1 А сьомого року Єгояда набрався мужності й вступив у змову зі сотниками: Азарією, сином Єрохама, Їзмаїлом, сином Єгоханана, Азарією, сином Оведа, Маасеєм, сином Адаї, та Елісафатом, сином Зіхрі.
2 Вони обійшли всю Юдею, зібрали з усіх юдейських міст левітів і глав батьківських домів Ізраїлю, й прийшли в Єрусалим.
3 Усе це зібрання у Божому Храмі уклало з царем заповіт, а Єгояда сказав їм: Оце царський син. Він має бути царем, як ГОСПОДЬ заповів про нащадків Давида!
4 Тепер потрібно зробити так: Третина з вас, священиків і левітів, котрі заступають на служіння в цю суботу, будуть сторожувати біля входів Храму,
5 друга третина охороняють царський палац; ще одна третина стоятимуть на варті біля Брами Єсод, а весь народ перебуватиме в дворах ГОСПОДНЬОГО Храму.
6 І нехай ніхто не входить у ГОСПОДНІЙ Храм, окрім священиків і левітів, котрі їм прислуговують. Вони можуть увійти, оскільки вони освячені, а весь народ нехай дотримується ГОСПОДНЬОГО порядку.
7 Левіти нехай оточать царя довкола, кожен зі своєю зброєю в своїх руках, – і хто лише намагатиметься пройти в Храм, повинен умерти! Ви маєте невідступно бути біля царя скрізь, куди би він не йшов.
8 Левіти та юдеї виконали все, що їм наказав священик Єгояда: кожен узяв своїх людей, – як тих, котрі заступали на служіння в суботу, так і тих, котрі закінчили службу в суботу, оскільки священик Єгояда не відпустив жодного з обох черг.
9 Священик Єгояда роздав сотникам списи, великі й малі щити царя Давида, що зберігались у Божому Храмі.
10 Він розставив озброєних людей від південного, правого боку Храму до лівого, північного, боку Храму, а також біля жертовника входу в Храм та навколо царя.
11 Після цього вивели царського сина, поклали на нього корону та царські відзнаки (регалії ) і оголосили його царем, а Єгояда зі своїми синами помазали його, та заволали: Нехай живе цар!
12 Коли Аталія почула галас і метушню народу на честь нового царя, вона вийшла до народу, зібраного біля ГОСПОДНЬОГО Храму.
13 А побачивши царя, котрий стояв на царському підвищенні біля входу, в оточенні можновладців і трубачів, – і в той час як весь народ краю веселився під звуки труб, а співці, в супроводі музичних інструментів, співали хвалебні пісні, – Аталія роздерла свій одяг і заволала: Змова, зрада!
14 Але священик Єгояда, відкликавши сотників та інших командирів війська, дав їм наказ: Випровадьте її за притвор Храму, а хто йтиме за нею, має загинути від меча! Потім священик додав: Не страчуйте її в ГОСПОДНЬОМУ Храмі!
15 Тож зробили для неї прохід, і, коли вона дійшла до входу в Кінську браму царського палацу, там її стратили.
16 Після цього Єгояда присягнув сам і привів до присяги весь народ на вірність царю за умови, що весь народ на чолі з царем буде народом ГОСПОДНІМ.
17 Тоді весь народ пішов до капища Ваала; вони знищили його та його жертовники, і його статуї зруйнували, а жерця Ваала, Маттана, убили перед жертовниками.
18 Єгояда передав керівництво служінням у ГОСПОДНЬОМУ Храмі у відання священиків, у відповідності з постановою Давида щодо ГОСПОДНЬОГО Храму, аби вони приносили всепалення для ГОСПОДА, як записано в законі Мойсея, звершуючи все з радістю і співом, як і запровадив Давид.
19 Він поставив також при дверях ГОСПОДНЬОГО Храму придверників, щоб туди не входила людина з якоїсь причини нечиста.
20 Нарешті, в супроводі сотників, вельмож, можновладців народу та всього народу краю відпровадили царя з ГОСПОДНЬОГО Храму, і ввійшовши через Головну (верхню ) Браму в царський палац, юний цар зійшов на престол царства країни.
21 Увесь народ краю веселився, а в місті настав спокій, адже Аталія загинула від меча.