13 Отак филистимці були упокорені, й більше не наважувались навіть наближатися до ізраїльського кордону. З того часу ГОСПОДНЯ караюча рука тяжіла над филистимцями протягом усього життя Самуїла.
14 Усі Ізраїлеві міста, від Екрона й до Ґата, які филистимці раніше в Ізраїлі захопили, були повернуті, – навіть їхні околиці Ізраїль звільнив від филистимців. Був також мир між Ізраїлем та аморейцями.
15 А Самуїл був суддею в Ізраїлі протягом усього свого життя.
16 Щороку він по черзі відвідував Бетель, Ґілґал та Міцпу, розглядаючи в усіх тих містах Ізраїлю судові справи.
17 Потім він повертався до Рами, оскільки там він проживав. Там він також звершував судочинство Ізраїлю, і там спорудив жертовник ГОСПОДУ.