Боротьба Аси з Башею. Смерть Аси
1 На тридцять шостому році владарювання Аси проти Юдеї виступив ізраїльський цар Бааша, й почав будувати Раму, щоб закрити людям доступ до юдейського царя Аси.
2 Тоді Аса взяв срібло й золото зі скарбниць ГОСПОДНЬОГО Храму та царського палацу, й послав арамійському цареві Бен-Гададу, який мешкав у Дамаску, з такою пропозицією:
3 Давай укладемо договір між мною і між тобою, як був між моїм батьком і твоїм батьком! Ось я посилаю тобі срібло і золото: піди й розірви свій договір з ізраїльським царем Баашею, аби він відступився від мене.
4 Бен-Гадад погодився з пропозицією царя Аси, і послав воєначальників зі своїм військом, і вони виступили проти деяких міст Ізраїлю. Вони спустошили Ійон, Дан, Авел-Маїм та всі запаси в містах Нефталима.
5 Так сталося, що коли Бааша про це дізнався, то перестав будувати Раму, зупинивши свою працю.
6 Тоді цар Аса скликав усіх юдеїв, аби вони винесли з Рами каміння і дерево, які Бааша використовував, і побудував з того Ґіву та Міцпу.
7 У той час прийшов до юдейського царя Аси провидець Ханані, і сказав йому: Оскільки ти понадіявся на арамійського царя, а не довірився ГОСПОДУ, твоєму Богові, через це військо арамійського царя уникнуло твоїх рук!
8 Хіба в кушійців та лівійців не було численного війська, з дуже великою кількістю колісниць і кіннотників? Але тоді, коли ти довірився ГОСПОДУ, то Він видав їх у твої руки!
9 Адже очі ГОСПОДНІ оглядають усю землю, аби підтримувати тих людей, чиє серце цілковито віддане Йому. Нерозсудливо в цій справі ти зробив і тому відтепер будуть у тебе війни!
10 Почувши ці слова Аса розсердився на провидця й кинув його у в’язницю, бо його охопила за це провіщення велика лють. Це був час, коли Аса вже почав пригноблювати людей.
11 Про всю іншу діяльність Аси, від початку й до кінця, описано в Книзі літопису юдейських та ізраїльських царів.
12 На тридцять дев’ятому році свого владарювання Аса занедужав на ноги, і його хвороба ставала все важчою, проте навіть у своїй хворобі він звертався не до ГОСПОДА, а до лікарів.
13 Отже, Аса спочив зі своїми батьками. Він помер на сорок першому році свого царювання,
14 Його поховали у власній гробниці, яку він собі висік у Місті Давида. Тіло Аси поклали на ложі, намащеному усякими пахощами та майстерно приготовленим пахучим миром, і запалили на його честь дуже велике вогнище.