Цар Ахаз. Закриття храму
1 Ахазові було двадцять років, коли він зійшов на царський престол, і шістнадцять років владарював у Єрусалимі. Але він не робив того, що було до вподоби ГОСПОДУ, як його батько Давид,
2 а пішов слідами ізраїльських царів, а також виготовляв литі ідоли Ваалам.
3 І кадив у долині Бен-Гінном та провадив своїх синів через вогонь за огидним звичаєм народів, яких ГОСПОДЬ прогнав з-перед ізраїльтян;
4 і приносив жертви та кадив на узвишшях, на пагорбах та під усяким розлогим деревом.
5 Тому ГОСПОДЬ, його Бог, видав його в руки арамійського царя. Йому завдали нищівної поразки, й захопили з його воїнів у полон багато бранців, яких запровадили у Дамаск. Він був виданий і в руки ізраїльського царя, який також завдав Ахазові нищівної поразки.
6 Ізраїльський цар Пеках, син Ремалії, в один день знищив із числа юдеїв сто двадцять тисяч сильних та хоробрих воїнів, і лише тому, що вони залишили ГОСПОДА, Бога своїх батьків.
7 А єфремовський витязь Зіхрі, убив царського сина Маасею й управителя царського палацу Азрікама, а також Елкану, другу людину після царя.
8 Ізраїльтяни захопили в полон зі своїх братів двісті тисяч жінок, синів і дочок. Награбувавши в них багато здобичі, вони вивезли все в Самарію.
9 Там був ГОСПОДНІЙ пророк на ім’я Одед. Він вийшов назустріч війську, яке рухалось до Самарії, і промовив до них: Оце ГОСПОДЬ, Бог ваших батьків, у Своєму гніві на юдеїв видав їх у ваші руки, але ви їх знищили з такою жорстокістю, яка досягла небес.
10 Крім того, ви ще й вирішили юдеїв та мешканців Єрусалима зробити своїми рабами й невільницями. Подумайте, невже ви самі ні в чому не винуваті перед ГОСПОДОМ, вашим Богом?
11 Тож тепер послухайте мене, й відпустіть полонених, яких ви захопили з числа ваших братів, бо інакше ви спровадите на себе ГОСПОДНІЙ гнів!
12 Тоді деякі мужі з числа єфремовських начальників, зокрема, Азарія, син Єгоханана, Берехія, син Мешіллемота, Єхізкій, син Шаллума та Амаса, син Хадлая, виступили перед військом, що поверталось з війни,
13 і промовили до них: Не вводьте сюди полонених! Невже ви хочете ще додати до наших провин і гріхів перед ГОСПОДОМ? Адже і так наші численні провини та беззаконня тяжіють великим Його гнівом над Ізраїлем!
14 І воїни звільнили полонених, а здобич залишили перед можновладцями й усією громадою.
15 Після цього мужі, імена яких були названі, піднялись й заходились допомагати полоненим: всіх нагих одягнули в одежу зі здобичі, дали їм також взуття, нагодували, напоїли й намастили олією ; усіх хворих з-поміж них і немічних посадили на ослів і доставили їх до Єрихона, тобто до Міста Пальм, яке було неподалік їхніх одноплемінників, а самі повернулись у Самарію.
16 Того часу цар Ахаз направив послів до ассирійського царя з проханням надати йому допомогу,
17 адже вторглись едомці, котрі, завдавши поразки юдеям, забрали полонених.
18 Виступили також і филистимці проти юдейських міст як на рівнині, так і на півдні, захопивши Бет-Шемеш, Аялон, Ґедерот, Сохо з його околицями, Тімну з її околицями, Ґімзо з його околицями, й оселилися в них.
19 Так ГОСПОДЬ упокорював Юдею через учинки юдейського царя Ахаза, за те, що він розбестив Юдею, діючи віроломно проти ГОСПОДА.
20 Виступив проти нього й ассирійський цар Тіглатпелесар і, замість допомоги, завдав йому багато лиха.
21 І хоч Ахаз спустошив скарбниці Господнього Храму, царського палацу та можновладців, віддавши все ассирійському цареві, це Ахазові не допомогло.
22 Проте навіть у період таких труднощів він, цар Ахаз, припускався ще більших гріхів проти ГОСПОДА.
23 Він приносив жертви дамаським богам, вважаючи, що це вони нанесли йому поразку, адже міркував так: Арамійські боги іншим допомагають, тому я буду їм приносити жертви, то вони й мені допоможуть. Проте вони призвели його до падіння, як і весь Ізраїль.
24 Ахаз же зібрав увесь посуд Божого Храму та інші предмети, – він потрощив усе начиння Божого Храму, замкнув двері ГОСПОДНЬОГО Храму, і спорудив собі жертовники на всіх кутах у Єрусалимі.
25 І в кожному з юдейських міст він влаштував узвишшя, щоб кадити іншим богам, і викликав гнів ГОСПОДА, Бога своїх батьків.
26 Усі інші події щодо владарювання Ахаза та його вчинки, – від першого й до останнього, – описані у Книзі літопису юдейських та ізраїльських царів.
27 Ахаз спочив, приєднавшись до своїх батьків, – його поховали в самому місті, тобто в Єрусалимі, але його не поклали в царську гробницю Юдейських царів. Після нього став царем його син Єзекія.