Пророцьке видіння чотирьох звірів
1 Першого року царювання Валтасара, вавилонського царя, Даниїл на своєму ложі бачив сон. Це пророче видіння він записав, відзначивши найголовніше.
2 Ось зміст записаного Даниїлом : Я бачив у моєму нічному видінні, як чотири небесних вітри збурили велике море.
3 З моря вийшли чотири великих звіри, несхожі один на одного.
4 Перший був подібний до лева, але з крилами, наче в орла. Поки я дивився, у нього були вирвані його крила, і він був піднятий від землі й поставлений на ноги, як людина; йому також було дане людське серце.
5 Потім з’явився другий звір, подібний до ведмедя. Один його бік був вищим від іншого, а в своїй пащі в зубах він тримав три ребра. Йому було сказано: Встань і їж багато м’яса!
6 Після цього я бачив ще одного звіра, на вигляд наче леопард, але з чотирма пташиними крилами на спині, і чотирма головами; і було дано йому владу.
7 А після цього я побачив у нічному видінні четвертого звіра – страшного; один вигляд звіра наводив жах, оскільки він був надзвичайно сильним;він мав великі залізні зуби, тому все пожирав, трощив, а рештки топтав ногами. Він відрізнявся від усіх інших звірів, що були перед ним, і мав десять рогів.
8 Поки я спостерігав за його рогами, серед них виріс ще один, малий ріг, а три попередніх роги були вирвані перед ним. У цього рога були очі, як у людини, і уста, що говорили зарозуміло.
9 І поки я дивився. поставлені були престоли, й сів Стародавній днями. Його одяг був білим, як сніг, а волосся Його голови, наче чиста вовна. Його престол – сяючий вогонь, а колеса під ним – палаюче полум’я.
10 Вогниста ріка випливала з-перед Нього. Йому служили тисячі тисяч, і десятки тисяч по десять тисяч стояли перед Ним. Судді засіли, і розгорнулися книги.
11 Я продовжував спостерігати й прислухатись до змісту пихатих слів, які говорив ріг. Я дивився на нього, аж поки звір не був убитий, а його труп знищений у палаючому вогні.
12 Так само було віднято владу і в інших звірів, а тривалість їхнього життя обмежена певним періодом часу і пори.
13 А ще я побачив у нічних видіннях, як з небесними хмарами йшов ніби Людський Син, Котрий наблизився до Стародавнього днями, і був підведений до Нього.
14 І Йому було дано владу, славу і царство, аби всі народи, племена та язики Йому служили. Його влада стане вічною владою, яка не минає, і Його царювання не буде призупинене.
15 Від побаченого я, Даниїл, був вкрай збентежений духом, – видіння, що пройшли переді мною, налякали мене.
16 Звернувшись до одного з тих, котрі там стояли, я попросив у нього точного значення всього побаченого. Він відповів мені, й розтлумачив мені значення цих речей:
17 Ці великі чотири звіри, – це чотири царі, котрі постануть на землі.
18 Але царство перейде до святих Всевишнього, і володітимуть вони тим царством вічно, повік-віків.
19 Я прагнув дізнатися про четвертого звіра, який відрізнявся від усіх інших тим, що був надто страшним, зі залізними зубами й мідними пазурами; він все пожирав й трощив, а рештки топтав своїми ногами;
20 а також про десять рогів на його голові, а особливо про того, який піднявся і перед ним випали три роги, – про того рога , в якого були очі та уста, що говорили зухвало; він видавав себе більшим від своїх товаришів.
21 Я також бачив, що той ріг провадив війну зі святими, і перемагав їх,
22 аж поки не прийшов Стародавній днями і було передано суд святим Всевишнього, тобто наступив той час, коли святі отримали царство.
23 Тож він сказав: Четвертий звір, – це четверте царство, що постане на землі, і яке буде іншим від усіх царств; воно поглине всю землю, розтрощить її та розтопче.
24 А десять рогів означають, що з того царства вийдуть десять царів, а після них постане інший, який відрізнятиметься від усіх попередніх, і підкорить трьох царів.
25 Він говоритиме зухвалі слова проти Всевишнього, буде гнобити святих Всевишнього, й захоче змінити часи та закон; вони будуть віддані в його руки до часу, часів і половини часу.
26 Але відбудеться суд, який позбавить його влади, аби знищити й покінчити з нею (його владою ) назавжди.
27 Тоді царство, влада і велич царств в усьому піднебессі, будуть передані народові святих Всевишнього, царство Котрого – вічне царство, і Котрому служитимуть і коритимуться всі.
28 Тут закінчуються мої слова. Мої думки мене, Даниїла, дуже непокоїли, і вигляд мого обличчя змінився, але пережите я зберіг у своєму серці.