Гріх Давидів і кара за нього
1 Знову запалав ГОСПОДНІЙ гнів на Ізраїль, спонукаючи проти нього (Ізраїлю ) Давида , й закликаючи: Іди й перерахуй Ізраїль та Юду!
2 Тоді цар сказав Йоаву, воєначальнику всього війська, що був при ньому: Пройди через усі Ізраїлеві племена, від Дана і до Беер-Шеви, зроби перепис населення, або я знав загальну чисельність народу!
3 Але Йоав сказав цареві: Нехай ГОСПОДЬ, твій Бог, додасть до народу ще стільки, скільки їх є, і намножить їх стократно, і нехай очі мого володаря, царя це побачать! Але для чого, мій володар, цар забажав цього?
4 Проте слово царя переважило докази Йоава, підтримані також іншими воєначальниками, тому Йоав разом з воєначальниками вирушив в ім’я царя провадити перепис ізраїльського народу.
5 Вони переправились через Йордан, і розташувались в Ароері з південного боку міста, що лежить у долині Ґад, після чого перейшли до Язера.
6 Потім пішли до Гілеаду і в край Тахтім-Ходші (хеттейців ); далі подались до Дан-Яана, та в околиці Сидона.
7 Вони прибули до тирської фортеці, й обійшли всі міста гіввійців та ханаанців. Звідти вирушили на південь Юдеї, аж до самої Беер-Шеви.
8 Таким чином вони обійшли всю країну, й через дев’ять місяців і двадцять днів вони повернулись у Єрусалим.
9 Тож Йоав подав цареві результати перепису населення. В Ізраїлі виявилось вісімсот тисяч чоловіків, здатних володіти мечем, а в Юдеї було п’ятсот тисяч боєздатних мужів.
10 Але після того як Давид зробив перепис народу, він відчув внутрішню сердечну тривогу. Тому Давид сказав ГОСПОДУ: Я тяжко згрішив тим, що зробив таке! І тепер, ГОСПОДИ, прости гріх Твого слуги, адже я вчинив дуже нерозумно!
11 І коли Давид встав наступного ранку, було ГОСПОДНЄ слово до пророка Ґада, Давидового провидця, такого змісту:
12 Піди й скажи Давидові, що говорить ГОСПОДЬ: Пропоную на твій розсуд три лиха, вибери одне з них, і Я вчиню за твоїм бажанням.
13 Отже, Ґад прийшов до Давида, й розповів йому про все, сказавши: Обирай, чи має настати в твоїй країні сім років голоду , чи волієш три місяці втікати від своїх ворогів, які переслідуватимуть тебе, чи буде три дні моровиці в твоїй країні? Тож подумай і вирішуй, що маю відповісти Тому, Хто мене послав.
14 І Давид промовив до Ґада: Мені дуже важко! Але краще вже потрапити у руки ГОСПОДА, оскільки Його милосердя дуже велике; в руки ж людей не бажаю попадати!
15 Тож ГОСПОДЬ послав на Ізраїль моровицю від самого ранку аж до призначеного часу; тож померло людей, від Дана й до Беер-Шеви сімдесят тисяч чоловік...
16 Ангел смерті простягнув свою руку і в бік Єрусалима, щоб його спустошити, але ГОСПОДЬ змилосердився щодо подальшого лиха, та сказав ангелові, який нищив народ: Досить! Опусти свою руку! В той час ГОСПОДНІЙ ангел якраз перебував біля току євусейця Аравни (Орни ).
17 Коли в той час Давид побачив ангела, котрий нищив народ, то промовив до ГОСПОДА: Це ж я згрішив, і це моя провина, а ці вівці, – що вони зробили? Тож нехай Твоя рука обернеться проти мене та проти родини мого батька!
18 Того ж дня прийшов до Давида пророк Ґад, і сказав до нього: Йди й споруди ГОСПОДУ жертовник на току євусейця Аравни!
19 І пішов Давид за словом Ґада, зробити як наказав ГОСПОДЬ.
20 Виглянувши, Аравна побачив царя з його слугами, що наближались до нього. Аравна вийшов і вклонився долілиць перед царем.
21 Аравна запитав: Чому це мій володар, цар завітав до свого слуги? Давид відповів: Я хочу купити в тебе тік, аби спорудити на ньому жертовник ГОСПОДУ, щоб нарешті, зупинилась моровиця в народі!
22 Аравна відповів Давидові: Нехай мій володар, цар, забирає і приносить у жертву все, що йому подобається. Ось воли на жертву всепалення, а молотильний вал і упряж (ярма ) для волів, – на дрова!
23 Все це Аравна віддає цареві. Далі Аравна сказав царю: Нехай ГОСПОДЬ, твій Бог, прийме твою жертву!
24 Але цар відповів Аравні: Ні, я все-таки усе це хочу викупити в тебе за гроші. Не буду ж я приносити жертву всепалення ГОСПОДУ, моєму Богові, яка мені нічого не коштує! Отже, Давид придбав тік і волів за п’ятдесят шеклів срібла.
25 Давид спорудив там жертовник ГОСПОДУ й приніс жертви всепалення та мирні жертви . ГОСПОДЬ почув благання, змилосердився над країною, і моровиця в Ізраїлі припинилась.