Царі Єгоахаз та Йоаш
1 У двадцять третьому році юдейського царя Йоаша, сина Ахазії, зійшов на царський престол у Самарії Єгоахаз, син Єгу, й царював сімнадцять років.
2 Він чинив зло перед ГОСПОДОМ, наслідуючи гріхи Єровоама, Неватового сина, який впровадив у гріх Ізраїль; він від них не відвернувся.
3 Тому ГОСПОДЬ запалав гнівом на Ізраїль; Він видав ізраїльтян у руки арамійського царя Хазаїла, а потім і в руки Хазаїлового сина Бен-Гадада.
4 Та був час, коли Єгоахаз помолився до ГОСПОДА, й ГОСПОДЬ його вислухав, зважаючи на гноблення Ізраїлю, коли люди страждали від гніту арамійського царя.
5 Тоді ГОСПОДЬ послав Ізраїлеві визволителя , – вони вийшли з-під влади арамійців, і певний час ізраїльтяни мешкали у своїх наметах, як і раніше.
6 Але вони не відвернулись від гріхів Єровоамового роду, в які той втягнув Ізраїль. Вони продовжували їх робити, а в Самарії стояла ашера.
7 В результаті в Єгоахаза майже не залишилося військових людей, – лише п’ятдесят вершників, десять колісниць і десять тисяч піхоти, оскільки їх винищив арамійський цар; він розтоптав їх, наче порох під ногами.
8 Усі інші оповіді про Єгоахаза, й про всі його діяння та доблесні подвиги записано в Книзі літопису ізраїльських царів.
9 Отже, Єгоахаз спочив зі своїми батьками, і його поховали в Самарії. Замість нього зійшов на царський престол його син Йоаш.
10 У тридцять сьомому році юдейського царя Йоаша над Ізраїлем у Самарії став царем Йоаш, син Єгоахаза, і царював шістнадцять років.
11 Він чинив зло перед ГОСПОДОМ, не відступаючи від жодного з численних гріхів Єровоама, Неватового сина, який впровадив у гріх Ізраїль. Він жив у гріхах.
12 Усі оповіді про Йоаша й про всі його діяння та хоробрість, виявлену у війні з юдейським царем Амасією, записано в Книзі літопису ізраїльських царів.
13 Йоаш спочив зі своїми батьками, а царський престол в Ізраїлі зайняв його син Єровоам. Йоаш був похований у Самарії біля царів Ізраїлю...
Пророцтво Єлисея та його смерть
14 Коли Єлисей захворів на недугу, від якої мав померти, до нього прийшов ізраїльський цар Йоаш і, голосячи над ним, говорив: Батьку мій, батьку мій. Коліснице Ізраїлю і його кіннотники!
15 Але Єлисей промовив до нього: Візьми лук і стріли! І той приніс лук і стріли.
16 Тоді він сказав ізраїльському цареві: Візьми у свої руки свій лук! Той взяв у свої руки лук, а Єлисей поклав свої руки на руки царя,
17 і промовив: Відкрий вікно на схід! І той відкрив. Тоді Єлисей сказав: Стріляй! І коли цар вистрілив, Єлисей вигукнув: Стріла ГОСПОДНЬОЇ перемоги! Це стріла ГОСПОДНЬОЇ перемоги над Арамом! Ти розгромиш арамійців в Афеку дощенту!
18 Після цього Єлисей наказав: Візьми свої стріли! І той узяв. Тоді знову сказав цареві Ізраїлю: Бий ними по землі! Цар ударив тричі, й зупинився...
19 Божий чоловік розсердився на нього, й сказав: Потрібно було вдарити п’ять або шість разів, тоді ти розгромив би арамійців дощенту, але тепер ти лише тричі розіб’єш арамійців.
20 Після цього Єлисей помер, і його поховали. А на початку наступного року орди моавійців прийшли доізраїльського краю.
21 Десь у той час люди ховали одного чоловіка, – але сталося так, що, побачивши ту орду, вони кинули того чоловіка в гробницю Єлисея. Падаючи, той чоловік доторкнувся костей Єлисея й ожив, і встав на свої ноги.
22 Протягом усього часу царювання Єгоахаза, арамійський цар Хазаїл гнобив Ізраїль.
23 Але тоді ГОСПОДЬ зглянувся над ними й виявив до них милосердя. Він повернувся до них обличчям задля Свого Заповіту з Авраамом, Ісааком і Яковом. ГОСПОДЬ не хотів їх знищити, тому й досі не відкидає їх від Себе.
24 Коли арамійський цар Хазаїл помер, то замість нього зійшов на царський престол його син Бен-Гадад.
25 Тоді виступив син Єгоахаза Йоаш, і відібрав міста з-під влади сина Хазаїла, Бен-Гадада, – всі міста, які його батько Хазаїл захопив у війні з Єгоахазом. Тричі перемагав його Йоаш, аж поки не повернув усіх ізраїльських міст.